Pokal / Tidligere resultater / Resultater 2014

Resultater 2014

Vilhelmsborg Christmas Show 2014
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring MB - 18.plads
Luna H. Larsen/Bjerregaardens Qlimax (pony) spring LB - 5.plads
Luna H. Larsen/Bjerregaardens Qlimax (pony) spring LB - 10.plads
 
Nyskovens Rideklub D-stævne 7.december
Karla Kjellberg/Lucifer Steengaard (pony) dressur LB1 - 3.plads
 
Haslev Rideklub D-stævne 20.November
Karla Kjellberg/Lucifer Steengaard (pony) dressur LC3 - 3.plads
Karla Kjellberg/Lucifer Steengaard (pony) dressur LB1 - 1.plads
 
Faxe køre- og rideforening D-stævne 9.november
Karla Kjellberg/Lucifer Steengaard (pony) dressur LC2 - 1.plads
Karla Kjellberg/Lucifer Steengaard (pony) dressur LB1 - 1.plads
 
Ågerup Rideklub C-stævne 1.-2.November
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LA - 3.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring MB - 3.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring MB - 3.plads
 
Odsherred Rideklub E-stævne 1.November
Karla Kjellberg/Lucifer Steengaard (pony) dressur LC2 - 1.plads
 
Vindinge Rideklub D-stævne 26.Oktober
Lærke M. Siggaard/Vesterdamp Pandina (hest) dressur - 1.plads 
Karla Kjellberg/Lucifer Steengaard (pony) dressur - 2.plads
 
Karlslunde rideklub C-stævne 25.Oktober
Lærke M. Siggaard/Sauvignon (hest) dressur MB0 - 3.plads 
 
Vemmelev Rideklub D-stævne 18.Oktober
Leise Steensen/Twillight (hest) dressur LC2 - 1.plads
Leise Steensen/Twillight (hest) dressur LB1 - 1.plads
Lærke M. Siggaard/Vesterdamp Pandina (hest) dressur LD2- 1.plads 
Lærke M. Siggaard/Vesterdamp Pandina (hest) dressur LC2- 2.plads 
Lærke M. Siggaard/Vesterdamp Pandina (hest) dressur LD2- 1.plads  
 
Stevns Rideklub D-stævne 11.Oktober
Karla Kjellberg/Lucifer Steengaard (pony) dressur LC2 - 1.plads
Karla Kjellberg/Lucifer Steengaard (pony) dressur LC3 - 1.plads
 
Haslev Rideklub D-stævne 28.September
Liva Karlshøj Julegaard/West Side Sweet Babati (pony) military CNCP90 - 1.plads
 
Nordvestsjællands Rideklub D-stævne 27.-28.September
Luna H. larsen/Westergaardens Casir (hest) spring LC - 1.plads
Tanja Hansen/Minnelli Byager (hest) dressur LA2 - 1.plads
Leise Steensen/Twillight (hest) dressur LB2 - 4.plads
Luna H. Larsen/Bjerregaardens Qlimax (pony) spring LB - 1.plads
Anna Steensen/Pinocchio Gullhøj (pony) spring LC - 2.plads
Anna Steensen/Pinocchio Gullhøj (pony) dressur LB2 - 1.plads
Lærke M. Siggaard/Neergaards Florina (hest) dressur LA4- 3.plads 
 
Tune Sportsrideklub D-stævne 28.September
Karla Kjellberg/Lucifer Steengaard (pony) dressur LC3 - 3.plads
 
Middelfart Rideklub C-stævne Dressurensvenner cup 21.September
Lærke M. Siggaard/Sauvignon (hest) dressur - 1.plads 
 
Kongelundens Rideklub C-stævne 21.September
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LA - 5.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring MB - 4.plads
 
Algestrup Rideklub D-stævne 20.September
Leise Steensen/Twillight (hest) dressur LC2 - 5.plads
 
Store Hestedag C-stævne 7.September
Silja Kjærgaard/Carneval Fever (hest) spring LB2** - 5.plads
 
Nordvestsjællands Rideklub C-stævne 6.September
Lærke M. Siggaard/Sauvignon (hest) dressur MB0 - 1.plads 
Lærke M. Siggaard/Neergaards Florina (hest) dressur LA1- 2.plads 
 
Næstved Sportsrideklub D-stævne 31.August
Karla Kjellberg/Lucifer Steengaard (pony) dressur LC1 - 1.plads
Karla Kjellberg/Lucifer Steengaard (pony) dressur LC2 - 1.plads
 
Odsherred Rideklub C-stævne 31.August
Rikke Malou Hansen/Bodyguard (pony) LA2** - 1.plads
 
Ringsted Rideklub D-stævne 30.August
Jeanet Kristoffersen/Refgaards Gaugain (hest) military CNC80 - 1.plads
 
