Pokal / Tidligere resultater

Tidligere resultater

Resultater 2016
 
SLRK's Jule C-stævne 27/12/2016
Kimmie Ny Linde / Hjælmsbjergs Charona (hest) LA2** - 1. plads

Glostrup Rideklub C-stævne 11. December
Lærke Siggaard/Vesterdams Pandia (hest) dressur LA4 – 5.plads

Sydsjællands Køre- og Rideforenings Julestævne 10/12/2016 - 11/12/2016
Louise Helskov Christensen / valhallas Ladybird (hest) la1- 1plads

KRK Julestævne dressur/spring H/P (D)
Victoria Mai Kjærhus / Fronerthing Red Hot Chilli (pony) - LA1 1.plads

Odsherred Rideklub D-stævne 10. December
Lærke Siggaard/Delina (hest) dressur LC1 – 1.plads

VRCL Jule Spring Stævne 10/12/2016 - 11/12/2016
Malene Nielsen / Clementine H. LE (80 cm) (hest) spring 1. plads.

LÅNLET DANISH CHRISTMAS SHOW 2016 06/12/2016 - 11/12/2016
Kimmie Ny Linde / Hjælmsbjergs Charona (hest) Bronzetur - 1 (120 cm) 8. plads
Kimmie Ny Linde / Hjælmsbjergs Charona (hest) Bronzetur - 4 (125 cm) 14. plads

TSR udvidet klubstævne med julecup 03/12/2016 - 04/12/2016
Victoria Mai Kjærhus / Fronerthing Red Hot Chilli (pony) - LA1 1.plads

Vosk Jule stævne i spring og dressur 03/12/2016 - 04/12/2016
Louise Helskov Christensen / valhallas Ladybird (hest) la1- 1plads
Louise Helskov Christensen / valhallas Ladybird (hest) la2 - 1plads

Hashøj Rideklub D-stævne 27. November
Lærke Siggaard/Vesterdams Pandia (hest) dressur LA2 – 1.plads

SLRK C-stævne spring hest og pony 26/11/2016 - 27/11/2016
Anna Steensen/Pinocchio Gullhøj (pony) spring LB2** - 3. plads

Odsherreds Rideklub D-stævne DRESSUR hest/pony med internt JUNIORMESTERSKAB
Victoria Mai Kjærhus/Fronerthig Red Hot Chilli (pony) dressur LB2 -1.plads
Victoria Mai Kjærhus/Fronerthig Red Hot Chilli (pony) dressur La1-2.plads

Odsherreds Rideklub D-stævne SPRING hest/pony med intern JUNIORMESTERSKAB
Malene Nielsen / Clementine H. LD (90 cm) (hest) spring - 2. plads


VRCL FAirRide Spring Stævne 13. November
Malene Nielsen / Clementine H. (hest) spring - 1. plads

Glostrup Rideklubs 1. vintertræningsstævne i spring
Malene Nielsen / Clementine H. (hest) spring LE - 2. plads

FAXE. FKR D-stævne med mesterskab 6. November
Louise Helskov Christensen/ Valhallas (DK) Ladybird (OS) (hest) dressur LB3 - 1. plads

Himmelev Rideklub C-stævne 22. Oktober
Lærke Siggaard /Vesterdams pandia (hest) dressur LA4 – 1.plads

Algestrup Sportsrideklub D-stævne 22. oktober
Malene Nielsen og Clementine H (hest) spring LE - 1. plads

Vemmelev Rideclub D-stævne 15. oktober
Louise Helskov Christensen/ valhallas Ladybird (hest) dressur LB2 - 1 plads
Louise Helskov Christensen/ valhallas Ladybird (hest) dressur LA2 - 1 plads

Nordvestsjællands Rideklub E-stævne 9. oktober
Malene Nielsen og Amberloid (hest) spring klubmesterskab - 3. plads
Victoria Mai Kjærhus/Fronerthig Red Hot Chilli (pony) dressur LB2 - 1.plads
Anna Steensen og Pinocchio Gullhøj (pony) spring klubmesterskab - 2. plads

