Pokal / Tidligere resultater / Resultater 2012

Resultater 2012

Slangerup-Lynge Rideklub C-stævne 29. December
Pernille B. Jørgensen/Son Altesse Avero (hest) dressur MB0 – 3.plads
Pernille B. Jørgensen/Son Altesse Avero (hest) dressur MB2 – 4.plads
 
Glostrup Rideklub C-stævne 16. December
Pernille B. Jørgensen/Son Altesse Avero (hest) dressur MB0 – 4.plads
 
Vemmelev Ridekluv D-stævne 15. December
Katrine Døngart Mortensen/Bøgelys Bøg (pony) spring LE – 1.plads
Annika Nikoline Christiansen/Midnights Malte (pony) spring LB1* – 1.plads
 
Møllebakkens Rideklub C-stævne 9. December
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (pony) spring MB2**- 1.plads
Annika Nikoline Christiansen/Midnights Malte (pony) spring LB2** – 1.plads
 
Odsherred Rideklub D-stævne 1. December
Janni Høj/Wondergirl (hest) dressur LA2 – 2.plads
Janni Høj/Wondergirl (hest) dressur LA4 – 1.plads
Anna Steensen/Pinoccgio Gullhøj (pony) dressur LC1 – 2.plads
Anna Steensen/Pinoccgio Gullhøj (pony) dressur LC2 – 2.plads
 
Hashøj Rideklub D-stævne 25. November
Anna Steensen/Rosengårdens Puskas (pony) spring LE – 2.plads
 
Christmas show C-stævne 23. November
Annika Nikoline Christiansen/Midnights Malte (pony) spring LB2** – 6.plads
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (pony) spring LB1*- 10.plads
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (pony) spring LB2**- 3.plads
 
Slagelse Rideklub C-stævne 17.-18. November
Katrine Døngart Mortensen/Tigger Wallis (pony) spring LC – 2.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty (hest) spring MB1* - 2.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LA2** - 3.plads
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (pony) spring LB2**- 2.plads
 
Kongelundens Rideklub C-stævne 10. November
Liva Karlshøj Julegaard/ Dorthealyst Palour Maid (pony) spring MB1*- 2.plads
 
 
Møllebakkens Rideklub C-stævne 10.-11. November
Lærke Siggaard/Swingking Havdal (hest) dressur MB0 – 4.plads
Lærke Siggaard/Swingking Havdal (hest) dressur MB0 – 4.plads
Pernille B. Jørgensen/Son Altesse Avero (hest) dressur MB0 – 1.plads
Pernille B. Jørgensen/Son Altesse Avero (hest) dressur MB2 – 3.plads
 
Ringsted Sportsrideklub D-stævne 4. November
Pernille B. Jørgensen/Protein Firfod (hest) dressur LB3 – 1.plads
 
Rideklubben Vestervang D-stævne 4. November
Lena Ellingsen/Samson (pony) spring LE - 1.plads
Lena Ellingsen/Samson (pony) spring LD - 2.plads
 
Birkerød Rideklub C-stævne 28. Oktober
Silja Kærgaard/Kyara (pony) spring LA1* – 3.plads
 
Aagerup Rideklub C-stævne 28. Oktober
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty (hest) spring LA2** - 3.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty (hest) spring MB1* - 4.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LA2** - 7.plads
 
Hashøj Rideklub D-stævne 27. Oktober
Lena Ellingsen/Klepholms Venus (pony) dressur LC3 - 1.plads
 
Hashøj Rideklub D-stævne 18. Oktober
Lærke Siggaard/Brage Stengaard (hest) dressur LA2 – 3.plads
Lærke Siggaard/Brage Stengaard (hest) dressur LA4 – 2.plads
 
Faxe køre-og rideforening C-stævne 21. Oktober
Melanie Berggren/Scherzo (pony) spring MB2**- 4.plads
Silja Kærgaard/Kyara (pony) spring LA1* – 3.plads
Silja Kærgaard/Kyara (pony) spring LA2** – 1.plads
 
Liva Karlshøj Julegaard/ Dorthealyst Palour Maid (pony) spring LA1*- 2.plads
 
Vemmelev Rideklub D-stævne 20. Oktober
Pernille B. Jørgensen/Protein Firfod (hest) dressur LB2 – 1.plads
Pernille B. Jørgensen/Protein Firfod (hest) dressur LA1 – 1.plads
Annika Nikoline Christiansen/Midnights Malte (pony) dressur LC3 – 1.plads
 
