Opdateret 6/1-2022 kl 9.00

Slagelse Rideklub 27/12-2021 (C) spring

- Maja Isabella Fenger Jensen & Kroggaardens Cymro Magic (pony) LA* - 4. plads

 

 Team CEP Winter Games 19/12-2021 (E) Tærren

- Isabella Sjøquist & Danglo´s Top Card (hest) Hold - 1. plads

 

Himmelev Rideklub 11/12-2021 (C) dressur

- Lena Grønnemose & Due Diligence  (hest) MA1 - 1. plads 

 

Odsherred Rideklub 11/12-2021 (D) dressur

- Julie Schalck Haukohl & Haukohl´s Coku Dream Star (hest) LA2 - 2. plads

- Frederikke Hansen & Fredens banditta (pony) LA2 - 1. plads 

- Frederikke Hansen & Chopins Bonanza (pony) LD2 - 3. plads 

 

Albertslund Rideklub 26/11-2021 (D) dressur
- Julie Schalck Haukohl & Haukohl´s Coku Dream Star (hest) LA2 - 2. plads

 

AB Rideudstyr Christmas Show Warm Up Pony 21-30/11-2021 (C) spring

- Maja Isabella Fenger Jensen & Kroggaardens Cymro Magic (pony) Sølvtur 1. kval - 7. plads

- Maja Isabella Fenger Jensen & Kroggaardens Cymro Magic (pony) Sølvtur 1. kval - 4. plads

- Chili Morgan Overgaard & Kuli´s Hope (pony) Kobbertur Trøstefinale - 5. plads

- Caroline Hansen & Chester Nyberg (pony) Messingtur 1. kval - 20. plads

 

Ringsted Sports Rideklub 6/11-2021 (D) dressur

- Frederikke Hansen & Chopins Bonanza (pony) LD1 - 1. plads

- Frederikke Hansen & Chopins Bonanza (pony) LD2 - 2. plads

 

Vallensbæk Rideklub 31/10-2021 (C) dressur

- Lena Grønnemose & Del Fuego (hest) LA1 - 1. plads

 

Dragør- Store Magleby Rideklub 31/10-2021 (D) spring

- Isabella Sjøquist & Nørlunds Bruce (pony) LB* - 1. plads

- Isabella Sjøquist & Nørlunds Bruce (pony) LB** - 1. plads

 

Odsherred Rideklub 30-31/10 (D) dressur + spring

- Isabella Sjøquist & Sahara Magic (pony) LB1 - 1. plads

- Frederikke Hansen & Fredens Banditta (pony) LA3 - 2. plads

- Caroline Hansen & Chester Nyberg (pony) LD - 2. plads

 

Aagerupgaard Sportsrideklub 23-24/10-2021 (C) spring

- Maja Isabella Fenger Jensen & Kroggaardens Cymro Magic (pony) LA* - 1. plads

- Maja Isabella Fenger Jensen & Kroggaardens Cymro Magic (pony) LA** - 1. plads

- Malene Nielsen & Cha-Cha-Cha H. (hest) LB* - 6. plads

 

Algestrup Sportsrideklub 16-17/10-2021 (D) dressur + spring

- Ditte Andersen & My Maximus (hest) LD - 1 plads

- Isabella Sjøquist & Danglo´s Top Card (hest) LB1 - 1. plads
- Isabella Sjøquist & Sahara Magic (pony) LC - 2. plads
- Frederikke Hansen & Chopin Bonana (pony) LD2 - 3. plads

 

Skibby Ride- og Voltigeklub 14/10-2021 (D) dressur

- Julie Schalck Haukohl & Haukohl´s Coko Dream Star (hest) LA2 - 2. plads

 

Fredericia Rideklub 9-10/10-2021 (B) spring

- Paya Kruse Kappel & Castelino Van Westleven (hest) Agria DRF mesterskab Children 1. afd - 4. plads

🇩🇰 Agria DRF mesterskab Children Samlet Resultat - 4. plads 

 

Riders Cup 2-3/10-2021 (C) spring

- Malene Nielsen & Cha-Cha-Cha H. (hest) Distriktmesterskab Hold - 1. plads

 

