Pokal / Tidligere resultater / Resultater 2015

Resultater 2015

Karlslunde Rideklub C-stævne 29. november
Malene Nielsen og Casiro H (hest) spring LB* - 7. plads

Vindinge Rideklub D-stævne 31. oktober
Lena Grønnemose og Feel Like Dancing ABN (hest) dressur LC1 - 2. plads
Lena Grønnemose og Feel Like Dancing ABN (hest) dressur LC3 - 1. plads

Hashøj Ridkelub D-stævne 25. oktober
Leise Steensen og Twillight (hest) dressur LA2 - 1. plads
Janni Høj og Khao Lak (hest) dressur LA1 - 2. plads
Janni Høj og Khao Lak (hest) dressur LA2 - 3. plads

Kalundborg Sportsrideklub E-stævne 3. oktober
Karla Kjellberg og Chester Nyberg (pony) dressur LC2 - 3. plads
Karla Kjellberg og Chester Nyberg (pony) dressur LC2 - 2. plads

Tune Sportsrideklub D-stævne 27. september
Karla Kjellberg og Chester Nyberg (pony) dressur LC3 - 4. plads

Søborggård rideklub D-stævne 26. September
Liva Karlshøj Julegaard/Utopia Love (hest) military
CNC80 1. Plads

Ringsted Rideklub D-stævne 18. september
Lena Grønnemose og Feel Like Dancing ABN (hest) dressur LC - 5. plads
Lena Grønnemose og Fürst Igor ABN (hest) dressur LC - 6. plads
Lena Grønnemose og Feel Like Dancing ABN (hest) dressur LC - 1. plads
Lena Grønnemose og Fürst Igor ABN (hest) dressur LC - 7. plads

Haslev køre- og rideforening A-stævne 18-20. September
Liva Karlshøj Julegaard/West Side Sweet Babati (pony) military
CNCP1* 2. Plads
Liva Karlshøj Julegaard/West Side Sweet Babati (pony) military
CNCP1* 1. Plads

Rideklub Vestsjælland D-stævne 13. september
Leise Steensen og Twillight (hest) dressur LA1 - 1. plads

Katrinebjerg Rideklub E-stævne 12. september
Karla Kjellberg og Chester Nyberg (pony) dressur LC2 - 1. plads

Næstved Sportsrideklub C-stævne 12. september
Malene Nielsen og Casiro H (hest) spring LB - 7. plads

Algestrup Sportsrideklub D-stævne 30. august
Leise Steensen og Twillight (hest) dressur LB2 - 2. plads
Leise Steensen og Twillight (hest) dressur LA1 - 4. plads

Ringsted Rideklub B-stævne 29. August
Liva Karlshøj Julegaard/West Side Sweet Babati (pony) military
CNCP1* 2. Plads

Vilhelmsborg B-stævne 27. - 28. - 29. august
Kimmie Ny Linde og Hjælmbjergs Charona (hest) spring LA - 3. plads
Kimmie Ny Linde og Westergaardens Casir (hest) spring LA - 6. plads
Kimmie Ny Linde og Westergaardens Casir (hest) spring MB - 1. plads
Kimmie Ny Linde og Westergaardens Casir (hest) spring LA - 7. plads
Kimmie Ny Linde og Westergaardens Casir (hest) spring LA - 2. plads

Rideklubben Vestervang D-stævne 23. august
Karla Kjellberg og Chester Nyberg (pony) dressur LC1 - 1. plads
Karla Kjellberg og Chester Nyberg (pony) dressur LC2 - 2. plads

Nordvestsjællands Rideklub C-stævne 19. august
Kimmie Ny Linde og Hjælmbjergs Charona (hest) spring LB - 3. plads
Kimmie Ny Linde og Westergaardens Casir (hest) spring LA - 2. plads

Stenlille Sportsrideklub D-stævne 15. august
Karla Kjellberg og Chester Nyberg (pony) dressur LC1 - 2. plads
Karla Kjellberg og Chester Nyberg (pony) dressur LC2 - 1. plads

Nordvestsjællanda Rideklub C-stævne 12. august
Lærke Siggaard og Vesterdams Pandia (hest) dressur LA1 - 1. plads
Lærke Siggaard og Vesterdams Pandia (hest) dressur LA2 - 3. plads

Vordingborg Sportsrideklub C-stævne 8. august
Lærke Siggaard og Vesterdams Pandia (hest) dressur LA1 - 1. plads

Odsherreds Rideklub D-stævne 6. august
Janni Høj og Khao Lak (hest) dressur LB1 - 1. plads

