Pokal / Tidligere resultater / Resultater 2011

Resultater 2011

 

Heste Havens Rideklub C-stævne 30.december
Laura Damgaard Christensen/Le Philip (pony) spring LA – 5.plads
 
Slagelse Rideklub C-stævne 27.december
Kimmie Linde/Westergaardens Casir (hest) LA1 – 1.plads
Kimmie Linde/Westergaardens Casir (hest) Power and speed (120/105) – 3.plads
Silja Kjærgaard/ Coam Laquita (hest) spring joker (100/110) – 2.plads
Luna L. Larsen/ Fronerthing Red Hot Chilli (pony) spring/dressurmix – 3.plads
Luna L. Larsen/ Fronerthing Red Hot Chilli (pony) spring akkumulerende – 2.plads
 
Glostrup Rideklub C-stævne 18.december
Pernille Busk Jørgensen/Son Altesse Avero (hest) dressur MB0 – 5.plads
 
Vemmelev Rideklub D-stævne 17.-18.december
Lena Ellingsen/Klepholms Venus (pony) spring LD - 2.plads
Luna L. Larsen/ Fronerthing Red Hot Chilli (pony) spring LD – 1.plads
Laura Damgaard Christensen/Le Phillip (pony) spring LB – 1.plads
Laura Damgaard Christensen/Le Phillip (pony) spring LA – 1.plads
Silja Kjærgaard/ Coam Laquita (hest) spring LE – 3.plads
Silja Kjærgaard/ Coam Laquita (hest) spring LD – 1.plads
 
Kongelundens Rideklub D-stævne 11.december
Laura Damgaard Christensen/Philip (pony) spring LB – 3.plads
Luna L. Larsen/ Chilli (pony) spring LD – 1.plads
 
Odsherred Rideklub D-stævne 3.-4.december
Mette Andersen/Django (hest) dressur LC2 – 5.plads
Tanja Hansen/Ny Corlinde Mario (hest) dressur LC1 4 års – 3.plads
Tanja Hansen/Ny Corlinde Mario (hest) dressur LC2 4 års – 2.plads
 
Karlslunde Rideklub C-stævne 27.november
Marie Skou/Møllandals Ciree (hest) spring LA – 4.plads
 
Hashøj Rideklub D-stævne 26.november
Luna L. Larsen/ Chilli (pony) spring LE – 1.plads
Luna L. Larsen/ Chilli (pony) spring LD – 1.plads
 
Danish Christmas Show C-stævne 25.-27.november
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (pony) spring LB1* - 2.plads
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (pony) spring LB1* - 3.plads
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (pony) spring LB2** - 1.plads
Melanie Berggren/Scherzo (pony) spring LB1* - 5.plads
 
Hashøj Rideklub D-stævne 26.november
Katrine Døngart/Tigger (pony) spring LC – 2.plads
 
Møllebakkens Rideklub D-stævne 18.november
Laura D. Christensen/Le Philip (pony) spring LC – 3.plads
Laura D. Christensen/Le Philip (pony) spring LB – 1.plads
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (pony) spring LA1* - 1.plads
 
Hillerød Rideklub C-stævne 11.november
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (pony) spring LB1* - 4.plads
 
Ledøje-smørum Rideklub D-stævne 12.november
Rikke Weinreich/Colin (hest) dressur LA4 – 1.plads
 
Tuse Næs Køre og Rideforening D-stævne 5.-6.november
Mette Andersen/Django (hest) dressur LC2 – 3.plads
Mette Andersen/Django (hest) dressur LC3 – 2.plads
Anna Steensen/Pinocchio Gullhøj (pony) dressur LD2 – 2.plads
 
Slangerup Rideklub D-stævne 28.oktober
Laura D. Christensen/Le Philip (pony) spring LB – 2.plads
  
Vindinge Rideklub C-stævne 29.-30.oktober
Rikke Weinreich/Colin (hest) dressur LA4 – 2.plads
Rikke Weinreich/Colin (hest) dressur LA4 – 3.plads
 
