Resultater for ryttere i NVR 2017

Haslev Køre- og Rideforening Military m/DRF´s 100 års jubilæumsklasser 13/08/2017 - 13/08/2017
Maren Frydendahl/Celine (hest) CNC100 - 4. plads
 
MBRK's D-stævne i spring inkl. jubilæumsklasser til DRFs 100 år turnering (D) 12-13/08/2017
Josefine Juul Sundsdal/Fusagers Carrillo (hest) LC - 1. plads
 
VOSK C stævne med distriktmesterskaber i spring, samt Nord-vest box cup. HØJE DOTERINGER (C) 12/08/2017
Marie Ida Hocke/Holmgaards Dali (kat. 1) LB* - 1. plads
 
2017 - Riders Cup - Agria DRF mesterskaber i klubhold springning, inkl. C-klasser 27/07/2017 - 30/07/2017
Maren Frydendahl/Celine (hest) LA* - 3. plads
Maren Frydendahl/Celine (hest) MB* - 4. plads
 
Hillerød Sommerspring for hest med showklasser fredag for hest og pony 21/07/2017 - 23/07/2017
Malene Nielsen /Casiro H (hest) LB* - 6. plads
Maren Frydendahl/Celine (hest) LA** - 5. plads
 
D-stævne dressur/spring NVR 15/07/2017 - 16/07/2017
Malene Nielsen/Amberloid (hest) LB* - 3. plads
Malene Nielsen/Amberloid (hest) LB** - 1. plads
Julie Lykke Rose/Imagine My Heart Z (hest) LC - 1. plads
Malene Nielsen /Casiro H (hest) LC - 4. plads
Malene Nielsen /Casiro H (hest) LD - 2. plads
Josefine Juul Sundsdal/Vedkiær's Caspian (hest) LC3 - 2. plads
Victoria Mai Kjærhus/Fronerthig Red Hot Chilli (kat. 1) LA1 - 2. plads
Victoria Mai Kjærhus/Fronerthig Red Hot Chilli (kat. 1) LA1 - 1. plads
 
D4 HorseShow C-stævne m/D-klasser (C) 29/06/2017 - 02/07/2017
Maren Frydendahl/Celine (hest) LB* - 3. plads
Maren Frydendahl/Celine (hest) LB* - 5. plads
Maren Frydendahl/Celine (hest) LA* - 3. plads
Janni Høj/Khao Lak (hest) LA2 - 6. plads
Kimmie Ny Linde / Hjælmsbjergs Charona (hest) LA* - 4. plads
Kimmie Ny Linde / Hjælmsbjergs Charona (hest) LA* - 1. plads
Kimmie Ny Linde / Hjælmsbjergs Charona (hest) MB* - 1. plads
Julie Lykke Rose/Imagine My Heart Z (hest) LC - 1. plads
Victoria Mai Kjærhus/Fronerthig Red Hot Chilli (kat. 1) LA1 - 5. plads
Victoria Mai Kjærhus/Fronerthig Red Hot Chilli (kat. 1) LA1 - 5. plads
 
NOA Distriktsstævne med DRF 100 års jubilæumsklasse og klubmesterskab 24/06/2017 - 25/06/2017
Lærke M. Siggaard / Vesterdams Pandia (hest) LA2 - 1 plads
Lærke M. Siggaard / Vesterdams Pandia (hest) LA4 - 2 plads
 
2017 - Riders Cup - Kval til DRFs championat for ungheste i springning 22/06/2017 - 25/06/2017
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty (hest) LB** - 8. plads
Kimmie Ny LInde/Westergaardens Beauty (hest) LA* - 9. plads 
 
Algestrup Rideklub D- stævne d.17-18.06.17
Lærke M. Siggaard / Delina (hest) LB1 - 1 plads
Lærke M. Siggaard / Delina (hest) LB1 - 1 plads
Lærke M. Siggaard / Delina (hest) LB2 - 1 plads
 
VIRK's D-stævne i dressur med klubmesterskab (D) 10/6/2017
Camilla Bruun/Forza La Vita Halling (hest) LA2 - 1. plads
Camilla Bruun/Forza La Vita Halling (hest) LA4 - 1. plads
 Leise Steensen/Twilight (hest) LA2 - 2. plads
Janni Høj/Wonder lance (hest) LA1 - 2. plads
 
MBRK's C-stævne i spring incl Kvalifikationsklasser til Nord-Vest Box Cup (C) 10/6/2017
Malene Nielsen /Casiro H (hest) LC - 2. plads
 
NVR - C-stævne m. distriktmesterskaber for hold 03/06/2017 - 04/06/2017
Julie Lykke Rose/Imagine My Heart Z (hest) LB* - 2. plads
VRCL Forår's Springstævne med D4 Horzecup kval og finale 27/05/2017 - 28/05/2017
Julie Lykke Rose/Imagine My Heart Z (hest) LD - 2. plads
Julie Lykke Rose/Imagine My Heart Z (hest) LC - 1. plads
 
