Pokal / Tidligere resultater / Resultater 2013

Resultater 2014

Slagelse Rideklub C-stævne 28.December

Liva Karlshøj Julegaard/West Side Sweet Babati (pony) spring LA1*- 2.plads
Nathalie Berggren/Fru. Smith (pony) spring LB1* - 2.plads

Nathalie Berggren/ Skousboe Marksman (pony) spring LB1* - 1.plads

Nathalie Berggren/ Skousboe Marksman (pony) spring LA1* - 1.plads


Vemmelev Rideklub D-stævne 14. December
Katrine Døngart Mortensen/Bøgelys Flora (pony) spring LE – 2.plads


Glostrup Rideklub C-stævne 8.December

Lærke M. Siggaard/ Sauvignon (hest) dressur LA4 – 4.plads

 

Danish Christmas Show B-stævne 30.November

Nanna Lehani Neergaard/Kannikhus Calina (hest) spring Silvertour – 15.plads

Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring Sølvtur - 19.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty (hest) spring Bronze tur - 16.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty (hest) spring Bronze tur - 11.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty (hest) spring Bronze tur - 16.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty (hest) spring Bronze tur - 19.plads


Danish Christmas Show C-stævne 30.November

Annika Nikolone Christiansen/Lorenzo (pony) spring MB1* - 9.plads

Nathalie Berggren/Fru. Smith (pony) spring LB1* - 1.plads

Nathalie Berggren/Skouboe Marksman (pony) spring LB1* - 5.plads

Nathalie Berggren/ Skouboe Marksman (pony) spring LB2** - 10.plads

Nathalie Berggren/ Skouboe Marksman (pony) spring LB2** - 9.plads

 

Møllebakkens Rideklub D-stævne 23.-24.November

Lærke M. Siggaard/Neergaards florina (hest) dressur LC1 – 1.plads

Lærke M. Siggaard/Neergaards florina (hest) dressur LC2 – 2.plads

Lærke M. Siggaard/Sauvignon (hest) dressur LA4 – 1.plads

Lærke M. Siggaard/ Sauvignon (hest) dressur LA6 – 2.plads


Slagelse Rideklub C-stævne 17.November
Liva Karlshøj Julegaard/West Side Sweet Babati (pony) spring LB2** - 3.plads
Liva Karlshøj Julegaard/West Side Sweet Babati (pony) spring LA1*- 3.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring MB1* - 1.plads
 
Møllebakkens Rideklub C-stævne 9.November
Nathalie Berggren/Fru. Smith (pony) spring LB1* - 1.plads
Nathalie Berggren/Fru. Smith (pony) spring LA1* - 6.plads
 
Odsherred Rideklub D-stævne 2.-3.November
Tine Greiffenberg/Mokaia (hest) dressur LA2 – 2.plads
Tine Greiffenberg/Mokaia (hest) dressur LA1 – 2.plads
 
Ledøje-Smørum Rideklub D-stævne 2.-3.November
Ina Karlshøj Julegaard/Witez (hest) dressur LA2 – 3.plads
Ina Karlshøj Julegaard/Witez (hest) dressur LA4 – 2.plads
 
Aagerup Sportsrideklub C-stævne 2.-3.November
Annika Nikoline Christiansen/Lorenzo (pony) spring MB2** 6.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LA2** - 6.plads
Luna H. Larsen/Bjerregaardens Qlimax (pony) spring LC – 2.plads
Tanja Hansen/Pari-Peti Mårsø (hest) Spring LC – 2.plads
 
Hillerød Sportsrideklub C-stævne 26.-27.Oktober
Nanna L. Neergaard/Kannikhus Calina (hest) spring MB2** - 3.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LA2** - 7.plads
 
Ledøje-Smørum Rideklub D-stævne 27.Oktober
Ina Karlshøj Julegaard/Witez (hest) spring LD – 1.plads
Ina Karlshøj Julegaard/Witez (hest) spring LC – 1.plads
 
Odsherred Rideklub D-stævne 26.Oktober
Karla Kjellberg/Berkenrodens Victor (pony) spring LA1* - 1.plads

Vemmelev Rideklub D-stævne 19.Oktober
Josefine Sundsdal/Rafael Søblink (hest) dressur LA2 – 3.plads

