Pokal / Tidligere resultater / Resultater 2010

Resultater 2010

Ågerupgård sportsrideklub 27.November
Pernille B. Jørgensen/Son Altesse Avero (hest) dressur LA6 – 1.plads
Pernille B. Jørgensen/Son Altesse Avero (hest) dressur MB0 – 2.plads
 
Hashøj Rideklub D-stævne 20.November
Luna Lunddal Larsen/Fronerthig Red Hot Chilli (pony) spring LC – 2.plads
Vibe Johanne Rasmussen/ Bine (pony) spring LC – 3.plads
Vibe Johanne Rasmussen/ Bine (pony) spring LB – 2.plads
Lærke Astrid Rasmussen/Smedestedets Kiwi (pony) spring LD – 2.plads
Live karlshøj Julegaard/Dorthealyst Parlour Maid (pony) spring LE – 3.plads
 
Møllebakkens Rideklub C-stævne 13.November
Tanja Hansen/Coriano (hest) spring LB1* - 3.plads
Julie Askengren Gohn/RodinneT (hest) spring LA1* - 1.plads
 
Odsherred Rideklub D-stævne 13.-14.November
Anna Steensen/Little Star (pony) dressur LD2 - 3.plads
Janni Høj/Flying Star Z (hest) dressur LC3 - 3.plads 
Live karlshøj Julegaard/Dorthealyst Parlour Maid (pony) dresser LD2 – 3.plads
Live karlshøj Julegaard/Dorthealyst Rachel (pony) dressur LD2 – 3.plads
 
Slagelse Rideklub C-stævne 6.November
Melanie Berggren/Scherzo (pony) spring LB2** – 1.plads
Melanie Berggren/Skouboe Marksman (pony) spring LB2** – 3.plads
 
Vemmelev rideklub D-stævne 6.November
Lærke Siggaard/Swing King (pony) dresser LA4 – 1.plads
 
Aagerupgårds Rideklub C-stævne 30.Oktober
Julie Askengren Gohn/RodinneT (hest) spring LB2** - 5.plads
 
Slagelse Rideklub D-stævne 23.Oktober
Melanie Berggren/Scherzo (pony) spring LC – 1.plads
Melanie Berggren/Skouboe Marksman (pony) spring LB – 1.plads
Sussi Sommer/Vejlgårds Casco (hest) dressur LA2 – 1.plads
 
Hashøj Rideklub D-stævne 16.-17.Oktober
Annika Mørum/Sønderstrands Joy (hest) dressur LC2 – 2.plads
Liva Karlshøj Julegaard/Dorthealyst Palour Maid (pony) dressur LD2 – 3.plads
Liva Karlshøj Julegaard/Dorthealyst Rachel (pony) dressur LD2 – 4.plads
Lærke Siggaard/Brage Stengaard (hest) dresser LA2 – 1.plads
 
Vemmelev rideklub D-stævne 10.Oktober
Lilianna Sørensen/Carreras (hest) spring LC – 2.plads
Lilianna Sørensen/Stenvænge (hest) spring LA1* - 1.plads
Tanja Hansen/Coriano (hest) spring LB2** - 3.plads
Luna Lunddal Larsen/Fronethig Red Hot Chilli (pony) spring LE – 1.plads
Luna Lunddal Larsen/Fronethig Red Hot Chilli (pony) spring LD – 1.plads
 
Søborggård rideklubs D-stævne military 9.Oktober
Ina Karlshøj Julegaard/West Side Sweet Babati (hest) CNC80 hest - 3.plads
 
Hillerød Sportsrideklub C-stævne 9.Oktober
Lærke Siggaard/Swing King (pony) dressur LA2 – 3.plads
 
Faxe Rideklub C-stævne 3.Oktober
Pernille B. Jørgensen/Son Altesse Avero (hest) dressur LA6 – 3.plads
 