Midtsjællands Rideklub D-stævne 8. oktober
Karla Kjellberg og Sir Lancelot (pony) dressur LC3 - 3. plads

Stenlille Sportsrideklub - E-stævne 24. september
Karla Kjellberg og Sir Lancelot (pony) dressur LC3 - 1. plads

Rideklubben Vestsjælland D-stævne 17. september
Karla Kjellberg og Sir Lancelot (pony) dressur LC3 - 1. plads

Vemmelev Rideclub D-stævne 17.-18. september
Jeanette Heller og Isak Søblink (hest) spring 80 cm Hop i galop cup - 6. plads
Jeanette Heller og Isak Søblink (hest) spring LE - 1. plads
Jeanette Heller og Isak Søblink (hest) spring 80 cm Hop i galop cup finale - 3. plads

Kokkedal Rideklub D-stævne 17. september
Victoria Mai Kjærhus/Fronerthig Red Hot Chilli (pony) dressur LB2 1.plads

Hashøj Rideklub D-stævne 11. september
Sanne Bendix Rosenberg / Rock N Rolla Girl (hest) dressur LC2 - 2. plads
Sanne Bendix Rosenberg / Rock N Rolla Girl (hest) dressur LC3 - 3. plads

Bernstroffparken C-stævne 11. september
Kimmie Ny Linde og Charona (hest) spring LA - 3. plads

Fladså Rideklub D-stævne 11. september
Louise Helskov Christensen og Valhallas Ladybird (hest) dressur LB1 - 2. plads
Louise Helskov Christensen og Valhallas Ladybird (hest) dressur LB1 - Askov Cup - 2. plads

Hashøj Rideklub D-stævne 10. september
Karla Kjellberg og Sir Lancelot (pony) dressur LC2 - 1. plads
Karla Kjellberg og Sir Lancelot (pony) dressur LC3 - 1. plads

ALS D-stævne 4. september
Louise Helskov Christensen / valhallas Ladybird (hest) LB1 - 2 plads
Louise Helskov Christensen/ valhallas Ladybird (hest) LB3 - 1 plads

Frederiksværk Rideklub C-stævne 3. september
Lærke Siggaard og Vesterdams Pandia (hest) dressur LA1 - 3. plads

Nordvestsjællands Rideklub C-stævne 27.-28. august
Anna Steensen og Pinocchio Gullhøj (pony) spring LB1* - 1. plads
Lærke Siggaard og Vesterdams Pandia (hest) dressur LA2 - 1. plads

Kongelundens Rideklub D-stævne 13. august
Victoria Mai Kjærhus og Fronerthig Red Hot Chilli (pony) dressur LB2 - 1. plads

Ertebjerggaard Rideklub D-stævne 6.-7. august
Lærke Siggaard og Vesterdams Pandia (hest) dressur LA4 - 4. plads
Lærke Siggaard og Vesterdams Pandia (hest) dressur LA5 - 1. plads
Lærke Siggaard og Delina (hest) dressur LC1 . 2. plads
Karla Kjellberg og Sir Lancelot (pony) dressur LC1 - 2. plads

Stutteri Ask C-stævne 5. august
Kimmie Ny Linde og Charona (hest) spring LA - 6. plads
Kimmie Ny Linde og Charona (hest) spring MB - 11. plads

Odsherreds Rideklub D-stævne 3. august
Karla Kjellberg og Sir Lancelot (pony) dressur LD2 - 2. plads
Karla Kjellberg og Sir Lancelot (pony) dressur LC2 - 1. plads

Møllebakkens Rideklub 31. Juli
Lærke Siggaard og Vesterdams Pandia (hest) dressur LA4 - 2. plads

Holbæk Rideklub D-stævne 30. juli
Victoria Mai Kjærhus og Fronerthig Red Hot Chilli (pony) dressur LC2 - 3. plads
Victoria Mai Kjærhus og Fronerthig Red Hot Chilli (pony) dressur LB2 - 2. plads