Capacity Rideklub C-stævne 18. Oktober
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (pony) spring LA2**- 1.plads
Melanie Berggren/Scherzo (pony) spring MB2**- 1.plads
 
JBK Horse Show C-stævne 15. Oktober
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (pony) spring LA2**- 2.plads
 
Odsherred Rideklub D-stævne 13. Oktober
Anna Steensen/Rosengårdens Puskas (pony) spring LD – 1.plads
 
Ballerup Rideklub C-stævne 7. Oktober
Nanna N. Rasmussen/Kanikhus Calina (hest) spring MB1* SJ-mesterskab – 5.plads
 
Slangerup Lynge Rideklub C-stævne 6.-7. Oktober
Liva Karlshøj Julegaard/ Dorthealyst Palour Maid (pony) spring LA2**- 4.plads
Liva Karlshøj Julegaard/ Dorthealyst Palour Maid (pony) spring MB1*- 3.plads
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (pony) spring LB2**- 1.plads
Melanie Berggren/Scherzo (pony) spring LB2**- 4.plads
 
Slagelse Rideklub D-stævne 7. Oktober
Pernille B. Jørgensen/Protein Firfod (hest) dressur LA1 – 2.plads
 
Strøby Rideklub D-stævne 7. Oktober
Lærke Siggaard/Brage Stengaard (hest) dressur LA4 – 1.plads
Lærke Siggaard/Swingking Havdal (hest) dressur MB0 – 1.plads
 
Klubmesterskab NVR D-stævne 29.-30. September
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty (hest) Spring LB2** - 1. plads
Tanja Hansen/Ny Corlinde Mario (hest) dressur LC2 – 2.plads
Silja Kærgaard/Kyara (pony) dressur LB2 – 2.plads
Silja Kærgaard/Al Capone Dm (pony) dressur LC2 – 3.plads
Silja Kærgaard/Al Capone Dm (pony) spring LC – 3.plads
Luna L. Larsen/Fronerthing Red Hot Chilli (pony) dressur LC2 – 1.plads
Luna L. Larsen/Fronerthing Red Hot Chilli (pony) dressur LC2 – 2.plads
Anna Steensen/Rosengårdens Puskas (pony) spring 50cm – 3.plads
Leise Steensen/Rainmaster (hest) dressur LB2 – 3.plads
Liva Karlshøj Julegaard/ Dorthealyst Palour Maid (pony) spring LA2**- 2.plads
Liva Karlshøj Julegaard/West Side Sweet Babati (pony) spring LC- 1.plads
Maja Ellingsen/Samson (pony) dressur LC1 – 2.plads
Annika Nikoline Christiansen/Midnights Malte (pony) spring LB2** – 1.plads
 
Janni Høj/Wondergirl (hest) dressur LA2 – 2.plads
 
Kongelundens Rideklub C-stævne 29. September
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (pony) spring LB1*- 2.plads
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (pony) spring LB2**- 2.plads
Melanie Berggren/Scherzo (pony) spring LB1*- 3.plads
Melanie Berggren/Scherzo (pony) spring LB2**- 1.plads
 
Haslev Køre og rideforening D-stævne 23. September
Liva Karlshøj Julegaard/ Dorthealyst Palour Maid (pony) military CNCP 60 - 1.plads
Lena Ellingsen/Klepholms Venuz (pony) distriktsmesterskab CNCP80 – 1.plads
 
Odsherred Rideklub D-stævne 22. September
Janni Høj/Wondergirl (hest) dressur LA2 – 3.plads
Liva Karlshøj Julegaard/ West Side Sweet Babati (pony) spring LC - 2.plads
Liva Karlshøj Julegaard/ West Side Sweet Babati (pony) spring LB1* - 3.plads
Lena Grønnemose/Q-Rage B (hest) dressur LC for 4års -2.plads
Pernille B. Jørgensen/Protein Firfod (hest) dressur LB3 – 3.plads
 