Solrød Sportsrideklub C-stævne 24.August
Silja Kjærgaard/Carneval Fever (hest) spring LB2** - 1.plads
 
Slagelse Rideklub C-stævne 18.August
Lærke M. Siggaard/Sauvignon (hest) dressur MB0 - 1.plads 
Lærke M. Siggaard/Sauvignon (hest) dressur MB2 - 1.plads 
Lærke M. Siggaard/Neergaards Florina (hest) dressur LA1- 1.plads 
 
Hashøj rideklub C-stævne 19.Juli
Julie Rose/Heavens Cookie Spot (pony) spring LB1* - 2.plads
Julie Rose/Heavens Cookie Spot (pony) spring LB1* - 2.plads
Rikke Malou Hansen/Bodyguard (pony) LA1* - 2.plads
Rikke Malou Hansen/Bodyguard (pony) LA1* - 4.plads
 
Nordvestsjællands Rideklub C-stævne 16.Juli
Josefine Sundsdal/Damgårdens Daido (hest) dressur LA2 - 4.plads
Lærke Siggaard/Neergaards Florina (hest) dressur LA1 - 1.plads
Lærke Siggaard/Neergaards Florina (hest) dressur LA2 - 1.plads
 
Søborggårds Rideklub D-stævne 12.Juli
Jannike Larsen/Ramiro Wind (hest) military CNC80 - 5.plads
 
D4-Horseshow C-stævne 4.-6.Juli
Luna H. Larsen/Bjerregaardens Qlimax (pony) spring LB - 3.plads
Luna H. Larsen/Bjerregaardens Qlimax (pony) spring LA - 4.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LA - 1.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring MB - 3.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LA - 4.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring MB - 3.plads
Lærke Siggaard/Neergaards Florina (hest) dressur LA1 - 4.plads
Lærke Siggaard/Sauvignon (hest) dressur LA5 - 1.plads
Lærke Siggaard/Sauvignon (hest) dressur LA4 - 2.plads
Lærke Siggaard/Sauvignon (hest) dressur LA6 - 1.plads
Josefine Sundsdal/Damgårdens Daido (hest) dressur LB3 - 2.plads
Rikke Malou Hansen/Bodyguard (pony) LA1* - 5.plads
Rikke Malou Hansen/Bodyguard (pony) LA1* - 2.plads
 
Stenlille Sportsrideklub D-stævne 29.Juni
Luna H. Larsen/Bjerregaardens Qlimax (pony) spring LB - 1.plads
Luna H. Larsen/Bjerregaardens Qlimax (pony) spring LA - 1.plads
 
Skanderborg/ Katrineholm Rideklub B-stævne 27.-29.Juni
Gina Jaqualine Nielsen/Amizing Jaqualine (hest) military CNC80 - 5.plads
 
Ringsted Rideklub D-stævne 21.Juni
Karla Kjellberg/Lucifer Steengaard (pony) dressur LC1 - 2.plads
 
Møllebakkens Rideklub C-stævne 21.-22.Juni
Lærke Siggaard/Neergaards Florina (hest) dressur LA1 - 3.plads
 
Algestrup Rideklub D-stævne 15.Juni
Lærke Siggaard/Neergaards Florina (hest) dressur LB3 - 1.plads
 
Storkøbenhavns Rideklub D-stævne 12.Juni
Karla Kjellberg/Lucifer Steengaard (pony) dressur LD2 - 1.plads
Karla Kjellberg/Lucifer Steengaard (pony) dressur LC1 - 1.plads
 
Holbæk Rideklub C-stævne 7.Juni
Lærke Siggaard/Sauvignon (hest) dressur LA4 - 2.plads
Lærke Siggaard/Neergaards Florina (hest) dressur LA1 - 3.plads
 
Slagelse Rideklub C-stævne 30.-31.Maj
Julie Rose/Heavens Cookie Spot (pony) spring LB1* - 1.pladsJulie Rose/Heavens Cookie Spot (pony) spring LB2** - 2.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring MB1* - 1.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring MB2** - 2.plads
Luna H. Larsen/Bjerregaardens Qlimax (pony) spring LA - 2.plads
Liva Karlshøj Julegaard/West Side Sweet Babati (pony) spring MB2** - 2.plads
 
Hvalsø Rideklub D-stævne 29.Maj
Josefine Sundsdal/Damgårdens Daido (hest) dressur LA1 - 2.plads
Josefine Sundsdal/Damgårdens Daido (hest) dressur LB2 - 1.plads
Lena Grønnemose/Q-Rage (hest) dressur LA2 - 4.plads
 