Lærke M. Siggaard/Neergaards florina (hest) dressur LD2 – 1.plads

Lærke M. Siggaard/Neergaards florina (hest) dressur LC2 – 2.plads


Faxe Køre og rideklub C-stævne 19.Oktober
Nathalie Berggren/Fru. Smith (pony) spring LB1* - 2.plads

Albertslund Rideklub D-stævne 13.Oktober
Ina Karlshøj Julegaard/Witez (hest) spring LD – 1.plads
Rebecca Lis Vejgård Sørensen/O´malley (hest) spring LC – 3.plads

Slangerup-Lynge Rideklub C-stævne 5.Oktober
Nathalie Berggren/Fru. Smith (pony) spring LB2** - 6.plads

Hillerød Sportsrideklub B-stævne
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LA2** - 10.plads

Odsherred Rideklub D-stævne 21.September
Luna H. Larsen/Bjerregaardens Qlimax (pony) spring LD – 2.plads

Nordvestsjællands Rideklub D-stævne 28.-29.September med klubmesterskab
Rebecca Lis Vejgård Sørensen/O´malley (hest) spring LB1* – 1.plads
Anna Steensen/Rosengaardens Puskas (pony) dressur LD1 – 4.plads
Anna Steensen/Rosengaardens Puskas (pony) spring LC – 1.plads
Josefine Sundsdal/Rafael Søblink (hest) dressur LB2 – 1.plads
Tanja Hansen/Pari-Peti Mårsø (hest) dressur LC2 – 1.plads
Luna H. Larsen/Bjerregaardens Qlimax (pony) spring LC – 1.plads
Lilianna Sørensen/My Lamborghini Graftebjerg (hest) spring LA2** - 1.plads
Liva Karlshøj Julegaard/West Side Sweet Babati (pony) spring LB - 3.plads
 
Møllebakkens Rideklub C-stævne 14.-15.September
Katrine Døngart Mortensen/Tiger Wallis (pony) spring LB – 3.plads
Nathalie Berggren/Fru. Smith (pony) spring LB2** DRF CUP - 4.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty (hest) spring distriktsmesterskab LA2** - 5.plads
Nanna L. Neergaard/Kannikhus Calina (hest) spring distriktsmesterskab LA2** - 3.plads
Lilianna Sørensen/My Lomborghini Graftebjerg (hest) spring LA1* - 5.plads
Tanja Hansen/Pari-Peti Mårsø (hest) spring LD – 3.plads
Liva Karlshøj Julegaard/West Side Sweet Babati (pony) spring LA distriktsmesterskab - 3.plads
 
Store Hestedag C-stævne 8.September
Annika Nikoline Christiansen/Lorenzo (pony) spring LA1* 4.plads
Annika Nikoline Christiansen/Lorenzo (pony) spring MB1* 1.plads
Lærke Siggaard/Sauvignon (hest) dressur LA2 – 1.plads
Lærke Siggaard/Sauvignon (hest) dressur LA4 – 1.plads
Lærke Siggaard/Sauvignon (hest) dressur LA6 – 1.plads
 
Vemmelev Rideklub D-stævne 7.September
Tanja Hansen/Pari-Peti Mårsø (hest) spring LF – 1.plads
Tanja Hansen/Pari-Peti Mårsø (hest) spring LE – 1.plads
 
Vestegnens Rideklub C-stævne 1.September
Lilianna Sørensen/My Lomborghini Graftebjerg (hest) spring LA1* - 4.plads
 
Slangerup Rideklub C-stævne 1.September
Nanna L. Neergaard/Kannikhus Calina (hest) spring LA2** - 5.plads
 
Holdbæk Rideklub D-stævne 31.August
Josefine Sundsdal/Rafael Søblink (hest) dressur LB2 – 2.plads
Lærke Siggaard/Sauvignon (hest) dressur LA2 – 2.plads
Lærke Siggaard/Sauvignon (hest) dressur LA6 – 1.plads
 
Stenlille Rideklub D-stævne 18. August
Katrine Døngart Mortensen/Bøgelys Flora (pony) spring LE – 1.plads
 
Skælskør Rideklub D-stævne 18. August
Katrine Døngart Mortensen/Bøgelys Flora (pony) dressur LD1 – 1.plads
 
Slagelse rideklub C-stævne 18. August
Lærke Siggaard/Sauvignon (hest) dressur LA2 – 1.plads
Lærke Siggaard/Sauvignon (hest) dressur LA4 – 3.plads
 