Egnethedstest i Vallensbæk 26.September
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty 1.plads
 
Klubmesterskabs stævnet NVR d. 25.-26.September
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (pony) Klubmesterskab spring LB - 1.plads
Melanie Berggren/Scherzo (pony) Klubmesterskab spring LC -3.plads
Tanja Hansen/Coriano (hest) Klubmesterskab spring LB2** - 2. plads
Ina Karlshøj Julegaard/West Side Sweet Babati (hest) spring LC – 1.plads
Ina Karlshøj Julegaard/West Side Sweet Babati (hest) Klubmesterskab spring LC  - 1.plads
Ina Karlshøj Julegaard/Witez (hest) Klubmesterskab dressur LA2 - 6. plads
Lilianna Sørensen / Stenvænge Polo (hest) Klubmesterskab spring LA2** - 3.plads
Sussi Sommer/Vejlsgårds Casco (hest)  Klubmesterskab dressur LA2 - 2. plads
Bitten Søholm Larsen/Kjeldgården´s Lærke (hest) Klubmesterskab dressur LC2 -1.plads
Luna Lunddal Larsen/Fronethig Red Hot Chilli (pony) Klubmesterskab dresser LC2 – 4.plads
Liva Karlshøj Julegaard/Dorthealyst Palour Maid (pony) dressur LD2 – 2.plads
Liva Karlshøj Julegaard/Dorthealyst (pony) spring LD – 1.plads
Lærke Siggaard/Brage Stengaard (hest) dressur LA4 - 1.plads
 
Fladså rideklub sydsjællands klubstævne 19.September
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (pony) spring LC – 1.plads
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (pony) spring LB – 2.plads
Melanie Berggren/Scherzo (pony) spring LD – 2.plads       
                                            
Roskilde Rideklub D.-stævne 12.September 
Sussi Sommer/Vejlgårds Casco (hest) spring LC - 2. plads
 
Rideklub Vestsjælland D-stævne 11.September
Annika Mørum/Sønderstrands Joy (hest) dressur LD2 – 2.plads
Liva Karlshøj Julegaard/ Dorthealyst Rachel (pony) dressur LD2 – 2.plads
 
Tusenæs køre-og rideforening D-stævne 5.-6.September
Melanie Berggren/Skouboe Marksman (pony) spring LB – 1.plads
Melanie Berggren/Skouboe Marksman (pony) spring LC – 2.plads
Liva Karlshøj Julegaard/Dorthealyst Rachel (pony) spring LC – 3.plads
Liva Karlshøj Julegaard/Dorthealyst Rachel (pony) spring LD – 3.plads
 
Ringsted Rideklub udv. D-stævne (military)28.August
Ina Karlshøj Julegaard /West Side Sweet Babati (hest) CNC80 - 3. plads
 
Middelfart B-stævne 23.August
Emile Louis Hartmann/ Paing De Max BB (pony) spring MA- 2.plads
Emile Louis Hartmann/ Paing De Max BB (pony) spring MB- 3.plads
Emile Louis Hartmann/ Paing De Max BB (pony) spring MB- 6.plads
 
Slagelse Rideklub C-stævne 21.August
Lilianna Sørensen / Stenvænge Polo(hest) spring LB** - 8.plads
Kimmie Linde/Westergaardens Casir (hest) spring MB1*- 5.plads.
Lone Gøtje/Barièco (hest) spring LB - 5. plads 
Julie Askengren Gohn/RodinneT (hest) spring LB2** - 7.plads
 
Odsherreds Rideklub C-stævne d. 14-15 August.
Julie Askengren/Gohn Rodinne T (hest) spring LB – 4.plads
Lilianna Sørensen / Stenvænge Polo (hest) Distriktsmesterskab spring LA2** - 3. plads
Tanja/Coriano (hest) spring LB1* - 2.plads
Heidi Therkildsen/Leonardo (hest) dressur LA1 - 2.plads
Kimmie Linde/Westergaardens Casir (hest) spring MB - 3.plads
Lone Gøtje/Barièco (hest) spring LB - 1.plads                                                                      
Lone Gøtje/Barièco (hest) spring LB – 2.plads                                                                       
Lone Gøtje/Barièco (hest) Distriktsmesterskab spring LA** - 5.plads
 