Tusenæs køre og rideforening D-stævne 24.Maj
Josefine Sundsdal/Damgårdens Daido (hest) dressur LC2 - 1.plads
Josefine Sundsdal/Damgårdens Daido (hest) dressur LB2 - 1.plads
Leise Steensen/Twillight (hest) dressur LD2 - 1.plads
Leise Steensen/Twillight (hest) dressur LC2 - 2.plads
Karla Kjellberg/Lucifer Steengaard (pony) dressur LD2 - 3.plads
 
Vindinge Rideklub D-stævne 24.Juni
Lærke Siggaard/Neergaards Florina (hest) dressur LC3 - 1.plads
Lærke Siggaard/Neergaards Florina (hest) dressur LB1 - 1.plads
Lærke Siggaard/Neergaards Florina (hest) dressur LA1 - 1.plads
 
Nordvestsjællands Rideklub C-stævne 19.Maj
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring MB - 1.plads
Liva Karlshøj Julegaard/West Side Sweet Babati (pony) spring LA2** - 3.plads
Silja Kjærgaard/Varneval Fever (hest) spring LB1* - 1.plads
 
Katrinebjerg Rideklub D-stævne 18.Maj
Karla Kjellberg/Lucifer Steengaard (pony) dressur LD2 - 1.plads
Karla Kjellberg/Lucifer Steengaard (pony) dressur LC1 - 1.plads
Lærke Siggaard/Neergaards Florina (hest) dressur LC2 - 1.plads
Lærke Siggaard/Neergaards Florina (hest) dressur LB2 - 2.plads
 
Odsherred Rideklub D og C-stævne 10.-11.Maj
Katrine Døngart Mortensen/Bøgelys Bøg (pony) spring LB2** - 2.plads
Liva Karlshøj Julegaard/West Side Sweet Babati (pony) spring LM1* - 1.plads
Lærke Siggaard/Neergaards Florina (hest) dressur LB1 - 2.plads
Lærke Siggaard/Neergaards Florina (hest) dressur LB2 - 3.plads
 
Slagelse Rideklub D-stævne 3.Maj
Tanja Hansen/Pari-Peti Mårsø (hest) spring LC Sydbankcup - 1.plads
Luna H. Larsen/Bjerregaardens Qlimax (pony) spring LC Sydbankcup - 1.plads
Kimmie Ny Linde/Coriano(hest) spring LC sydbankcup - 1.plads
Katrine Døngart Mortensen/Bøgelys Bøg (pony) spring LC - 2.plads
Anna Steensen/Rosengaardens Puskas (pony) spring LC Sydbankcup - 1.plads 
Julie Rose/Heavens Cookie Spot (pony) spring LC - 3.plads
Julie Rose/Heavens Cookie Spot (pony) spring LC - 1.plads
 
Søborggaards Rideklub D-stævne 3.Maj
Liva Karlshøj Julegaard/West Side Sweet Babati (pony) military CNCP80 - 1.plads
 
Holbæk Rideklub D-stævne 3.Maj
Josefine Sundsdal/Damgårdens Daido (hest) dressur LC2 - 2.plads
Josefine Sundsdal/Damgårdens Daido (hest) dressur LB2 - 2.plads
 
Riders Cup C-stævne 27.-29.April
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LA2** - 13.plads
 
Haslev Køre og rideforegning D-stævne 27.April
Liva Karlshøj Julegaard/West Side Sweet Babati (pony) military CNCP80 - 2.plads
 
Nordvestsjællands Rideklub D-stævne 18.-19.April
Anna Steensen/Rosengaardens Puskas (pony) spring LB2** - 1.plads
Anna Steensen/Pinocchio Gullhøj (pony) spring LC - 1.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Thesion (hest) LD2 - 1.plads
Luna H. Larsen/Bjerregaardens Qlimax (pony) spring LB2** - 2.plads
Lærke Siggaard/Neergaards Florina (hest) dressur LB2 - 3.plads
Lærke Siggaard/Neergaards Florina (hest) dressur LC2 - 2.plads
 
Hvalsø Rideklub D-stævne 13.-14.April
Josefine Sundsdal/Damgårdens Daido (hest) dressur LC3 - 3.plads
Josefine Sundsdal/Damgårdens Daido (hest) dressur LB1 - 2.plads
 
Haslev rideklub D-stævne 6.-7.April
Karla Kjellberg/Lucifer Steengaard (pony) dressur LC2 - 4.plads
Karla Kjellberg/Lucifer Steengaard (pony) spring LD - 3.plads
Karla Kjellberg/Lucifer Steengaard (pony) spring LC - 1.plads
Charlotte Mandal Mogensen/Cortez (hest) dressur LC2 - 3.plads
Charlotte Mandal Mogensen/Cortez (hest) dressur LB1 - 2.plads
Charlotte Mandal Mogensen/Surviver Mårsø (hest) dressur LD2 - 1.plads
Charlotte Mandal Mogensen/Surviver Mårsø (hest) dressur LC2 - 1.plads
 