Fakse Køre og Rideforegning C-stævne 22.oktober
Melanie Berggren/Isabel (pony) spring LC - 1.plads
Marie Schou/L´Aquilia (hest) spring LB – 3.plads
 
Vestegnens Rideklub C-stævne 16.oktober
Kimme Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LA2** - 3.plads
 
Slagelse Rideklub D-stævne 15.oktober
Lærke Astrid Rasmussen/Inga (pony) spring LC – 2.plads
Melanie Berggren/Scherzo(pony) spring LB2** - 3.plads
 
 Møllebakkens Rideklub C-stævne 8.-9.oktober
Lærke Siggaard/Swing King (pony) dressur LA6 – 3.plads
Lærke Siggaard/Swing King (pony) dressur PRI – 4.plads
Lærke Siggaard/Swingking Havdal (hest) dressur LA2 – 3.plads
Lærke Siggaard/Swingking Havdal (hest) dressur LA4 – 2.plads
 
Ågerup Rideklub C-stævne 1.oktober
Melanie Berggren/Skouboe Marksman (pony) spring LA1* - 2.plads
Melanie Berggren/Skouboe Marksman (pony) spring LB1* - 5.plads

 

Nordvestsjællands Rideklub D-stævne 1.oktober
Lærke Siggaard/Swing King (pony) dressur LA6 – 1.plads
Lærke Siggaard/Swingking Havdal (hest) dressur LA1 – 3.plads
Leise Steensen/Rainmaster (hest) dressur LA2 – 5.plads
Lærke Astrid Rasmussen/Smedestredets Kiwi (pony) spring LC – 1.plads
Lærke Astrid Rasmussen/Smedestredets Kiwi (pony) spring LC – 1.plads
Lena Ellingsen/Klepholms Venus (pony) spring LC - 2. plads
Lena Ellingsen/Klepholms Venus (pony) spring LC - 2.plads
 
Fladså Rideklub D-stævne 15.september
Stine Toft Christensen/Dunett (hest) dressur LC1 – 3.plads
Stine Toft Christensen/Dunett (hest) dressur LC2 – 3.plads
 
Odsherred Rideklub D-stævne 24.september
Kimmie Ny Linde/Ny Corlinde Mario (hest) spring LC - 3.plads
Tanja Hansen/Coriano (hest) spring LB1* - 2.plads
 
Midtsjællands Rideklub C-stævne 17.-18.september
Stine Toft Christensen/Shadez (hest) dressur LB1 – 1.plads
Stine Toft Christensen/Shadez (hest) dressur LB1 – 1.plads
 
Katrinebjerg Rideklub D-stævne 18.september
Lærke Siggaard/Swingking Havdal (hest) dressur LB1 – 1.plads
Anna Steensen/little Star (pony) dressur LD2 – 1.plads
Leise Steensen/Rainmaster (hest) dressur LB2 – 1.plads
Leise Steensen/Rainmaster (hest) dressur LA2 – 1.plads
Pernille Busk Jørgensen/ Enghøjs Minuet (hest) dressur LC1 – 2.plads
Pernille Busk Jørgensen/ Enghøjs Minuet (hest) dressur LC2 – 1.plads
 
Slagelse Rideklub C-stævne 10.-11.september
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LA2** - 4.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring MB1* - 2.plads
 
Store hestedag
Silja Kærgaard/Kyara (pony) spring 70cm - 3.plads
 
Kallehavegård Rideklub C-stævne 4.september
Melanie Berggren/Scherzo (pony) spring LB2** - 4.plads
Melanie Berggren/Skouboe Marksman (pony) spring LB2** - 6.plads
  
Møllebakkens Rideklub C-stævne 3.-4. september
Silja Kærgaard/Kyara (pony) spring LB2* - 3.plads
Laura Damgaard Christensen/Tøsen (pony) spring LB – 2.plads
Laura Damgaard Christensen/Tøsen (pony) spring LA – 1.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring MB1* - 2.plads
 
Næstved Sportsrideklub D-stævne 4.september
Tanja Hansen/Coriano (hest) dressur LB1 - 2.plads
 