Nordvestsjællands Rideklub D-stævne 16.-17. juli
Malene Nielsen og Casiro H (hest) spring LC - 3. plads
Anna Steensen og Pinocchio Gullhøj (pony) spring LB2** - 1. plads
Louise Helskov Christensen og Valhallas Ladybird (hest) dressur LB1 - 2. plads
Lærke Siggaard og Vesterdams Pandia (hest) dressur LA2 - 2. plads
Lærke Siggaard og Vesterdams Pandia (hest) dressur LA4 - 2. plads
Karla Kjellberg og Sir Lancelot (pony) dressur LD1 - 1. plads
Karla Kjellberg og Sir Lancelot (pony) dressur LD2 - 1. plads
Victoria Mai Kjærhus og Fronerthig Red Hot Chilli (pony) dressur LC1 - 1. plads
Victoria Mai Kjærhus og Fronerthig Red Hot Chilli (pony) dressur LC3 - 1. plads

Hornsherred Rideklub D-stævne 16. juli
Malene Nielsen og Clementine H (hest) spring LF - 1. plads
Malene Nielsen og Clementine H (hest) spring LE - 1. plads

Odsherreds Rideklub C-stævne 31. juni-3. juli
Kimmie Ny Linde og Charona (hest) spring LA - 2. plads
Kimmie Ny Linde og Charona (hest) spring MB - 2. plads
Kimmie Ny Linde og Charona (hest) spring LA - 1. plads
Janni Høj og Khao Lak (hest) dressur LA2 D-klasse - 4. plads
Christina Elkjær og Fauerbirks Akia (hest) dressur LA1 - 3. plads
Lærke Siggaard og Vesterdams Pandia (hest) dressur LA2 - 3. plads
Victoria Mai Kjærhus og Fronerthig Red Hot Chilli (pony) dressur LD2 - 1. plads
Victoria Mai Kjærhus og Fronerthig Red Hot Chilli (pony) dressur LC2 - 1. plads

Kongelunden Rideklub C-stævne 26. juni
Kimmie Ny Linde og Charona (hest) spring LA - 3. plads

Slagelse Rideklub D-stævne 18. juni
Anna Steensen og Pinocchio Gullhøj (pony) spring LB1* - 1. plads

Odsherreds Rideklub D-stævne 28.-29. maj
Christina Elkjær og Fauerbirks Akia (hest) dressur LA1 - 1. plads
Christina Elkjær og Fauerbirks Akia (hest) dressur LA2 - 1. plads
Christina Elkjær og Fauerbirks Akia (hest) dressur LA1 - 1. plads
Christina Elkjær og Fauerbirks Akia (hest) dressur LA2 - 2. plads

Riders Cup C-stævne 28. maj
Kimmie Ny Linde og Charona (hest) spring LA - 4. plads
Kimmie Ny Linde og Beauty (hest) spring LA - 11. plads

Algestrup Sportsrideklub D-stævne 22. maj
Louise Helskov Christensen og Valhallas Ladybird (hest) dressur LC3 - 2. plads
Louise Helskov Christensen og Valhallas Ladybird (hest) dressur LB1 - 2. plads

Slagelse Rideklub C-stævne 14.-16. maj
Luna H. Larsen/LL. Thorsager Ronaldinho (hest) LB** - 3. plads
Luna H. Larsen/LL. Thorsager Ronaldinho (hest) LA* - 6. plads
Luna H. Larsen/LL. Thorsager Ronaldinho (hest) LB** Distriktmesterskab for hold - 1. plads
Kimmie Ny Linde og Charona (hest) spring LB - 5. plads
Kimmie Ny Linde og Charona (hest) spring LA - 2. plads
Kimmie Ny Linde og Charona (hest) spring LB** Distriktmesterksab for hold - 1. plads

Møllebakkens Rideklub D-stævne 15. maj
Louise Helskov Christensen og Valhallas Ladybird (hest) dressur LC2 - 1. plads
Louise Helskov Christensen og Valhallas Ladybird (hest) dressur LC3 - 2. plads