Møllebakkens Rideklub C-stævne 15. -16. September
Liva Karlshøj Julegaard/ Dorthealyst Palour Maid (pony) indv. Distriktsmesterskab spring LA2** - 1.plads
Annika Nikoline Christiansen/Midnights Malte (pony) spring LC – 1.plads
Silja Kærgaard/Kyara (pony) spring land og fritids cup LB – 3.plads
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (pony) spring LA1*- 1.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty (hest) spring LA2** - 3.plads
 
Katrinebjerg Rideklub D-stævne 15.-16. September
Anna Steensen/Pinocchio Gullhøj (pony) dressur LD2 – 1.plads
Anna Steensen/Pinocchio Gullhøj (pony) dressur LC2 – 1.plads
Anna Steensen/Rosengårdens Puskas (pony) spring LE – 2.plads
Anna Steensen/Rosengårdens Puskas (pony) spring LD – 2.plads
Silja Kærgaard/Al Capone DM (pony) dressur LC1 – 1.plads
Silja Kærgaard/Al Capone DM (pony) dressur LC2 – 2.plads
 
RSR4 C-stævne 16. September
Lærke Siggaard/Brage Stengaard (hest) dressur LA2 – 4.plads
 
Hillerød Rideklub C-stævne 9. September
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty (hest) spring LA2** - 7.plads
 
Dragør-St.Magleby Rideklub D-stævne 8.-9. September
Anna Steensen/Pinocchio Gullhøj (pony) dressur LC1 – 1.plads
Anna Steensen/Pinocchio Gullhøj (pony) dressur LC2 – 2.plads
 
Kallehavegård Rideklub C-stævne 7. September
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (pony) spring LB2**- 2.plads
Melanie Berggren/Scherzo (pony) spring LB2**- 5.plads
Melanie Berggren/Scherzo (pony) spring LA2**- 6.plads
 
Store Hestedag C-stævne 2. September
Annika Nikoline Christiansen/Midnights Malte (pony) spring LC – 12.plads
 
Riders Cup CSI** 31. August
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring Small Tour- 9.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring Small Tour- 14.plads
 
Riders Cup C-stævne 31. August
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty (hest) spring LB Horse House cup - 2.plads
 
Rideklubben Vestervang D-stævne 19. August
Maja Ellingsen/Samson (pony) dressur LD1 – 1.plads
Maja Ellingsen/Samson (pony) dressur LD2 – 1.plads
 
Karlslunde Rideklub C-stævne 12. August
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LA - 4.plads
Kimmie Ny Linde/Ny Corlinde Mario (hest) spring LC - 8.plads
 
Vemmelev Rideklub D-stævne 12. August
Annika Nikoline Christiansen/Midnights Malte (pony) spring LC – 1.plads
 
Noagårds Rideklub D-stævne 11. August
Maja Ellingsen/Samson (pony) dressur LD2 – 1.plads
Lærke Siggaard/Brage Stengaard (hest) dressur LA4 – 2.plads
Janni Høj/Wondergirl (hest) dressur Sydbank Holdcup – 2.plads
 
Nordvestsjællands Rideklub C-stævne 5.-6. August
Silja Kærgaard/Kyara (pony) spring LB1* - 2.plads
Silja Kærgaard/Kyara (pony) spring LA1* - 2.plads
Silja Kærgaard/Kyara (pony) spring LA2** - 3.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring MB - 1.plads
Luna H. Larsen/Elise (pony) spring LB – 1.plads
Lena Grønnemose/A Larming Charm (hest) dressur MB3 – 1.plads
Lena Grønnemose/Minnelli Byager (hest) dressur MB3 – 2.plads
Melanie Berggren/Diomedes Dyrekjær (pony) spring LB1*- 1.plads
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (pony) spring MB1*- 1.plads
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (pony) spring MB1*- 2.plads
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (pony) spring LA1*- 1.plads
Liva Karlshøj Julegaard/ Dorthealyst Palour Maid (pony) spring LA1* - 1.plads
 
Riderscup Suså C-stævne 28.-29. Juli
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LA - 8.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring MB - 12.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring MB - 3.plads
 
Helsegård Sportsrideklub D-stævne 29. Juli
Pernille Busk Jørgensen/Protein Firfod (hest) dressur LC3 – 2.plads
Pernille Busk Jørgensen/Protein Firfod (hest) dressur LB3 – 1.plads
 