Slagelse Rideklub D-stævne 27.august
Silja Kærgaard/Kyara (pony) spring LB2** - 1.plads
Katrine Døngart/Tigger Wallis (pony) spring LD – 1.plads
 
Fuglesangsgård Rideklub D-stævne 27.august
Stine Toft Christensen/Shadez (hest) dressur LB1 – 1.plads
 
Nordvestsjællands Rideklub C-stævne 20.-21.august
Lærke Astrid Rasmussen/Smedestedets Kiwi (pony) spring LC – 2.plads
Nanna N. Rasmussen/Kannikhus Calina (hest) spring LB1* – 2.plads
Nanna N. Rasmussen/Kannikhus Calina (hest) spring LA1* – 2.plads
Nanna N. Rasmussen/Kannikhus Calina (hest) spring LA2** – 1.plads
Laura Damgaard Christensen/Tøsen (pony) spring LA – 2.plads
Lena Ellingsen/Klepholms Venus (pony) spring LC – 1.plads
 
Hashøj Rideklub D-stævne 14.august
Lærke Astrid Rasmussen/Smedestedets Kiwi (pony) spring LC – 1.plads
Lærke Astrid Rasmussen/Smedestedets Kiwi (pony) spring LD – 1.plads
Katrine Døngart/Tigger Wallis (pony) spring LD – 1.plads
 
Ringsted Rideklub D-stævne 13.august
Ina Karlshøj Julegaard/West Side Sweet Babati (hest) military CNC90 – 3.plads
 
Karlslunde Rideklub C-stævne 5.-6.august
Nanna N. Rasmussen/Kannikhus Calina (hest) spring LB – 7.plads
Nanna N. Rasmussen/Kannikhus Calina (hest) spring LA – 10.plads
Marie Schou/L´Aquilia (hest) spring LD – 1.plads
 
Søborggårds Rideklub D-stævne 6.august
Ina Karlshøj Julegaard/West Side Sweet Babati (hest) military CNC90 – 4.plads
Liva Karlshøj Julegaard/Dorthea Parlour Maid (hest) military CNC50 – 5.plads
 
Rideklub Vestsjælland D-stævne 6.-7.august
Lærke Siggaard/Swingking Havdal (Hest) dressur LC1 – 2.plads
Katrine Nygaard Christensen/Smedegaardens Samson (pony) dressur LD2 – 1.plads
Silja Kærgaard/Kyara (pony) dressur LB1 – 3.plads
Stine Toft Christensen og Shadez (hest) dressur LB1 – 1.plads
Leise Steensen/Rainmaster (hest) dressur LA2 – 5.plads
 
Nordsjællands Rideklub C-stævne 18.juli
Laura Damgaard Christensen/Tøsen (pony) spring LB – 4.plads
Laura Damgaard Christensen/Tøsen (pony) spring LA – 4.plads
 
Tuse Næs køre og rideforening D-stævne 16.-17.juli
Silja Kærgaard/Kyara (pony) dressur LB2 – 2.plads
Marie Schou/L´Aquilia (hest) spring LD – 1.plads
Marie Schou/L´Aquilia (hest) spring LC – 2.plads
Pernille Busk Jørgensen/Enghøjs Minuet (hest) dressur LC2 - 6.plads
 
Nordvestsjælland Rideklub C-stævne 3.juli
Lena Grønnemose/Minnelli Byager (hest) dressur MB1 – 2.plads
Lærke Siggaard/Brage Stengaard (pony) dressur LA1 – 4.plads
 
Vestegnens Rideklub C-stævne 3.juli
Laura Damgaard Christensen/Tøsen (pony) spring LB – 3.plads
Laura Damgaard Christensen/Tøsen (pony) spring LA – 2.plads
 
Ballerup Rideklub C-stævne 2.juli
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LA2** - 2.plads
 
Slagelse Rideklub C-stævne 26.juni
Lærke Siggaard/Brage Stengaard (pony) dressur LA6 – 3.plads
 