Nordvestsjællands Rideklub D-stævne 14.August
Luna lunddal larsen/Fronerthig red hot Chili (pony) dressur LD1 – 1.plads
Luna Lunddal Larsen/Mathilde (hest) dressurLC2 – 1.plads
 
DM for fjordheste D. 13.August
Camilla Overvad Laursen/Stine Bøgevang dressur – 16.plads
 
Karlslunde rideklub C-stævne 8.August
Tanja Hansen/Coriano (hest) spring LC-FINALE - 2. plads
 
Ringsted rideklub D-stævne 7.August
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (pony) spring LC – 2.plads 
Melanie Berggren/Skousboe Marksman, (pony) spring LB – 3.plads 
 
Vindinge Rideklub aften C-stævne 29.Juli
Bitten Søholm Larsen/Kjeldgården´s Lærke (hest) dressur LC2 – 1.plads
 
Nordvestsjællands rideklub D-stævne 24.-25.Juli
Tanja Hansen/Coriano (hest) dressur LB2 - 1.plads
Leise Stensen/Rainmaster (hest) dressur LB2 - 2. plads
Leise Stensen/Rainmaster (hest) dressur LA2 - 2. plads
Vibe Johanne/Bine (pony) spring LC - 2.plads
Vibe Johanne/Bine (pony) spring LB - 2.plads
Lone Gøtje/Barièco (hest) spring LB - 1. plads
 
Copenhagen horse show C-stævne 19.-23.Juli
Silja Kærgaard/Kyary (pony) spring LC – 3.plads
Tanja Hansen/Coriano (hest) spring LC - 13. plads
 
Copenhagen Horse Shows B-stævne 22.Juli
Emile Louis Hartmann/ Paing De Max BB (pony) spring MA2**- 2.plads
Emile Louis Hartmann/ Paing De Max BB (pony) spring MA2**- 1.plads
Emile Louis Hartmann/Pikant V (pony) spring S2** - 1.plads
 
Nordvestsjællands Rideklub C-stævne 3.-4.juli
Katrine Andersen/ Hogewald´s Julian (pony) spring LB2**- 2.plads
Katrine Andersen/ Hogewald´s Julian (pony) spring LA1*- 3.plads
Lærke Siggaard/Swing King (pony) dresser LA2 – 3.plads
Lærke Siggaard/Swing King (pony) dresser LA4 – 2.plads
Lilianna Sørensen / Stenvænge Polo (hest) spring Lb2**- 3.plads
 
Svendborg Rideklub B-stævne 2.Juli
Emile Louis Hartmann/Paing De Max BB (pony) spring MA1* 2.plads
Emile Louis Hartmann/Paing De Max BB (pony) spring MA2** 8.plads
Emile Louis Hartmann/Paing De Max BB (pony) spring MA2** 2.plads
Emile Louis Hartmann/Pikant V (pony) spring MA1* 4.plads
Emile Louis Hartmann/Pikant V (pony) spring MA2** 6.plads
Emile Louis Hartmann/Pikant V (pony) spring MA2** 3.plads
 
Greve Rideklub D-stævne 26.Juni
Bitten Søholm Larsen/Kjeldgården´s Lærke (hest) dressur LC2 – 5.plads
 
Slagelse rideklub C-stævne 26.Juni
Julie Askengren Gohn/RodinneT (hest) spring LB - 4.plads 
Kimmie Linde/ Westergaardens Casir (hest) spring LA - 2.plads
Lone Gøtje/Barièco (hest) spring LB - 1. plads