Vallø Sportsrideklub D-stævne 28. juli
Lærke Siggaard/Brage Stengaard (hest) dressur LA4 – 1.plads
Lærke Siggaard/Brage Stengaard (hest) dressur MB0 – 1.plads
 
Stevstrup rideklub C-stævne 26. Juli
Melanie Berggren/Scherzo (pony) spring LA1*- 2.plads
 
Ledøje-Smørum Rideklub C-stævne 14. Juli
Lærke Siggaard/Swingking Havdal (hest) dressur LA4 – 3.plads
 
Søborggard Rideklub D-stævne 14. Juli
Liva Karlshøj Julegaard/ Dorthealyst Palour Maid (pony) military CNCP 50 - 1.plads
 
Slangerup Lynge Rideklub C-stævne 13. Juli
Liva Karlshøj Julegaard/ Dorthealyst Palour Maid (pony) spring LB1* - 1.plads
Liva Karlshøj Julegaard/ Dorthealyst Palour Maid (pony) spring LB2** - 4.plads
 
Odsherred Rideklub C-stævne 6.-8. Juli
Lærke Siggaard/Swingking Havdal (hest) dressur LA5 – 1.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LA - 8.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring MB - 2.plads
Kimmie Ny Linde/Ny Corlinde Mario (hest) spring LC - 5.plads
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (pony) spring LA2**- 5.plads
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (pony) spring LA2**- 5.plads
Liva Karlshøj Julegaard/ Dorthealyst Palour Maid LB2** - 4.plads
 
Odsherred Rideklub D-stævne 5. Juli
Maja Ellingsen/Samson (pony) dressur LD1 – 1.plads
Lena Grønnemose/Winterbottom B (hest) dressur LA1 – 3.plads
 
Nordvestsjællands Rideklub 30.-1. Juni
Lærke Siggaard/Swingking Havdal (hest) dressur LA6 – 1.plads
Lærke Siggaard/Swingking Havdal (hest) dressur MB0 – 2.plads
 
Næstved Sportsrideklub C-stævne 24. Juni
Tanja Hansen/Minnelli Byager (hest) dressur LA1 – 2.plads
 
Slagelse Rideklub C-stævne 17. Juni
Silja Kærgaard/Kyara (pony) spring LB2** - 5.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LA - 2.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring MB - 2.plads
Liva Karlshøj Julegaard/Dorthealyst Palour Maid (pony) spring LB – 2.plads
 
Rideklub Vestsjælland 17. Juni
Liva Karlshøj Julegaard/Dorthealyst Palour Maid (pony) dressur LC1 – 2.plads
 
Slagelse Rideklub D-stævne 16. Juni
Liva Karlshøj Julegaard/Dorthealyst Palour Maid (pony) spring LC – 2.plads
 
Hillerød Rideklub C-stævne 10. Juni
Laura Damgaard Christensen/Le Philip (pony) spring LB1* - 2.plads
 
RSR D-stævne 3. Juni
Liva Karlshøj Julegaard/Dorthealyst Palour Maid (pony) spring LC HORZE CUP – 3.plads
 
Hornsherred Rideklub C-stævne 2. Juni
Tanja Hansen/Ny Corlinde Mario (hest) DRF-DressurCup LA2 – 2.plads
 
Riders Cup Suså C-stævne 2. Juni
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LA - 3.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring MB - 3.plads
Nanna N. Rasmussen/Knnikhus Calina (hest) spring LB – 8.plads
 
Odsherred Rideklub C-stævne 26. Maj
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (pony) spring LA1*- 1.plads
Katrine Døngart Mortensen/Tigger Wallis (pony) spring LB1* – 3.plads
Laura Damgaard Christensen/Le Philip (pony) spring LB1* - 3.pladsNanna N. Rasmussen/Knnikhus Calina (hest) spring LB – 4.plads
 
Møllebakkens Rideklub C-stævne 27. Maj
Pernille Busk Jørgensen/Son Altesse Avero (hest) dressur MB3 – 1.plads
Lærke Siggaard/Swingking Havdal (hest) dressur LA6 – 2.plads
 
Katrinebjerg Rideklub D-stævne 26. Maj
Anna Steensen/Pinocchio Gullhøj (pony) dressur LD2 – 2.plads
Maja Ellingsen/Samson (pony) dressur LD1 – 1.plads
 