Rideklub Vestsjælland D-stævne 25.juni
Stine Toft Christensen/Shadez (hest) dressur LC3 – 3.plads
 
Suså rytterforening C-stævne 20.-21.juni
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LA2** - 4.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty (hest) spring LB2** - 7.plads
 
Algestrup Sportsrideklub D-stævne 18.-19. juni
Luna Lunddal Larsen/Fronerthig Red Hot Chilli (pony) dressur LC3 - 1.plads
 
Silja Kærgaard/Kyara (pony) dressur LB2 – 2.plads
 
Vemmelev Rideklub C-stævne 18.-19.juni
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) LA2** - 1.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) MB2** - 1.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty (hest) distrikstmeskerskabet LB2** - 1.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty (hest) LB2** - 7.plads
 
 Horns Herred Rideklub C-stævne 18.-19.juni
Lærke Siggaard/Swing King (pony) dressur LA6 – 1.plads
Lærke Siggaard/Swing King (pony) dressur PRI – 2.plads
Lærke Siggaard/Brage Stengaard (pony) dressur LA4 – 2.plads
 
 Nordsjællands Rideklub C-stævne 18.-19.juni
Laura Damgaard Christensen/Tøsen (pony) spring LB – 4.plads
Laura Damgaard Christensen/Tøsen (pony) spring LA – 4.plads
 
Odsherred Rideklub C-stævne 12.-13.juni
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir LA1* - 1.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty LB1* - 3.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty LB1* - 6.plads
Melanie Berggren/Skouboe Marksman (pony) spring LA1* - 3.plads
Laura Damgaard Christensen/Tøsen (pony) spring LB – 2.plads
 
Vindinge Rideklub D-stævne 11.-12.juni
Lena Grønnemose/Minnelli Byager (hest) dressur MB0 – 1.plads
Lena Grønnemose/Ravissante (hest) dressur LA2 – 1.plads
Lena Grønnemose/Ravissante (hest) dressur LA4 – 1.plads
Lena Grønnemose/Ravissante (hest) dressur LA3 – 2.plads
  
Englerupgaards Rideklub C-stævne 11.-12.juni
Ina Karlshøj Julegaard/West Side Sweet Babati (hest) military CNC90 – 6.plads
 
Næstved Rideklub C-stævne 10.juni
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir LA2** - 2.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir MB1* - 1.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty LB1* - 2.plads
 
Hvalsø Rideklub D-stævne 2.juni
Leise Steensen/ Rainmaster (hest) dressur LB3 – 2.plads
Stine Toft Christensen/Shadez (hest) dressur cup LC3 – 1.plads
 
Ballerup Rideklub C-stævne 2.-3.juni
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir LA2** - 10.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir LA1* - 9.plads
 
Møllebakkens Rideklub C-stævne 29. maj
Lærke Siggaard/Swing King (pony) dressur LA6 – 2.plads
Lærke Siggaard/Swing King (pony) dressur PRI – 2.plads
Lena Grønnemose/Minnelli Byager (hest) dressur LA2 – 1.plads
 
Rideklubben Vestervang D-stævne 29.maj
Stine Toft Christensen/Shadez (hest) dressur cup LC2 – 1.plads
 
Vestegnens Rideklub C-stævne 29.maj
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir MB2** - 3.plads
 
Hillerød C-stævne d. 27.-29. maj
Melanie Berggren/Skouboe Marksman (pony) spring LB1* - 3.plads
Silja Kærgaard/ Milene (pony) spring LA2** – 2.plads
 
Nordvestsjællands Rideklub D-stævne 21.maj
Josefine Sundsdal/Rafael Søblink (hest) spring LC – 3.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty LB2** - 2.plads
Laura Damgaard/Tøsen (pony) spring LB2**- 1.plads
Laura Damgaard/Tøsen (pony) spring LA1*- 1.plads
Celina Larsen/Gabby Søblink (pony) spring LD - 1. plads
Celina Larsen/Gabby Søblink (pony) spring LC - 1. plads
Lena Ellingsen/Klepholms Venus (pony) spring LC - 2. plads
Luna H. Larsen/Elise (pony) dressur LD2 - 2.plads
Lærke Astrid Rasmussen/Smedestedets Kiwi (pony) spring LC – 3.plads
Lærke Astrid Rasmussen/Smedestedets Kiwi (pony) dressur LD2 – 1.plads
 