Nordvestsjællands Rideklub D-stævne 22.Juni
Ida Larsen/Mathilde (hest) dressur LC1 – 3.plads
Ida Larsen/Mathilde (hest) dressur LC2 – 2.plads
Luna Larsen/Ophelia (pony) dressur LC2 – 1.plads
 
Vemmelev rideklub C-stævne 20.Juni
Julie Askengren Gohn/RodinneT (hest) spring LA - 5.plads
Pernille B. Jørgensen/Hovvejens Avila (hest) spring LC - 3.plads
Lone Gøtje/Barièco (hest) spring LC – 1.plads
Lone Gøtje/Barièco (hest) spring LB - 12.plads 
 
Fladså Rideklub C-stævne 19.Juni
Lærke Siggaard/Swing King (pony) dressur LA1 – 2.plads
 
Algestrup sportsrideklub D stævne 19.- 20.Juni
Melanie Berggren/Skouboe Marksman (pony) spring LC – 1.plads
Melanie Berggren/Skouboe Marksman (pony) spring LB – 2.plads
Tanja Hansen/Coriano (hest) dressur LB3 - 1.plads
Janni Høj/Flying Star Z (hest) dressur LB2 - 2.plads
 
NOA-gårds rideklub C-stævne 13.Juni
Lærke Siggaard/Brage stengaard (hest) dressur LA1 – 2.plads
Heidi Therkildsen/Leonardo (hest) dressur LA1 - 4.plads 
 
Rideklub Vestsjælland D - stævne 12.-13.Juni
Liva Karlshøj Julegaard/Dorthealyst Parlour Maid (pony) dressur LD2 - 2.plads
Ina Karlshøj Julegaard/West Side Sweet Babati (hest) dressur LC3 - 3.plads
Ina Karlshøj Julegaard/West Side Sweet Babati (hest) dressur LB1 - 2.plads
Ina Karlshøj Julegaard/ Witez (hest) dressur LB2 - 2.plads
Ina Karlshøj Julegaard/ Witez (hest) dressur LA1 - 2.plads
Cille Amdi/Nikki (pony) dresser LC3 – 1.plads
Cille Amdi/Nikki (pony) dresser LB1 – 1.plads
Tanja Hansen/Coriano (hest) dressur LA1 – 2.plads
Tanja Hansen/Coriano (hest) dressur LB2 – 3.plads
 
Riders cup, Rideforeningen Suså C-stævne 7.Juni
Tanja Hansen/Coriano (hest) spring LC – 8.plads
 
Næstved Sportsrideklub C-stævne 6.Juni
Pernille B. Jørgensen/Son Altesse Avero (hest) dressur LA6 - 2. plads 
 
Hillerød Sportsrideklub B-stævne 4.Juni
Emilie Hartmann/Paing De Max BB (pony) spring MA1* 1.plads
Emilie Hartmann/Paing De Max BB (pony) spring MA2** 2.plads
 
Odsherred Rideklub C-stævne 29.-30.maj
Lærke Siggaard/Swing King (pony) dressur LA2 – 2.plads
Julie Askengren Gohn/Rodinne T(hest) spring LA - 5. plads
Kimmie Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LA – 4.plads
Kimmie Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LB – 2.plads
Heidi Therkildsen/Leonardo (hest) dressur LA2 - 4.plads
Lilianna Sørensen/Stenvænge Polo (hest) spring LA – 1.plads
Katrine Andersen/Hogewald´s julian (pony) spring LB  - 1.plads 
Lone Gøtje/Barièco (hest) spring LB - 4.plads   
Lone Gøtje/Barièco (hest) spring LB - 5.plads
 
Møllebakkens rideklub C-stævne 23.Maj
Pernille B. Jørgensen/Hovvejens Avila (hest) spring LC - 8. plads
Kimmie Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LA - 2. plads.
Liv B. Hart/Banks Sultan of Swing (pony) dressur LA4 – 3.plads
Lone Gøtje/Barièco (hest) spring LC - 3. plads
Lone Gøtje/Barièco (hest) spring LB - 13.plads
 