Nordvestsjællands Rideklub C-stævne 14.August
Nanna L. Neergaard/Kannikhus Calina (hest) spring MB1* - 2.plads
Nanna L. Neergaard/Kannikhus Calina (hest) spring LA1* - 2.plads
 
Hvalsø Rideklub C-stævne 10.-11. August
Lærke Siggaard/Sauvignon (hest) dressur LA1 – 3.plads
Lærke Siggaard/Sauvignon (hest) dressur LA4 – 1.plads
 
Søborg Rideklub D-stævne 10. August
Liva Karlshøj Julegaard/West Side Sweet Babati (pony) military CNCP70 - 1.plads
 
Salgsmose Sportsrideklub D-stævne 10.-11. August
Rebecca Lis Vejgård Sørensen/O´malley (hest) spring LC – 1.plads
 
Slangerup-Lynge rideklub C-stævne 3. August
Liva Karlshøj Julegaard/West Side Sweet Babati (pony) spring LB1* - 3.plads
Liva Karlshøj Julegaard/West Side Sweet Babati (pony) spring LA1* - 8.plads
 
Nordvestsjællands Rideklub C-stævne 27. Juli
Lærke M. Siggard/ Sauvignon (hest) dressur LA1 – 3.plads
Lærke M. Siggard/ Sauvignon (hest) dressur LA1 – 6.plads
 
Søborggård Rideklub D-stævne 13. Juli
Liva Karlshøj Julegaard/west Side Sweet Babati (pony) military SNSP70 - 1.plads
 
Odsherred D4 Horseshow C-stævne 5.-7. Juli
Nathalie Berggren/Fru Smith (pony) spring LB1* - 1.plads
Nathalie Berggren/Fru Smith (pony) spring LC - 1.plads
Melanie Berggren/PS Cadina (Hest) spring LC – 5.plads
Josefine Sundsdal/Rafael Søblink (hest) dressur LB2 – 2.plads
Josefine Sundsdal/Rafael Søblink (hest) dressur LA1 – 5.plads
Liva Karlshøj Julegaard/West Side Sweet Babati (pony) spring LB - 2.plads
Liva Karlshøj Julegaard/West Side Sweet Babati (pony) spring LB - 2.plads
Annika Nikoline Christiansen/ Lorenzo (pony) spring LA1* - 4.plads
 
Odsherred Rideklub D-stævne 4. Juli
Karla Kjellberg/Berkenrodens Victor (pony) spring LA1* - 1.plads
 
Slangerup-Lynge C-stævne 29.Juni
Nanna L. Neergaard/Kannikhus Calina (hest) spring MB2** SJM - 2.plads
 
Hashøj Rideklub D-stævne 29.-30. Juni
Julie Rose/ Heavens Cookie Spot (pony) spring LC – 2.plads
Julie Rose/ Heavens Cookie Spot (pony) spring LB1* – 1.plads
Julie Rose/ Heavens Cookie Spot (pony) dressur LD2 – 1.plads
Julie Rose/ Heavens Cookie Spot (pony) dressur LC2 – 3.plads
Luna H. Larsen/ Præstetoftens Für Elise (pony) spring LC – 1.plads
 
Ringsted Rideklub D-stævne 23. Juni
Karla Kjellberg/Berkenrodens Victor (pony) spring LA1* - 1.plads
 
Algestrup Rideklub D-stævne 15.-16. Juni
Anna Steensen/ Pinocchio Gullhøj (pony) dressur LC2 – 3.plads
Anna Steensen/ Pinocchio Gullhøj (pony) spring LE – 2.plads
Karla Kjellberg/Berkenrodens Victor (pony) spring LD- 1.plads
Pernille B. Jørgensen/Protein Firfod (Hest) dressur LA3 – 1.plads
 
Slagelse Rideklub C-stævne 15. Juni
Nathalie Berggren/Fru Smith (pony) spring LB2** - 2.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LA – 2.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty (hest) distriktsmesterskab spring LB – 1.plads
Lilianna Sørensen/My Lamborghini Graftebjerg (hest) spring La** – 3.plads
Lilianna Sørensen/My Lamborghini Graftebjerg (hest) distriktsmesterskab spring Mb** – 1.plads
Liva Karlshøj Julegaard/west Side Sweet Babati (pony) spring LB2** - 1.plads
 
Albertslund Rideklub D-stænve 9.Juni
Rebecca Lis Vejgård Sørensen/O´Malley (hest) spring LD – 3.plads
 