Møllebakkens Rideklub D-stævne 17. Maj
Luna H. Larsen/Elise (pony) spring LC – 1.plads
Annika Nikoline Christiansen/Midnights Malte (pony) spring LB1* – 1.plads
Liva Karlshøj Julegaard/Dorthealyst Palour Maid (pony) spring LC – 3.pladsLiva Karlshøj Julegaard/Dorthealyst Palour Maid (pony) spring LD – 1.plads
 
Hvalsø Rideklub D-stævne 17.Maj
Pernille Busk Jørgensen/Protein Firfod (hest) dressur LC3 – 4.plads
Pernille Busk Jørgensen/Protein Firfod (hest) dressur LB1 – 1.plads
 
Holbæk Rideklub D-stævne 12. Maj
Luna Lunddal Larsen/Fronerthing Red Hot Chilli (pony) dressur LC1 – 1.plads
 
Nordvestsjællands Rideklub D-stævne 5.-6. Maj
Luna Lunddal Larsen/Fronerthing Red Hot Chilli (pony) dressur LC2 – 2.plads
Luna Lunddal Larsen/Fronerthing Red Hot Chilli (pony) dressur LB1 – 2.plads
Lena Ellingsen/Samson (pony) spring LC – 1.plads
Janni Høj/Wondergirl (hest) dressur LA2 – 2.plads
Katrine Døngart Mortensen/Tigger Wallis (pony) spring LB1* – 1.plads
Luna H. Larsen/Elise (pony) spring LC – 1.plads
Pernille Busk Jørgensen/Protein Firfod (hest) dressur LC3 – 1.plads
Liva Karlshøj Julegaard/Dorthealyst Palour Maid (pony) spring LC – 3.pladsLiva Karlshøj Julegaard/Dorthealyst Palour Maid (pony) spring LC HORZE CUP – 1.plads
 
HKR D-stævne 29. April
Liva Karlshøj Julegaard/Dorthealyst Palour Maid (pony) military CNCP 60 – 2.plads
 
Fakse-køre og rideforening C-stævne 28.-29. April
Katrine Døngart Mortensen/Tigger Wallis (pony) spring LB2** – 3.plads
Melanie Berggren/Isabel (pony) spring LB1*- 1.plads
Melanie Berggren/Isabel (pony) spring LA1*- 1.plads
 
Riders Cup Suså C-stævne 20.-22. April
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LA2** - 6.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty (hest) spring LA2** - 15.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty (hest) spring LB2** - 11.plads
 
Holbæk Rideklub C-stævne 22. April
Lærke Siggaard/Swingking Havdal (hest) dressur LA4 – 1.plads
 
Helsinge Rideklub C-stævne 21. April
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (pony) spring LA2**- 7.plads
 
Slagelse Rideklub C-stævne 15. April
Lærke Siggaard/Swingking Havdal (hest) dressur LA6 – 2.plads
Pernille Busk Jørgensen/Son Altesse Avero (hest) dressur MB0 – 6.plads
 
Aagerup Rideklub C-stævne 13. April
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (pony) spring MB2**- 1.plads
 
Slangerup Lynge Rideklub C-stævne 7. April
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (pony) spring LA2**- 2.plads
 
Nykøbing Falster Rideklub C-stævne 5. April
Annika Nikoline Christiansen/Midnights Malte (pony) spring LB – 3.plads
 
Faxe køre- og rideforening C-stævne 1. April
Lærke Siggaard/Swingking Havdal (hest) dressur LA2 – 1.plads
Lærke Siggaard/Swingking Havdal (hest) dressur LA4 – 3.plads
 
Rideklub Vestsjælland D-stævne 31. Marts
Lærke Siggaard/Swingking Havdal (hest) dressur LA2 – 2.plads
Lærke Siggaard/Swingking Havdal (hest) dressur LA4 – 1.plads
Pernille Busk Jørgensen/Protein Firfod (hest) dressur LC3 – 3.plads
 
Hashøj Rideklub D-stævne 31. Marts
Annika Nikoline Christiansen/Midnights Malte (pony) spring LC – 3.plads
 
Kongelunde Rideklub C-stævne 31. Marts
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring MB - 2.plads
 
Algestrup Sportsrideklub C-stævne 26. Marts
Lærke Siggaard/Swingking Havdal (hest) dressur LA2 – 2.plads
Lærke Siggaard/Swingking Havdal (hest) dressur LA4 – 3.plads
 