Suså Riders Cup C-stævne 2. august
Luna H. Larsen og Ronaldinho (hest) spring LA* - 14. plads
Luna H. Larsen og Ronaldinho (hest) spring LA** - 3. plads

Ertebjerggaard Rideklub D-stævne 1.-2. august
Leise Steensen og Twillight (hest) dressur LC2 - 3. plads
Anna Steensen og Pinocchio Gullhøj (pony) dressur LC2 - 2. plads
Karla Kjellberg og Chester Nyberg (pony) dressur LC2 - 3. plads
Lena Grønnemose og Fürst Igor ABN (hest) dressur LC1 - 2. plads
Lena Grønnemose og Fürst Igor ABN (hest) dressur LC2 - 1. plads
Lena Grønnemose og Winterbottom B (hest) dressur MB2 - 1. plads
Lærke Siggaard og Vesterdams Pandia (hest) dressur LA2 - 1. plads

Nordvestsjællands Rideklub D-stævne 25.-26. juli
Lena Grønnemose og Feel Like Dancing ABN (hest) dressur LD - 4. plads
Lena Grønnemose og Fürst Igor ABN (hest) dressur LC - 3. plads
Anna Steensen og Pinocchio Gullhøj (pony) dressur LC2 - 1. plads
Leise Steensen og Twillight (hest) dressur LC2 - 3. plads
Lena Grønnemose og Ravissante (hest) dressur MB0 - 1. plads
Luna Larsen og LL. Thorsager Ronaldinho (hest) spring klubmesterskab - 1. plads
Malene Nielsen og Casiro H (hest) spring klubmesterskab - 2. plads

Hashøj Rideklub C-stævne 19. juli
Kimmie Ny Linde og Charona (hest) spring LB - 3. plads
Kimmie Ny LInde og Westergaardens Casir (hest) spring LA - 1. plads

Søborggård rideklub B-stævne 11. Juli
Liva Karlshøj Julegaard/West Side Sweet Babati (pony) military
CNCP2* 2. Plads

Stevnstrup Rideklub B-stævne 9-10. juli
Rikke Malou Hansen og Bravour (pony) spring MB1* - 4. plads
Rikke Malou Hansen og Bravour (pony) spring MA1* - 2. plads

Odsherreds Rideklub C-stævne 3.-4.-5. juli
Kimmie Ny Linde og Westergaardens Thesion (hest) soring LB - 3. plads
Kimmie Ny Linde og Westergaardens Casir (hest) spring MB - 1. plads
KImmie Ny LInde og Westergaardens Casir (hest) spring LA - 8. plads
Kimmie Ny Linde og Westergaardens Casir (hest) spring LA - 4. plads
Kimmie Ny Linde og Westergaardens Casir (hest) spring MB - 1. plads
Luna Larsen og LL. Thorsager Ronaldinho (hest) spring LB - 3. plads
Luna Larsen og LL: Thorsager Ronaldinho (hest) spring LB - 2. plads

Odsherreds Rideklub D-stævne 2. juli
Anna Steensen og Pinocchio Gullhøj (pony) dressur LC1 - 1. plads
Janni Høj og Khao Lak (hest) dressur LC2 - 2. plads

Stenlille Rideklub D-stævne 27. juni
Karla Kjellberg og Chester Nyberg (pony) dressur LD1 - 1. plads
Karla Kjellberg og Chester Nyberg (pony) dressur LD2 - 2. plads

Algestrup Rideklub D-stævne 21. Juni
Karla Kjellberg og Chester Nyberg (pony) dressur LD1 - 1. plads
Karla Kjellberg og Chester Nyberg (pony) dressur LD2 - 2. plads

Vindinge Rideklub D-stævne 20. juni
Karla Kjellberg og Chester Nyberg (pony) dressur LD1 - 3. plads
Karla Kjellberg og Chester Nyberg (pony) dressur LD2 - 3. plads

Holbæk rideklubs D-stævne 14. juni
Janni Høj og Khao Lak (hest) dressur LB1 - 2. plads

Tune Sportsrideklub D-stævne 14. juni
Karla Kjellberg og Chester Nyberg (pony) dressur LD2 - 1. plads
Karla Kjellberg og Chester Nyberg (pony) dressur LC1 - 4. plads

Vindinge Rideklub D-stævne 12. juni
Lærke Siggaard/Vesterdams Pandia (hest) dressur % klasse - 1. plads

Odsherreds Rideklub D-stævne 30. maj
Janni Høj/Khao Lak (hest) dressur LC2 - 2. plads
Leise Steensen/Twilight (hest) dressur LB1 - 4. plads
Lærke Siggaard/Vesterdams Pandia (hest) dressur LB3 - 2. plads