Kallehavegaard Rideklubs militarylandsstævne med DRF mesterskab for hold 26/05/2017 - 28/05/2017
Maren Frydendahl/Celine (hest) CNC100 - 4. plads
 
Kr. Himmelfarts stævne dressur NVR 25/05/2017 - 25/05/2017
Julie Kristensen/Aslan af Vognmandsgården (pony) LD1 - 1. plads
Julie Kristensen/Aslan af Vognmandsgården (pony) LD2 - 1. plads
Leise Steensen/Twilight (hest) LA2 - 2. plads
 
Roskilde Rideklub D - stævne d.20.05.17
Lærke M. Siggaard / Delina hest dressur LC1 - 1 plads
Lærke M. Siggaard / Delina hest dressur La1 - 1 plads
 
Aftenstævne spring i NVR 18/05/2017 - 18/05/2017
Malene Nielsen /Casiro H (hest) LC - 3. plads
Julie Lykke Rose/Imagine My Heart Z (hest) LC - 3. plads
 
Senior DM samt DRF mesterskab for U18 og U21 i springning 17/05/2017 - 21/05/2017
Nanna Lehani Neergaard / Kannikhus Calina (hest) MB* - 9. plads
 
Odsherreds Rideklub C-stævne dressur m/D-klasser fredag. 12/05/2017 - 14/05/2017
Lærke M. Siggaard / Vesterdams Pandia hest dressur LA4 - 2 plads
 
Odsherreds Rideklub C-stævne dressur m/D-klasser fredag. (C) 12/05/2017
Lærke M. Siggaard / Vesterdams Pandia (hest) LA4 - 2. plads
 
HOL C-STÆVNE M. TOPPONYER STIL CUP OG KLUBKLASSER (C) 06-07/05/2017
Lærke M. Siggaard / Vesterdams Pandia (hest) LA5 - 2. plads
Lærke M. Siggaard / Vesterdams Pandia (hest) LA4 - 1. plads
 
HHR Klubstævne m. 80 års jubilæums cup - 1. kvalifikation (D) - 06/05/2017
Malene Nielsen /Clementine H (hest) LF - 1. plads
Malene Nielsen /Clementine H (hest) LE - 2. plads
Malene Nielsen /Casiro H (hest) LC - 1. plads
 
2017 - Riders Cup B-stævne i springning med C-klasser 28/04/2017 - 30/04/2017
Nanna Lehani Neergaard / Kannikhus Calina (hest) LA2* - 12. plads
Kimmie Ny Linde / Hjælmsbjergs Charona (hest) LA2* - 5. plads
 
RKVS D-stævne i dressur med Holddressur Cup Cake Cup 2017 & DRF's 100 års jubilæumsklasser 22/04/2017 - 23/04/2017
Lærke M. Siggaard / Delina (hest) LC2 - 3. plads
Lærke M. Siggaard / Delina (hest) LB1 - 3. plads
 
SLRK C-stævne spring hest og pony m/kval. til Nord-Vest Box Cup for kat. 3. og 2. ponyer 22/04/2017 - 23/04/2017
Malene Nielsen /Amberloid (hest) LB1* - 4. plads
 
Vindinge Rideklub C dressurstævne (C) 17/4/2017
Lærke M. Siggaard / Vesterdams Pandia (hest) LA2 - 1. plads
Lærke M. Siggaard / Vesterdams Pandia (hest) LA5 - 1. plads
 
TEAM CEP Påske-militarystævne m/DRF´s 100 års jubilæumsklasser 16/04/2017 - 16/04/2017
Maren Frydendahl/Celine (hest) CNC90 - 9. plads
 
Hashøj Rideklub´s forårs dressur stævne (D) 9/04/2017
Lærke M. Siggaard/Delina hest dressur LC2 -1. Plads
 
MBRK's Påskespringstævne 07/04/2017 - 09/04/2017
Malene Nielsen /Amberloid (hest) LB2* - 2. plads
Malene Nielsen /Amberloid (hest) LB2* - 2. plads
Malene Nielsen /Amberloid (hest) LA1* - 1. plads
Maren Frydendahl/Calle (hest) LC - 1. plads.
 