Slagelse Rideklub C-stævne 21.-22.maj
Melanie Berggren/Skouboe Marksman (pony) spring LB2** - 2.plads
Melanie Berggren/Skouboe Marksman (pony) spring LA1* - 3.plads
Melanie Berggren/Scherzo (pony) spring LB1* - 4.plads
Silja Kærgaard/ Milene (pony) spring LA2** – 1.plads
Silja Kærgaard/ Milene (pony) spring LA2** – 3.plads
 
Næstved Sportsrideklub C-stævne 21.-22.maj
Lærke Siggaard/Swing King (pony) dressur LA6 – 1.plads
Lærke Siggaard/Brage Stengaard (pony) dressur LA2 – 3.plads
 
Holbæk Rideklub C-stævne 20.maj
Lærke Siggaard/Swing King (pony) dressur LA6 – 2.plads
 
Rytterforeningen Hviid D-stævne 15.maj
Stine Toft Christensen/Shadez (hest) dressur cup LC3 – 2.plads
 
 
Vallø Rideklub D-stævne 18.maj
Julie Henriksen/ Loreana (hest) spring LB – 4.plads
 
Kongelundens Rideklub C-stævne 14.-15.maj
Melanie Berggren/Scherzo (pony) spring LB1* - 3.plads
Melanie Berggren/Scherzo (pony) spring LA1* - 3.plads
Kimmie Ny Linde/ Westergaardens Casir (hest) spring LA2** - 4.plads
Julie Henriksen/ Loreana (hest) spring LB – 4.plads
 
Barthahus C-stævne 7.-8.maj
Silja Kærgaard/ Kyara (pony) spring LB2** – 2.plads
Silja Kærgaard/ Milene (pony) spring LA1* – 2.plads
Silja Kærgaard/ Milene (pony) HERICUP spring MB2** – 1.plads
 
Faxe køre- og Rideforening C-stævne 8.maj
Lærke Siggaard/Swing King (pony) dressur LA6 – 4.plads
 
RRV D-stævne 6.maj
Bianca Hansen/ Hannibal (hest) dressur LA2 – 3.plads
 
Holbæk rideklub D-stævne 1.maj
Bianca Hansen/ Hannibal (hest) dressur LA2 – 3.plads
Bianca Hansen/ Hannibal (hest) dressur LA4 – 1.plads
 
Nordsjællands Sportsrideklubben C-stævne 30. April
Lærke Siggaard/ Swing King (pony) dressur LA1 - 1.plads
Lærke Siggaard/ Swing King (pony) dressur LA2 - 1.plads
 
Vindinge Rideklub C-stævne 30.-1. April
Pernille Busk Jørgensen/Son Altesse Avero (hest) dressur LA6 – 1. plads
Lærke Siggaard/ Swing King (pony) dressur LA4 - 2.plads
Lena grønnemose/ Minnelli Byager (hest) dressur LA1 – 1.plads
Lena grønnemose/ Minnelli Byager (hest) dressur LA3 – 2.plads
 
Birkerød Rideklub C-stævne 30. April
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (pony) spring LA1* - 2.plads
 
Rytterforeningen Suså C-stævne 29.-1. April/Maj
Kimmie Linde/ Westergaardens Casir (hest) spring LB – 7.plads
Cassandra Kurup/ Shade (hest) spring LB – 12. plads
Marie Schou/ Møllendals Ciree (hest) spring LB – 6.plads
 
Helsinge Rideklub C-stævne 24.-25. April
Silja Kærgaard/ Milene (pony) spring MB** – 5.plads
 
Sportsrideklubben C-stævne 23. April
Lærke Siggaard/ Swing King (pony) dressur LA3 - 1.plads
 