Birkerød Rideklub C-stævne 2. Juni
Pernille B. Jørgensen/Son Altesse Avero (Hest) dressur MB2 – 2.plads
 
Nordvestsjællands Rideklub C-stævne 1.-2. Juni
Katrine Døngart Mortensen/Tigger Wallis (pony) spring LB – 3.plads
Katrine Døngart Mortensen/Tigger Wallis (pony) spring LA – 2.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LA – 1.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring MB – 3.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty (hest) spring LA – 5.plads
Nathalie Berggren/Fru Smith (pony) spring LB2** - 2.plads
Liva Karlshøj Julegaard/west Side Sweet Babati (pony) spring LC - 1.plads
Liva Karlshøj Julegaard/West Side Sweet Babati (pony) spring LB1*- 1.plads
Liva Karlshøj Julegaard/west Side Sweet Babati (pony) spring LB1* - 3.plads
Liva Karlshøj Julegaard/West Side Sweet Babati (pony) spring LB2**- 1.plads
Julie Rose/ Heavens Cookie Spot (pony) spring LC – 4.plads
Luna H. Larsen/ Præstetoftens Für Elise (pony) spring LB1* – 2.plads
 
Østsjællands Rideklub D-stævne 26. Maj
Karla Kjellberg/Berkenrodens Victor (pony) spring LB2** - 2.plads
 
Tusenæs Køre- og rideforening D-stævne 25. Maj
Pernille B. Jørgensen/Protein Firfod (Hest) dressur LA1 – 2.plads
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (Hest) D4 cup finale spring LE – 2.plads
 
Møllebakkens Rideklub D-stævne 20. Maj
Pernille B. Jørgensen/ Protein Firfod (hest) dressur LB3 – 2.plads
 
Katrinebjerg Rideklub D-stævne
Karla Kjellberg/Berkenrodens Victor (pony) spring LC -1.plads
 
Slagelse Rideklub D-stævne 11. Maj
Annika Nikoline Christiansen/ Lorenzo (pony) spring LA1* - 1.plads
Nathalie Berggren/ Fru Smith (pony) spring LC – 1.plads
Karla Kjellberg/Berkenrodens Victor (pony) spring LB -2.plads
 
Holbæk Rideklub C-stævne 11. Maj
Josefine Sundsdal/Rafael Søblink (hest) dressur LB2 – 2.plads
 
Odsherred Rideklub C-stævne 4. Maj
Lilianna Sørensen/My Lamborghini Graftebjerg (hest) spring LA1* - 2.plads
Pernille B. Jørgensen/ Son Altesse Avero (hest) dressur MB2 – 2.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LA - 1.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty (hest) spring LA - 6.plads
Annika Nikoline Christiansen/ Lorenzo (pony) spring LA1* - 1.plads
 
Ringsted Rideklub D-stævne 28. April
Karla Kjellberg/Berkenrodens Victor (pony) spring 60cm -2.plads
 
Riders Cup C-stævne 27.April
Lilianna Sørensen/My Lamborghini Graftebjerg (hest) spring LA1* - 12.plads
 
Nordvestsjællands Rideklub D-stævne 20. April
Tanja Hansen/Ny Corlinde Mario (hest) dressur LA4 – 2.plads
Charlotte M. Morgensen/ Linus Mårsø (hest) dressur MB0 – 1.plads
Josefine Sundsdal/Rafael Søblink (hest) dressur LB2 – 1.plads
Annika Nikoline Christiansen/ Lorenzo (pony) spring LB1* - 2.plads
Melanie Berggren/Skousboe Marksman (hest) spring LE Fryland Cup – 1.plads
Nathalie Berggren/ Fru Smith (pony) spring LC – 2.plads
Charlotte Morgensen/Linus Mårsø (hest) dressur MB0 – 1.plads
Liva Karlshøj Julegaard/west Side Sweet Babati (pony) dressur LC2 - 2.plads
Liva Karlshøj Julegaard/West Side Sweet Babati (pony) spring LB1*- 1.plads
 
Slangerup Lynge Rideklub C-stævne 13. April
Pernille B. Jørgensen/ Son Altesse Avero (hest) dressur MB2 – 4.plads
Charlotte Morgensen/Linus Mårsø (hest) dressur MB0 – 3.plads
 
Algestrup Sportsrideklub C-stævne 7. April
Pernille B. Jørgensen/ Son Altesse Avero (hest) dressur MB2 – 2.plads
 