FSRK's B-stævne i springning for heste inkl. en S2* 30/03/2017 - 02/04/2017
Kimmie Ny Linde / Hjælmsbjergs Charona (hest) LA2* - 12. plads
 
Ertebjerggaard Sports Rideklub 02/04/2017
Lærke M. Siggaard / Vesterdams Pandia (hest) LA2 - 2. plads
Lærke M. Siggaard / Vesterdams Pandia (hest) LA4 - 1. plads
 
KAR Påskespring (C) 02/04/2017
Malene Nielsen /Amberloid (hest) LB1* - 15. plads
 
FSRK's B-stævne i springning for heste inkl. en S2* 30/03/2017 - 02/04/2017
Nanna Lehani Neergaard / Kannikhus Calina (hest) MA2* - 3. plads
 
Baunehøj Ridecenter C-stævne 25. marts
Anna Steensen/Pinocchio Gullhøj (pony) LB* - 3. plads
Cecilie H. T. Jensen/ Irish Entertainer (pony) spring LB* -4 plads
 
Ringsted Sports rideklub D-stævne 19.03.17 hold-cup
Lærke m. Siggaard/Delina (hest) dressur LC1 - 2.plads = 3 p. 
Lærke m. Siggaard/Delina (hest) dressur HoldCup - 1.plads = 4 p.
 
Tune Sportsrideklub D-Dressurstævne for hest og pony (D) 18/3
Victoria Mai Kjærhus/Fronerthig Red Hot Chilli (kat. 1) LB3 - 2. plads
Victoria Mai Kjærhus/Fronerthig Red Hot Chilli (kat. 1) LA1 - 3. plads
 
VRCL FAirRide Spring Stævne 18/03/2017 - 19/03/2017
Malene Nielsen/Clementine H (hest) LE - 2. plads
Anna Steensen/Pinocchio Gullhøj (pony) LB* - 2. plads
 
SLRK D-stævne 11/03/2017 - 12/03/2017
Malene Nielsen /Amberloid (hest) LC - 1. plads
Malene Nielsen /Amberloid (hest) LB1* - 3. plads
 
Herning Horse Show 2017 10/3/2017
Nanna Lehani Neergaard / Kannikhus Calina (hest) CSI* (130 cm) - 18. plads
 
Glostrup Rideklubs 2. vintertræningsstævne i spring (D) 05/03/2017
 Malene Nielsen /Amberloid (hest) LD - 4. plads
 
Odsherreds Rideklub Spring (D) 04/03/2017
Malene Nielsen / Casiro H. (hest) LE - 1. plads
Emma Rasmussen/Le Philip (pony) LB2** - 1. plads
  
SLR C-stævne for hest 19/02/2017
Kimmie Ny Linde / Hjælmsbjergs Charona (hest) LA2* - 4. plads
Nanna Lehani Neergaard / Kannikhus Calina (hest) MB* - 1. plads
Nanna Lehani Neergaard / Kannikhus Calina (hest) MA* - 3. plads
 
VRCL FAirRide Dressur Stævne 17/02/2017 - 19/02/2017
Lærke M. Siggaard / Vesterdams Pandia (hest) LA4 (hold) - 2. plads
 
Odsherreds Rideklub D-stævne dressur 11/02/2017 - 12/02/2017
Camilla Bruun/ Forza la vita halling (hest) LA1 - 1. plads
Camilla Bruun/ Forza la vita halling (hest) LA2 - 1. plads
 
MBRK's D-stævne i spring 11/02/2017
Malene Nielsen / Amberloid (hest) LB1* - 2. plads
Ida Andersen/Magic Skywalker (pony) Fastelavnscup - 6. plads
 
KRK springstævne H/P 04/02/2017 - 05/02/2017
Malene Nielsen / Amberloid (hest) LC - 5. plads
 
AAGS & ADAX´s C-stævne i dressur for hest 04/02/2017 - 05/02/2017
Lærke M. Siggaard / Vesterdams Pandia (hest) LA4 - 2. plads
 
MSR Januar D-stævne 2017 27/01/2017 - 29/01/2017
Camilla Bruun/ Forza la vita halling (hest) LA1 - 1. plads
 
KRAFFT DRF Mesterskab (Indendørs) spring Sen, Jun, YR 26/01/2017 - 29/01/2017
Nanna Lehani Neergaard / Kannikhus Calina (hest) MB** - 11. plads
Nanna Lehani Neergaard / Kannikhus Calina (hest) MA* - 17. plads
 
VRCL FAirRide Spring Stævne 21/01/2017 - 22/01/2017
Ida Andersen / Mellows Miss Dixie (pony) LB2** - 1. plads
Malene Nielsen / Casiro H. (hest) LB2** - 2. plads
 
SLRK C-stævne dressur hest/pony 15/01/2017
Lærke M. Siggaard / Vesterdams Pandia LA2 - 1. plads
Lærke M. Siggaard / Vesterdams Pandia LA4 - 1. plads
 
Glostrup Rideklubs Nytårsspring 08/01/2017
Maren Frydendahl / Celine (hest) LA* - 7. plads
 
MBRK C-stævne 07/01/2017
Lærke M. Siggaard / Vesterdams Pandia LA4 - 2. plads
Nordvestsjællands Rideklub | Madesøvej 23, 4470 Svebølle - Denmark | Nordvestsj-rideklub@hotmail.com