Nordvestsjællands rideklub - ryttertræf  22.maj
Bitten Søholm Larsen/Kjeldgården´s Lærke (hest) dressur LD1 – 2.plads
Bitten Søholm Larsen/Kjeldgården´s Lærke (hest) dressur LD2 – 1.plads
Maren Frydendahl/Neergaard's D'agile (hest) dressur LD2 - 2.plads
Maren Frydendahl/Neergaard's D'agile (hest) dressur LC1 – 1.plads
Melanie Berggren/Scherzo (pony) spring LE – 1.plads
Melanie Berggren/Skouboe Marksman (pony) spring LE – 1.plads
Janni Høj/Flying Star Z (hest) dressur LC3 - 1.plads
 
Glostrup C-stævne 16.Maj
Kimmie Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LA – 8.plads
 
JRK D-stævne 15.Maj
Lærke Siggaard/Swing King (pony) dressur LB2 – 1.plads
Katrine Andersen/Hogewald´s julian (pony) dressur LC1 – 2.plads
Katrine Andersen/Hogewald´s julian (pony) dressur LC2 – 1.plads
Katrine Andersen/Hogewald´s julian (pony) dresur LB1 – 1.plads
Katrine Andersen/Hogewald´s julian (pony) dressur LA1 – 1.plads
 
Stevnstrup Rideklub B-stævne 14.Maj
Emilie Hartmann/Paing De Max BB (pony) spring MA1*- 8.plads
 
Glostrup rideklub C-stævne 13.Maj
Pernille B. Jørgensen/Son Altesse Avero (hest) dressur LA4 - 2. plads
 
Holbæk rideklub D-stævne 8.-9.Maj
Heidi Therkildsen/Leonardo (hest) dressur LA 1 - 1. plads
Heidi Therkildsen/Leonardo (hest) dressur LA2 - 1. plads
Lærke Siggaard/Swing King (pony) dressur LA1 – 1.plads
 
Tusenæs køre-og rideforegning D-stævne 1.Maj
Lærke Siggaard/Swing King (pony) dressur LC2 – 3.plads
Lærke Siggaard/Brage Stengaard (hest) dressur LB2 – 1.plads
Tanja Hansen/Coriano (hest) dressur LB3 - 2.plads
 
Næstved Sportsrideklub C-stævne 30. april - 2. maj 
Julie Askengren Gohn / Rodinne T (hest) spring LB – 5.plads
Julie Askengren Gohn / Rodinne T (hest) spring LB – 7.plads
Julie Askengren Gohn / Rodinne T (hest) spring LA – 3.plads
 
Baltic Cup – Drammen 30.April
Emile Louis Hartmann/Paing De Max BB (pony) spring MB- 12.plads
 
Helsinge Rideklubs ponyspring B-stævne 24.April
Emile Louis Hartmann/Pikant V (pony) spring MA2** - 2.plads
Emile Louis Hartmann/Paing De Max BB (pony) spring MA2** - 1.plads
 
Rideklub Vestsjælland D-stævne 17.-18.April
Lærke Siggaard/Brage Stengaard (hest) dressur LA1 - 3.plads
Lærke Siggaard/Swing King(pony) dressur LB1 - 1.plads
Lærke Siggaard/Swing King(pony) dressur LC2 - 3.plads
Liv B. Hart/Banks Sultan of Swing (pony) dressur LA1 – 3.plads 
 
Ågerupgaard Sportsrideklub B-stævne 16.April
Emile Louis Hartmann/Paing De Max BB (pony) spring MA2** - 2.plads
Emile Louis Hartmann/Paing De Max BB (pony) spring MA1* - 7.plads
Emile Louis Hartmann/Pikant V (pony) spring MA2** - 3.plads
Emile Louis Hartmann/Pikant V (pony) spring MA1*- 8.plads
 