Søborggård Rideklub 18/9-2021 (C) military

- Isabella Sjøquist & Nørlunds Bruce (pony) Nordsjællandsmesterskab 80 cm - 3. plads

 

Odsherred Rideklub 25/9-2021 (D) spring

- Isabella Sjøquist & Danglo´s Top Card (hest) LE,LD,LC- 1 plads

- Isabella Sjøquist & Nørlunds Bruce (pony) OHR Tempo Cup Finale - 2. plads

- Caroline Hansen & Chester Nyberg (pony) 60 cm - 2. plads

 

Riders Cup 11/9-2021 (B) spring

- Zac Keen Parry & Magnum Pi (pony) MA* - 1. plads

 

Nordvestsjællands Rideklub 11/9-2021 (E) spring + dressur

- Isabella Sjøquist & Sahara Magic (pony) Klubmesterskab dressur - 1 plads

- Isabella Sjøquist & Danglo´s Top Card (hest) Klubmesterskab dressur - 2 plads

- Frederikke Hansen & Fredens banditta (pony) Klubmesterskab dressur - 2. plads

- Malene Nielsen & Cha-Cha-Cha H. (hest) Klubmesterskab spring - 1. plads

- Caroline Hansen & Englykke´s Samson (pony) Klubmesterskab - 1. plads

- Lena Grønnemose & Del Fuego (hest) Klubmesterskab - 1. plads

 

HYP 4/9-2021 (E) military

- Isabella Sjøquist & Danglo´s Top Card (hest) Store Hestedag Cup - 2 plads

 

Riders Cup 3-5/9-2021 (C) spring

- Malene Nielsen & Cha-Cha-Cha H. (hest) LB* - 5. plads

 

Vallansbæk Rideklub 27-29/8-2021 (C) spring

- Malene Nielsen & Cha-Cha-Cha H. (hest) LB* - 2. plads

- Malene Nielsen & Cha-Cha-Cha H. (hest) LB** 6. plads

 

Nordvestsjællands Rideklub 28-29/8-2021 (C) dressur

- Lena Grønnemose & Del Fuego (hest) LA2 - 2. plads

- Isabella Sjøquist & Sahara Magic (pony) LC1 (D) - 1 plads

- Isabella Sjøquist & Sahara Magic (pony) LC2 (D) - 2 plads

- Isabella Sjøquist & Danglo´s Top Card (hest) LC2 Finale Jyderup Rideudstyr Fair Play Cup (D) - 2 plads

- Frederikke Hansen & Fredens banditta (pony) LA2 Finale Jyderup Rideudstyr Fair Play Cup (D) - 3. plads

 

Slagelse Rideklub 21-22/8-2021 (C) spring

- Malene Nielsen & Cha-Cha-Cha H. (hest) LB* - 1. plads

- Malene Nielsen & Cha-Cha-Cha H. (hest) LB* - 2. plads

- Chili Morgan Overgaard & Kuli´s Hope (pony) LB** - 2 plads

 

Vallensbæk Rideklub 22/8-2021 (C) dressur

- Lena Grønnemose & Arkimedes (hest) MB2 - 2. plads

 

Sportsrideklubben 21/8-2021 (C) spring

- Zac Keen Parry & Magnum Pi (pony) Finale Distriktmester Cup LA** - 2. plads

 

LHF rideklub 21/8-2021 (D) military

- Isabella Sjøquis & Danglo´s Top Card (hest) CNC80 - 1. plads

 

Holte Ride-klub 14/8-2021 (C) spring

- Maja Isabella Fenger Jensen & Kroggaardens Cymro Magic (pony) LA** - 3. plads

 

Hornsherreds Rideklub 8/8-2021 (D) dressur

Thea Blaxkjær Knudsen & Harvest Romana (pony) LC2 - 1. plads

 

Maarum Rideklub 8/8-2021 (C) dressur

Lena Grønnemose & Arkimedes (hest) MB0 - 3. plads

 

Vindinge Rideklub 30-31/7-2021 (C) spring

Malene Nielsen & Cha-Cha-Cha H. (hest) LC - 5. plads (D)