Nykøbing Falster Rideklub C-stævne 21.-22. april
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (pony) spring LB1* - 1.plads
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (pony) spring LB1* - 4.plads
Melanie Berggren/Scherzo (pony) spring LC - 2.plads
Melanie Berggren/Scherzo (pony) spring LC - 2.plads
 
 
Ågerupgård Rideklub C-stævne 10. april
Silja Kærgaard/ Milene (pony) spring LA2** – 2.plads
Silja Kærgaard/ Milene (pony) spring MB** – 1.plads
 
Rideklub Vestsjælland D-stævne 9. april
Lena Ellingsen/ Klepholms Venus (pony) dressur LD2 - 3. plads
Silja Kærgaard/ Kyara (pony) dressur LC2 – 5.plads
Lærke Siggaard/ Brage Stengaard (hest) dressur LA2 - 5.plads
Lærke Siggaard/ Swing King (pony) dressur LA3 - 1.plads
Ina Karlshøj Julegaard/ West Side Sweet Babati (hest) dressur LB1 - 2. plads
Lena Grønnemose/Minnelli Byager (hest) dressur LA2 – 1.plads
Lena Grønnemose/Chanell Sakstrup (hest) dressur LA4 – 7.plads
Sussi Sommer/ Vejlgårds Casco (hest) dressur LA1 – 4. plads
 
Slangerup-Lynge C-stævne 4.april
Silja Kærgaard/ Milene (pony) spring LB2** – 2.plads
Silja Kærgaard/ Milene (pony) spring LA** – 1.plads
Melanie Berggren/ Skousboe Marksman (pony) spring LA2** - 6.plads
 
 
Ringsted Sportsrideklub C-stævne 26.-27.marts
Lærke Siggaard/ Brage Stengaard (hest) dressur LA1 - 1.plads
Lærke Siggaard/ Swing King (pony) dressur LA4 - 4.plads
Pernille Busk Jørgensen/ Son Altesse Avero (hest) dressur LA6 – 1. plads
 
Vejle Rideklub C-stævne 26.-27.marts
Melanie Berggren/ Skousboe Marksman (pony) spring LA1* - 12.plads
Melanie Berggren/ Skousboe Marksman (pony) spring LA1* - 3.plads
 
Hashøj Rideklub D-stævne 26.marts
Laura Damgaard Christensen/ Tøsen (pony) spring LD – 1.plads
Laura Damgaard Christensen/ Tøsen (pony) spring LC – 1.plads
Cassandra Kurup/ Shade (hest) spring LB – 1.plads
Ina Karlshøj Julegaard/ Witez (hest) spring LC - 1. plads
Jasmin Thomassen/ Wendy (pony) spring LE – 3.plads
 
Møllebakkens Rideklun C-stævne 19.-20.marts
Lærke Siggaard/ Brage Stengaard (hest) dressur LA1 - 3.plads
Lærke Siggaard/ Swing King (pony) dressur LA2 - 3.plads
Pernille Busk Jørgensen/ Son Altesse Avero (hest) dressur LA6 – 2. plads
Pernille Busk Jørgensen/ Son Altesse Avero (hest) dressur MB0 - 3. plads
  
Aagerup Sportsrideklub C-stævne 19.-20.marts
Melanie Berggren/ Skousboe Marksman (pony) spring LB1* - 4.plads
Melanie Berggren/ Skousboe Marksman (pony) spring LA1* - 8.plads
Cassandra Kurup/ Shade (hest) spring LB – 5.plads
 
Slagelse Rideklub D-stævne 19.marts
Laura Damgaard Christensen/ Tøsen (pony) spring LD – 2.plads
Laura Damgaard Christensen/ Tøsen (pony) spring LC – 1.plads
 
Vemmelev Rideklub C-stævne 12.-13 .marts
Melanie Berggren/ Skousboe Marksman (pony) spring LB1* - 5.plads
Silja Kærgaard/ Milene (pony) spring LB - 3.plads
Silja Kærgaard/ Milene (pony) spring LA - 2.plads
 