Hedehusgårdens Rideklub D-stævne 24. maj
Lærke Siggaard/Vesterdams Pandia (hest) dressur LC3 - 1. plads
Lærke Siggaard/Vesterdams Pandia (hest) dressur LB3 - 1. plads

Katrinebjerg Rideklub E-stævne 23. maj
Anna Steensen/Pinocchio Gullhøj (pony) dressur LD2 - 2. plads
Anna Steensen/Pinocchio Gullhøj (pony) dressur LC1 - 1. plads

Rytterforeningen Skælskør D-stævne 16. maj
Lærke Siggaard/Vesterdams Pandia (hest) dressur LB2 - 1. plads
Lærke Siggaard(Vesterdams Pandia (hest) dressur LA1 - 1. plads

Capacity Showjumpingcenter C-stævne 16. maj
Rikke Malou Hansen/Bravour (pony) spring MB1* - 2. plads
Rikke Malou Hansen/Bravour (pony) spring MB2** - 2. plads

LØSR D-stævne 9. maj
Karla Kjellberg/Lucifer Stengaard (pony) dressur LB2 - 1. plads

Vilhelmsborg B-stævne 1. maj
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring MB - 3. plads

Middelfart Ridecenter B-stævne 26. april
Rikke Malou Hansen/Bravour (pony) spring MA1* - 5. plads

Haslev Køre- og Rideforening D-stævne 26. april
Anita Lauridsen/Duchess (hest) military CNC80 - 4. plads

Karlslunde Rideklub C-stævne 12. april
Rikke Malou Hansen/Bravour (pony) spring LA1* - 5. plads

Ågerupgaard Sportsrideklub C-stævne 29. marts
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring MB - 1. plads

LØSR D-stævne 22. marts
Karla Kjellberg/Lucifer Stengaard (pony) dressur LB1 - 1. plads
Karla Kjellberg/Lucifer Stengaard (pony) dressur LB2 - 2. plads

Vordingborg Sportsrideklub D-stævne 21. marts
Laura Bambi Winther Hansen/Luceno (pony) spring LB* - 1. plads

Odsherreds Rideklub D-stævne 14.-15. marts
Lærke Siggaard/Vesterdams Pandia (hest) dressur LC1 - 1. plads
Lærke Siggaard/Vesterdams Pandia (hest) dressur LC2 - 1. plads
Lærke Siggaard/Vesterdams Pandia (hest) dressur LB2 - 1. plads

Vemmelev Rideklub C-stævne 8. marts
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring MB - 2. plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LA - 2. plads

Stevns Rideklub D-stævne 7. marts
Karla Kjellberg/Lucifer Stengaard (pony) dressur LC3 - 2. plads
Karla Kjellberg/Lucifer Stengaard (pony) dressur LB1 - 2. plads

Holte Rideklub C-stævne 28. februar
Luna H. Larsen/Westergaardens Casir (hest) spring LB - 3. plads

Hestehavens Rideklub C-stævne 28. februar-1. marts 2015
Rikke Malou Hansen/Bravour (Pony) spring MB1* – 3. plads
Rikke Malou Hansen/Bravour (Pony) spring MB1* – 3. plads
Rikke Malou Hansen/Bravour (Pony) spring LA2**– 4. plads

VCKR D-stævne 22.Februar
Lærke Siggaard/Vesterdams Pandia (hest) dressur LC2 - 2.plads
Lærke Siggaard/Vesterdams Pandia (hest) dressur LC2 - 1.plads
Lærke Siggaard/Vesterdams Pandia (hest) dressur LB1 - 2.plads

Kongelunden C-stævne 8.Februar
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring MB1* - 1.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring MB2** - 2.plads

Ballerup Rideklub C-stævne 1.Februar
Luna H. Larsen/Westergaardens Casir (hest) spring LB - 2.plads

Slagelse Rideklub C-stævne 19.Januar
Lærke Siggaard/Vesterdams Pandia (hest) dressur LC3 - 1.plads

Slangerup Lynge Rideklub C-stævne 3.Januar
Rikke Malou Hansen/Bravour (pony) spring MB1* - 5.plads
Liva Julegaard/West Side Sweet Babati (pony) spring LA1* - 6.plads
Liva Julegaard/West Side Sweet Babati (pony) spring MB1* - 1.plads
Nordvestsjællands Rideklub | Madesøvej 23, 4470 Svebølle - Denmark | Nordvestsj-rideklub@hotmail.com