Malene Nielsen & Cha-Cha-Cha H. (hest) Mini Derby 90 cm- 3. plads (D)

 

Baltic Cup (Capacity) 29-31/7-2021 (B) spring

- Paya Kruse Kappel & Castelino Van Westleven (hest) Children Small Tour 105 cm - 1. plads

- Paya Kruse Kappel & Castelino Van Westleven (hest) Children Big Tour 115 cm - 1. plads

 

Baltic Cup Warm Up (Capacity) 19/7-2021(C) spring

- Paya Kruse Kappel & Castelino Van Westleven (hest) LB* - 4. plads

 

Ishøj Sportsrideklub 24/7-2021 (B) military

-Isabella Sjøquist & Nørlunds Bruce (pony) CNCP80 - 2. plads (C)

 

Odsherred Rideklub 29/7-2021 (D) dressur

- Rikke Weinreich & Lanel (hest) LC2 - 3. plads

 

Capacity 18/7-2021 (C) spring

- Maja Isabella Fenger Jensen & Kroggaardens Cymro Magic (pony) LA* - 1. plads

- Maja Isabella Fenger Jensen & Kroggaardens Cymro Magic (pony) LB** - 2. plads

 

Bækgaardens Warm Up 1/7-2021 (C) spring- Paya Kruse Kappel & Castelino Van Westleven (hest) LB** - 1. plads

 

Odsherreds Rideklub 1-4/7-2021 (C) spring

- Zac Keen Perry & Magnum (pony) LA* Distriktmesterskab - 1. plads

 

Odsherreds Rideklub 1-4/7-2021 (D) dressur

- Rikke Weinreich & Lanel (hest) LC1 - 3. plads

- Rikke Weinreich & Lanel (hest) LC1 - 5. plads

- Rikke Weinreich & Lanel (hest) LC2 - 6. plads

- Thea Knudsen & Harvest Romana (pony) LC1 - 1. plads

 

Sportsrideklubben 27/6-2021 (B) spring

- Zac Keen Parry & Magnum Pi (pony) LA* - 2. plads (C)

- Zac Keen Parry & Magnum Pi (pony) MB* - 3. plads

 

Nordvestsjællands Rideklub 27/6-2021 (D) spring

-Maja Isabella Fenger Jensen & Kroggarardens Cymro Magic (pony) LA* - 1. plads

- Vanilla Mathilde Linde & Dolche (pony) LB** - 1. plads

- Chili Morgan Overgaard & Kuli´s Hope (pony) LC- 2 plads

 

Nordvestsjællands Rideklub 26/6-2021 (D) dressur

- Frederikke Hansen & Fredens Banditta (pony) LA1 - 1. plads

- Leise Steensen & Twilight (hest) LA2 - 1. plads

- Chili Morgan Overgaard & Kuli´s Hope (pony) LD2 - 1 plads

- Chili Morgan Overgaard & Kuli´s Hope (pony) LC1 - 1 plads

 

Slagelse Rideklub 19-20/6-2021 (C) spring

-Paya Kruse Kappel & Castelino Van Westleven (hest) LA* - 1. plads

- Zac Keen Parry & Magnum Pi (pony) LA* - 1. plads

- Zac Keen Parry & Magnum Pi (pony) LA** - 1. plads

 

Rideklubben Vestervang 20/6-2021 (D) spring

-Thea Blaxkjær Knudsen & Harvest Romana (pony) LC1 - 3. plads

 

Østsjællands Rideklub 19/6-2021 (D) dressur

-Frederikke Hansen & Fredens Banditta (pony) La2 - 1. plads

 

Riders Cup 13/6-2021 (C) spring

-Josefine Juul Sundsdal & Vedkiær´s Caspian (hest) LB* - 10. plads

 

Rideklub Vestsjælland 13/6-2021 (D) dressur

-Julie Schalck Haukohl & Haukohl´s Coku Dream Star (hest) LB3 - 1. plads

-Julie Schalck Haukohl & Haukohl´s Coku Dream Star (hest) LA2 - 2. plads

 