Slangerup-Lynge Rideklub B-stævne 11.April
Emile Louis Hartmann/Paing De Max BB (pony) spring MA2** - 3.plads
 
Karlslunde Rideklub D-stævne d. 10. april
Sussi Sommer/Vejlgårds Casco (hest) spring 85 cm - 6. plads
Sussi Sommer/Vejlgårds Casco (hest) spring 95 cm - 6. plads
 
Vemmelev Rideklub D-stævne 10.-11. Marts
Line Bisgard/Søndermarkens Bella (pony) dressur LC2 – 1. plads.
Line Bisgard/Søndermarkens Bella (pony) dressur LC2 – 2.plads.
Lærke Siggaard/Swing King (pony) dressur LC2 – 3.plads
Lærke Siggaard/Swing King (pony) dressur LC2 – 3.plads
Lærke Siggaard/Swing King (pony) dressur LC2 – 2.plads
Tanja Hansen/Coriano (hest) dressur LB2 – 1.plads
 
Slangerup-Lynge Rideklub B-stævne 11.April
Emile Louis Hartmann/Pikant V (pony) spring MB2** Springning Ponyer 5
 
 
Nykøbing Falster Rideklub B-stævne 1.April
Emile Louis Hartmann/Pikant V (pony) spring LA2** Springning Ponyer 2
 
Møllebakkens Rideklub D-stævne 27.-28. Marts
Lærke Siggaard/Swing King (pony) dressur LC2 – 2.plads
Lærke Siggaard/Brage Stengaard (hest) dressur LA1 - 1.plads  
Lærke Siggaard/Brage Stengaard (hest) dressur LA2 - 1.plads 
Line Bisgaard Petersen/Søndermarkens Bella (pony) LC3 – 1.plads
 
Baltic Cup 1. afd. 2010 Vilhelmsborg B-stævne 28. Marts
Emile Hartmann/Paing De Max BB (pony) spring MB - 5.plads
Emile Hartmann/Paing De Max BB (pony) spring MB – 1.plads
 
Kongelundens rideklub C-stævne 7. Marts
Pernille B. Jørgensen/ Son Altesse Avero (hest) dressur LA4 - 3.plads
 
Møllenbakkens Rideklub D-stævne 21. Februar
Kimmie Linde/Coriano (hest) spring LC - 3.plads
Kimmie Linde/Westergaardens Casir (hest) LB - 2.plads
 
Kimmie Linde/Westergaardens Casir (hest) LA - 3.plads
 
Aagerupgård rideklub C-stævne 27. Februar
Pernille B. Jørgensen/Son Altesse Avero (hest) dressur LA6 - 2.plads
 
Odsherredrideklub D-stævne 14.Februar 
Lærke Siggaard/Brage Stengaard (hest) dressur LA2 - 2.plads
 
Hvalsø rideklub C-stævne 13.Februar
Pernille B. Jørgensen/ Son Altesse Avero (hest) dressur LA4 – 3.plads
 
Hashøj Rideklub D-stævne 7.Februar
Tanja Hansen/Ny Quilinde Marie De Royal (hest) spring LE – 1.plads
Luna Larsen/Sorte Per (pony) spring LD – 1.plads
Kimmie Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LB - 1.plads 
Kimmie Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LA - 1.plads
 
 
Vemmelevs rideklub D-stævne 31.Januar
Kimmie Linde/Westergaardens Casir (hest) "Gulerodscup" spring LC - 1.plads 
Kimmie Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LB - 3.plads
 
Møllebakkens rideklub C-stævne 30.Januar
Pernille B. Jørgensen/ Son Altesse Avero (hest) dressur LA4 – 2.plads
Nordvestsjællands Rideklub | Madesøvej 23, 4470 Svebølle - Denmark | Nordvestsj-rideklub@hotmail.com