Kongelundens Rideklub D-stævne 7. April
Nathalie Berggren/ Fru Smith (pony) spring LD – 3.plads
Nathalie Berggren/ Fru Smith (pony) spring LC – 1.plads
 
Slangerup-lynge Rideklub C-stævne 30. Marts
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring MA - 3.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty (hest) spring LA - 4.plads
 
Hillerød Rideklub B-stævne 24. Marts
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring MA - 8.plads
 
Vemmelev Rideklub C-stævne 9. Marts
Katrine Døngart Mortensen/Tigger Wallis (pony) spring LC – 1.plads
Annika Nikoline Christiansen/Midnights Malte (pony) Pizzacup spring LB2** - 1.plads
Annika Nikoline Christiansen/Lorenzo (pony) pizzacup spring LA2** - 3.plads
 
Slagelse Rideklub D-stævne 3. Marts
Katrine Døngart Mortensen/Tigger Wallis (pony) spring LC – 1.plads
Katrine Døngart Mortensen/Tigger Wallis (pony) spring LB2** – 1.plads
Liva Karlshøj Julegaard/West Side Sweet Babati (pony) spring LB2** - 1.plads
Luna H. Larsen/Præstetoftens Für Elise (pony) spring LD – 3.plads
 
Østsjællands Rideklub D-Stævne 3. Marts
Charlotte M. Morgensen/Linus Mårsø (hest) dressur MB0 – 3.plads
 
Hillerød sportsrideklub C-stævne 28. februar
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LA - 8.plads
 
Møllebakkens Rideklub C-stævne 23. Februar
Melanie Berggren/Don Carlos (hest) spring LB1* – 4.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring MB1* - 4.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty (hest) spring LA2** - 2.plads
Annika Nikoline Christiansen/ Midnights Malte (pony) spring LA2** - 2.plads
Lilianna Sørensen/My Lamborghini Graftebjerg (hest) spring LA2** - 5.plads
 
Sunshine tour 2013 Dressage CDN i Spanien
Lena Grønnemose/A Larming Charm (hest) dressur Prix st Georg – 4.plads
Lena Grønnemose/A Larming Charm (hest) dressur Prix st Georg – 7.plads
 
Sunshine tour 2013 Dressage CDI*** i Spanien
Lena Grønnemose/A Larming Charm (hest) dressur Prix st Georg – 5.plads
Lena Grønnemose/A Larming Charm (hest) dressur intermediare I Kür – 4.plads
 
Odsherred Rideklub D-stævne 10. Februar
Melanie Berggren/Skouboe Marksman (hest) spring LE – 3.plads
Melanie Berggren/Skouboe Marksman (hest) spring LD – 1.plads
 
Hashøj Rideklub D-stævne 9. Februar
Anna Steensen/Pinocchio Gullhøj (pony) dressur LC1 – 1.plads
Anna Steensen/Pinocchio Gullhøj (pony) dressur LC1 – 2.plads
 
Holte Rideklub B-stævne 8. Februar
Lilianna Sørensen/My Lamborghini Graftebjerg (hest) spring MB1* - 4.plads
 
Slagelse Rideklub C-stævne 3. Februar
Lærke M. Siggaard/Swingking Havdal (hest) dressur MB0 – 2. plads
Silja Kærgaard/Zetander (hest) dressur LC1 – 1.plads
 
Holte Rideklub C-stævne 3. Februar
Melanie Berggren/Don Carlos (hest) spring LB2** - 3. plads
 
Vemmelv Rideklub D-stævne 26. Januar
Melanie Berggren/Skouboe Marksman (hest) spring LE – 2.plads
Melanie Berggren/Skouboe Marksman (hest) spring LD – 1.plads
Silja Kærgaard/Kyara (hest) spring LE Frylandcup – 6.plads
Liva Karlshøj Julegaard/West Side Sweet Babati (pony) spring LC – 3.plads
 
Hillerød Rideklub C-stævne 20. Januar
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LA - 4.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty (hest) spring LA - 7.plads
 
Glostrup Rideklub C-stævne 6. Januar
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Beauty (hest) spring LA - 5.plads
Nanna L. Neergaard/Kanikhus Calina (hest) spring LA – 10. plads
Nordvestsjællands Rideklub | Madesøvej 23, 4470 Svebølle - Denmark | Nordvestsj-rideklub@hotmail.com