Rideklubben Strålen D-stævne 13. maj
Louise Helskov Christensen og Valhallas Ladybird (hest) dressur LC3 - 2. plads
Louise Helskov Christensen og Valhallas Ladybird (hest) dressur LB1 - 1. plads

Nordvestsjællands Rideklub C-stævne 7.-8. maj
Kimmie Ny Linde og Charona (hest) spring LB - 1. plads
Kimmie Ny Linde og Charona (hest) spring LB - 2. plads
Kimmie Ny Linde og Charona (hest) spring LA - 2. plads
Luna H. Larsen/LL. Thorsager Ronaldinho (hest) LB** - 1. plads
Luna H. Larsen/LL. Thorsager Ronaldinho (hest) LB** - 4. plads

Capacity Showjumpingcenter C-stævne 1. maj
Kimmie Ny Linde og Charona (hest) spring LA - 10. plads

Ringsted Rideklub D-stævne 1. maj
Louise Helskov Christensen og Valhallas Ladybird (hest) dressur LC3 - 2. plads

Nordvestsjællands Rideklub D-stævne 23.-24. april
Anna Steensen og Pinocchio Gullhøj (pony) spring LC - 4. plads
Malene Nielsen og Casiro H (hest) spring LC - 3. plads
Jeanette Heller og Isak Søblink (hest) spring LD - 1. plads
Lærke Siggaard og Vesterdams Pandia (hest) dressur LA2 - 2. plads
Louise Helskov Christensen og Valhallas Ladybird (hest) dressur LC2 - 1. plads
Louise Helskov Christensen og Valhallas Ladybird (hest) dressur LC3 - 4. plads
Janni Høj og Romano Ø (hest) dressur LA4 - 1. plads

Riders Cup B-stævne 22.-23. april
Kimmie Ny Linde og Charona (hest) spring LA - 6. plads
Luna H. Larsen/LL. Thorsager Ronaldinho (hest) LA* - 14.plads

Slagelse Rideklub D-stævne 10. april
Jeanette Heller og Isak Søblink (hest) spring LE D4 cup - 2. plads

Ertebjerggård C-stævne 9. april
Lærke Siggaard og Vesterdams Pandia (hest) dressur LA1 - 3. plads
Lærke Siggaard og Vesterdams Pandia (hest) dressur LA2 - 2. plads

Stevns Rideklub D-stævne 9. april
Louise Helskov Christensen og Valhallas Ladybird (hest) dressur LC3 - 2. plads

Rideklub Vestsjælland D-stævne 3. april
Lærke Siggaard og Vesterdams Pandia (hest) dressur LA2 - 1. plads

Vordingborg Sportsrideklub D-stævne 27. marts
Louise Helskov Christensen og Valhallas Ladybird (hest) dressur LC1 - 3. plads

Baunehøj Rideklub C-stævne 6. marts
Kimmie Ny Linde og Charona (hest) spring LA - 4. plads
Kimmie Ny Linde og Beauty (hest) spring MB - 1. plads

Ågerupgård Sportsrideklub C-stævne 28. februar
Kimmie Ny Linde og Charona (hest) spring LA - 4. plads
Kimmie Ny Linde og Beauty (hest) spring LA - 2. plads

Odsherred Rideklub D-stævne 28. februar
Leise Steensen og Twillight (hest) dressur LA1 - 1. plads

Vemmelev Rideclub D-stævne 14. februar
Anna Steensen og Pinocchio Gullhøj (pony) dressur LB2 - 1. plads

Glostrup Rideklub C-stævne 7. februar
Emma Aabo Nielsej og Chubby Ask (hest) spring LB1* - 1. plads

Algestrup Sportsrideklub D-stævne 31. januar
Anna Steensen og Pinocchio Gullhøj (pony) dressur LB-procentklasse - 3. plads
Nordvestsjællands Rideklub | Madesøvej 23, 4470 Svebølle - Denmark | Nordvestsj-rideklub@hotmail.com