Hashøj Rideklub D-stævne 5.April
Karla Kjellberg/Lucifer Steengaard (pony) dressur LC1 - 4.plads
 
Hedehusgårdens Rideklub D-stævne 29.Marts
Josefine Sundsdal/Damgårdens Daido (hest) dressur LC3 - 2.plads
Josefine Sundsdal/Damgårdens Daido (hest) dressur LB2 - 2.plads
 
Holte sportsrideklub B-stævne 28.Marts
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LA - 12.plads
 
Frederiksværk Rideklub D-stævne 23.Marts
Lena Grønnemose/Ron-Dennis (hest) dressur LA1 - 1.plads
Lena Grønnemose/Ron-Dennis (hest) dressur LA1 - 4.plads
 
Møllebakkens Rideklub C-stævne 23. Marts
Luna H. Larsen/Bjerregaardens Qlimax (pony) spring LB1* - 3.plads
 
Midtsjællands Rideklub D-stævne 22.Marts
Josefine Sundsdal/Rafael Søblink (hest) dressur LA1 - 5.plads
 
Ringsted Sportsrideklub D-stævne 22.Marts
Karla Kjellberg/Lucifer Steengaard (pony) dressur LD1 - 2.plads
Karla Kjellberg/Lucifer Steengaard (pony) dressur LD2 - 3.plads
Lærke Siggaard/Neergaards Florina (hest) dressur LB2 - 2.plads
Lærke Siggaard/Neergaards Florina (hest) dressur LC2 - 1.plads
 
Slagelse Rideklub D-stævne 22.Marts
Anna Steensen/Rosengaardens Puskas (pony) spring LA1* - 1.plads
 
Vemmelev Rideklub C-stævne 8.Marts
Liva Karlshøj Julegaard/West Side Sweet Babati (pony) spring LA1* - 2.plads
Lillianna Sørensen/My Lamborghini Graftebjerg (hest) spring MB1* - 1.plads
Karla Kjellberg/Lucifer Steengaard (pony) spring LD - 1.plads
Anna Steensen/Rosengaardens Puskas (pony) spring LB1* - 2.plads
 
Hillerød Sportsrideklub C og B-stævne 28.-2.Marts
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LA - 13.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LA - 15.plads
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring MB - 9.plads
Lillianna Sørensen/My Lamborghini Graftebjerg (hest) spring MB1* - 6.plads
 
Møllebakkens Rideklub C-stævne 23.Februar
Liva Karlshøj Julegaard/West Side Sweet Babati (pony) spring LA1* - 4.plads
 
Vemmelev Rideklub D-stævne 22.Februar
Charlotte Mandal Mogensen/Surviver Mårsø (hest) dressur LD2 - 3.plads
Charlotte Mandal Mogensen/Surviver Mårsø (hest) dressur LC2 - 5.plads
Charlotte Mandal Mogensen/Cortez (hest) dressur LC2 - 3.plads
Lærke Siggaard/Neergaards Florina (hest) dressur LB2 - 3.plads
 
Holte Sportsrideklub C-stævne  1.Februar
Nanna L. Neergaard/Kannikhus Calina (ehst) spring LA - 7.plads
Nanna L. Neergaard/Kannikhus Calina (ehst) spring LA - 11.plads
 
Slagelse Rideklub C-stævne 26.Januar
Lærke Siggaard/Sauvignon (hest) dressur MB0 - 4.plads
 
Midtsjælland Rideklub D-stævne 26. Januar
Josefine Sundsdal/Damgårdens Daido (hest) dressur LC1 - 5.plads
Josefine Sundsdal/Damgårdens Daido (hest) dressur LC2 - 2.plads
 
Vemmelev Rideklub D-stævne 26. Januar
Jeanette Heller/Isak Søblink (hest) spring 70cm - 2.plads
Jeanette Heller/Isak Søblink (hest) spring Fryland Cup 80cm - 2.plads
 
Faxe køre og rideforegning C-stævne 25. Januar
Nathalie Berggren/Fru. Smith (pony) spring LB1* - 2.plads
 
Møllebakkens Rideklub C-stævne 5. Januar
Lærke Siggaard/Sauvignon (hest) dressur LA6 - 3.plads
Lærke Siggaard/Sauvignon (hest) dressur MB0 - 4.plads
 
Glostrup Sportsrideklub C-stævne 5. Januar
Kimmie Ny Linde/Westergaardens Casir (hest) spring LA - 5.plads
 
 
Nordvestsjællands Rideklub | Madesøvej 23, 4470 Svebølle - Denmark | Nordvestsj-rideklub@hotmail.com