Tinglev Rideklub 11/6-2021 (C) spring

-Maja Isabella Fenger Jensen & Kroggarardens Cymro Magic (pony) LA* - 3. plads

-Maja Isabella Fenger Jensen & Kroggarardens Cymro Magic (pony) LA** - 2. plads

-Maja Isabella Fenger Jensen & Kroggarardens Cymro Magic (pony) LA* - 2. plads

 

Odsherred Rideklub 10/6-2021 (D) dressur

-Julie Schalck Haukohl & Haukohl´s Coku Dream Star (hest) LB3 - 1 plads

 

Algestrup Rideklub 29/5-2021 (D) dressur

-Thea Blaxkjær Knudsen & Harvest Romana (pony) LC1 - 1. plads

-Thea Blaxkjær Knudsen & Harvest Romana (pony) LD2 - 3. plads

-Cecilie Schmidt Madsen & Iceford Rua (pony) LD2 - 1. plads

 

Odsherred Rideklub 29-30/5-2021(C) spring

-Josefine Sundsdal & Vedkiær´s Caspian (hest) LC - 1 plads

-Isabelle Sjøquist & Nørlunds Bruce (pony) LB** - 1, plads

- Zac Keen Parry & Magnum Pi (pony) LA* - 1. plads

 

Næstved Sportsrideklub 24/5-2021 (D) spring

-Isabella Sjøquist & Danglo´s Top Card (hest) LD - 1. plads

 

Næstved Sportsrideklub 23/5-2021 (C) dressur

-Lena Grønnemose & Due Diligence (hest) MA1 - 2. plads

 

Nordvestsjællands Rideklub 22/5-2021 (C) spring

-Maja Isabella Fenger Jensen & Kroggardens Cymro Magic (pony) La* - 2 plads

 

Kalundborg Horse Event 2021 16/5-2021 (D) military

-Laura Damgaard Christensen & Uniqhors Beeline (hest) CNC80 - 4. plads

-Laura Damgaard Christensen & Cooper S (hest) CNC80 - 7. plads

 

Glostrup Rideklub 13/5-2021 (C) dressur

-Lena Grønnemose & Due Diligence (hest) MA1 - 1. plads 

 

Slagelse Rideklub 15/5-2021 (D) spring 

-Josefine Sundsdal & Vedkiærs Caspian(hest) LC - 3. plads 

 

Ishøj Sportsrideklub 9/5-2021 (E) Tærræn

-Isabella Sjøquist & Nørlunds Bruce (pony) 80 cm - 4. plads

 

Vestergaardens Sportsrideklub Egedal 4/5-2021 (C) spring 

-Vanilla Mathilde Linde & Dolche' (pony) LA - 2. plads

-Cecilie  Schmidt Madsen & Stegstedgaards Felicia (pony) LB*- 2. plads 

 

Rideklub Vestsjælland 30/4-2021 (D) dressur

-Julie Schalck Haukohl & Shah's Camaro (hest) Cup Cake Cup 2021 3. plads

 

Haslev Køre- og Rideforening 25/4-2021(D) military

-Laura Damgaard Christensen & Cooper S (hest) CNC70 - 2. plads

 

Nordvestsjællands Rideklub 18/4-2021 (D) dressur 

- Frederikke Hansen & Fredens Banditta (pony) Jyderup Rideudstyr Fair Play Cup LA1 - 1 plads

-Frederikke Hansen & Fredens Banditta (pony) LA1 - 1 plads

-Thea Blaxkjær Knudsen & Harvest Romana (pony) LD1 - 1. plads 

 

Nordvestsjællands Rideklub 17/4-2021 (D) spring 

-Josefine Sundsdal & Vedkiærs Caspian (hest) LC - 2. Plads 

-Maja Isabella Fenger Jensen & Kroggaardens Cymro Magic (pony) LB** - 1. plads

-Vanilla Mathilde Linde & Dolche' (pony) LB** - 2. plads

 

Team CEP 21/3-2021 (D) military

-Isabella Sjøquist/Nørlunds Bruce (pony) 80 cm - 3. plads