Hillerød Rideklub C-stævne 11.marts
Julie Henriksen/ Loreana (hest) spring LB – 1.plads
 
Gentofte Rideklub D-stævne 5. marts
Silja Kærgaard/ Milene (pony) spring LC – 1.plads
 
Odsherred Rideklub D-stævne 5. marts
Lærke Astrid Rasmussen/ Smedegaardens Samson (pony) dressur LD2- 1.plads
Lena Grønnemose/ Minnelli Byager (hest) dressur LA2 – 1.plads
Lena Grønnemose/ Ravissante (hest) dressur LA2 – 2.plads
 
 
Vemmelev Rideklub D-stævne 26.-27. februar
Luna Lunddal Larsen/ Fronerthig Red Hot Chilli (pony) dressur LC2 - 4. plads
Luna Lunddal Larsen/ Fronerthig Red Hot Chilli (pony) D4 cup, dressur- LC2 3. plads
Luna Lunddal Larsen/ Fronerthig Red Hot Chilli (pony) dressur LB2 - 2. plads
Celina Larsen/ Lindholms Dunhill (pony) dressur LA1 - 2. plads
Celina Larsen/ Lindholms Dunhill (pony) dressur LB2 - 1. plads
Silja Kærgaard/ Kyara (pony) dressur LC2 - 1. plads
Pouline Prahl/ Elaine (pony) dressur LB2 - 2. plads
Freja Paaschburg/ Roløkke Safari (pony) dressur LD1 - 3.plads
 
Møllebakkens Rideklub D-stævne 27. februar
Tanja Hansen/ Coriano (hest) spring LB1* - 2.plads
Lena Ellingsen/ Klepholms Venus (pony) spring LE 4. plads
 
Aagerupgård Sportsrideklub C-stævne 14.februar
Lærke Siggaard/ Brage Stengaard (hest) dressur LA2 - 7.plads
 
Ballerup Rideklub C-stævne 5. februar
Cassandra Kurup/ Shade (hest) spring LC – 1.plads
 
Odsherreds Rideklub D-stævne 5. februar
Luna Lunddal Larsen/ Fronerthig Red Hot Chilli (pony) LB - 4. plads
 
Møllebakkens Rideklub D-stævne 30. januar
Lærke Siggaard/ Brage Stengaard (hest) dressur LA2 - 2.plads
Lærke Siggaard/ Brage Stengaard (hest) dressur LA4 - 1.plads
Laura Damgaard Christensen/ Tøsen (pony) spring LD – 2.plads
Laura Damgaard Christensen/ Tøsen (pony) spring LC – 1.plads
Jasmin Thomassen/ Wendy (pony) spring LD – 2.plads
 
 
  
Vemmelev Rideklub D-stævne 29.-30. januar
Ina Karlshøj Julegaard/ Witez (hest) D4. Hubertushusetcup spring LE – 3.plads
Ina Karlshøj Julegaard/ Witez (hest) spring LD – 1.plads
Ina Karlshøj Julegaard/ West Side Sweet Babati (hest) spring LC – 2.plads
 
Vestegnens Rideklub C-stævne 23. Januar
Lærke Siggaard/ Brage Stengaard (hest) dressur LA1 - 2.plads
Lærke Siggaard/ Brage Stengaard (hest) dressur LA3 - 3.plads
Julie Neergaard Pedersen/ N.O.H's Walkman (hest) dressur LA3 – 2.plads
 
Slagelse Rideklub C-stævne 15. Januar
Lærke Siggaard/ Brage Stengaard (hest) dressur LA1 - 2.plads
Julie Neergaard Pedersen/ N.O.H's Walkman (hest) dressur LA1 – 2.plads
 Julie Neergaard Pedersen/ N.O.H's Walkman (hest) dressur LA2 – 3.plads
 
 
Glostrup Rideklub C-stævne 8. Januar
Cassandra Kurup/ Shade (hest) spring LC – 1.plads
 
Nordvestsjællands Rideklub | Madesøvej 23, 4470 Svebølle - Denmark | Nordvestsj-rideklub@hotmail.com