Tømmerup Sportsrideklub C-stævne 26. Marts
Katrine Døngart Mortensen/Tigger Wallis (pony) spring LC – 2.plads
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (pony) spring MB2** (TSR-cup) - 1.plads
Laura Christensen/Le Philip (pony) spring LB2** - 5.plads
 
Odsherred Rideklub D-stævne 17.-18. Marts
Annika Nikoline Christiansen/Midnights Malte (pony) spring LD – 2.plads
 
Hillerød Rideklub C-stævne 18. Marts
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty (hest) spring LA - 5.plads
 
Vemmelev Rideklub C-stævne 10.-11. Marts
Melanie Berggren/Isabel (pony) spring LC- 2.plads
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (pony) spring MB1* - 1.plads
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (pony) spring LA1* - 5.plads
 
Lollands Sportsrideklub C-stævne 3.-4.Marts
Lena Grønnemose/A Larming Charm (hest) dressur MB2 – 1.plads
Lena Grønnemose/A Larming Charm (hest) dressur MA0 – 1.plads
 
Aagerup Rideklub C-stævne 4. Marts
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty (hest) spring LB2** - 8.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty (hest) spring LA2** - 6.plads
Marie Schou/L´Aquilia (hest) spring LB2* - 3.plads
 
Holte Rideklub B-stævne 23.-25. Februar
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LA2** - 10.plads
 
Kongelundens Rideklub C-stævne 25. Februar
Silja Kærgaard/Kyara (pony) spring LB1* - 3.plads
 
Vemmelev Rideklub D-stævne 12. Februar
Tanja Hansen/Coriano (hest) dressur LA1 – 1.plads
 
Ballerup Rideklub C-stævne 4.-5. Februar
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty (hest) spring LB2** - 4.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty (hest) spring LB - 2.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LA2** - 3.plads
 
Ågerup Rideklub C-stævne 4. Februar
Pernille Busk Jørgensen/Son Altesse Avero (hest) dressur MB0 – 2.plads
 
Slangerup Lynge C-stævne 29.-30. Januar
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (pony) spring LA** - 6.plads
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (pony) spring MB** - 3.plads
 
Odsherred Rideklub D-stævne 28.-29. Januar
Anna Steensen/Pinocchio Gullhøj (pony) dressur LD2 – 2.plads
 
Holte Rideklub C-stævne 21.-22. Januar
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty (hest) spring LB - 3.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty (hest) spring LB - 3.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty (hest) spring LA - 6.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LA - 6.plads
 
Slangerup Lynge Rideklub C-stævne 22. Januar
Lærke Siggaard/Swingking Havdal (hest) dressur LA2 – 2.plads
Lærke Siggaard/Swingking Havdal (hest) dressur LA4 – 3.plads
 
Vestegnens Rideklub C-stævne 15. Januar
Ina Karlshøj Julegaard/Witez (hest) dressur LA2 – 5.plads
Pernille Busk Jørgensen/Son Altesse Avero (hest) dressur MB0 – 4.plads
 
Vemmelev Rideklub D-stævne 14.-15. Januar
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty (hest) spring LB* - 3.plads
Luna H. Larsen/Elise (pony) spring LE – 2.plads
Luna H. Larsen/Elise (pony) spring LD – 1.plads
Katrine Døngart/Tigger Wallis (pony) spring LB – 2.plads
 
Glostrup Rideklub C-stævne 8. Januar
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty (hest) spring LB** - 12.plads
 
Møllebakkens Rideklub D-stævne 8. Januar
Anna Steensen/Pinocchio (pony) dressur LD2 – 1.plads
Lærke Siggaard/Swingking Havdal (hest) dressur LB2 – 3.plads
Lærke Siggaard/Swingking Havdal (hest) dressur LA2 – 2.plads
 
Heslegård Rideklub C-stævne 7. Januar
Pernille Busk Jørgensen/Son Altesse Avero (hest) dressur MB0 – 5. Plads
 
Capacity Rideklub C-stævne 6. Januar
Melanie Berggren/Scherzo (pony) spring LB* - 6.plads
Nordvestsjællands Rideklub | Madesøvej 23, 4470 Svebølle - Denmark | Nordvestsj-rideklub@hotmail.com