Opdateret D.04/12/22

Opnåede resultater 2022

November

Odsherreds Rideklub 5.November(D-Stævne)

LD1-Hest - Isabella Sjøquist/Fecske 64,72%

LD2-Hest - Isabella Sjøquist/Fecske 2.Plads 68,09% 

LA1-Hest - Mette Andersen/Harald Lindevang 67,03%

LA2-Hest - Leise Steensen/Twilight 67,93%

LA4-Hest - Leise Steensen/Twilight 2.Plads 66,76%

LD2-Pony - Frederikke Hansen/Chopins Bonanza 69,52%

LA2-Pony - Frederikke Hansen/Fredens Banditta 2.Plads 66,87%

LA3-Pony - Frederikke Hansen/Fredens Banditta  66,83%

 

Albertslund Rideklub 5.November(D-Stævne)

LC1-Hest - Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro 71,60%

 

Vemmelev Rideklub 6.November(D-Stævne)

LF Met.B4-Hest - Ida Andersen/Kaneblue Citty C 0fejl

LF Met.B4-Hest - Ida Andersen/Kaneblue Citty C 0fejl

 

Riders Cup 4-6.November(C-Stævne)

 LA* Met.B4-Hest - Malene Nielsen/Cha-Cha-Cha H 0fejl

LA* Met.A-Hest - Malene Nielsen/Cha-Cha-Cha H 3.Plads

 

Riders Cup 11-13.November(D- & C-Stævne)

(D)Met.B0 90cm-Hest - Malene Nielsen/Carlos H 0fejl

(D)Met.B0 90cm-Hest - Malene Nielsen/Carlos H 0fejl

LA* Met.A-Hest - Malene Nielsen/Cha-Cha-Cha H 8fejl

LA* Met.B4-Hest - Lilianna Sørensen/Johnny Cash 4fejl

LA** Met.A-Hest - Lilianna Sørensen/Johnny Cash 7.Plads

 

Vestegnens Rideklub 19.November(C-Stævne)

LA1-Hest - Mette Andersen/Harald Lindevang 63,51%

 

Slagelse Rideklub 19-20.November(D-Stævne)

Met.B0 50cm-Hest - Janni Høj/Romano Ø 6fejl

Met.B0 50cm-Hest - Janni Høj/Romano Ø 8fejl

Met.B0 70cm-Hest - Janni Høj/Khao Lak 4fejl

Met.B0 70cm-Hest - Janni Høj/Khao Lak 4fejl

 

Christmas Show Warm Up Pony 19-27.November(C-Stævne)

LB* Met.B0-Pony - Emilie Neergaard/Peanut 0fejl

Messingtur 1.Kval LB* Met.B4-Pony - Emilie Neergaard/Peanut 0fejl

Messingtur 2.Kval LB* Met.B7-Pony - Emilie Neergaard/Peanut 7.Plads

Messingtur Finale LB* Met.B4-Pony - Emilie Neergaard/Peanut 4fejl

 

Møllebakkens Rideklub 26-27.November(D-Stævne)

Met.B0 ?cm-Hest - Janni Høj/Wonder Lance 0fejl

Met.B0 ?cm-Hest - Janni Høj/Wonder Lance 0fejl

Met.B0 ?cm-Hest - Janni Høj/Wonder Lance 0fejl

Met.B0 ?cm-Hest - Janni Høj/Wonder Lance 8fejl

Met.B0 100cm-Hest - Malene Nielsen/Carlos H 7fejl

 

Oktober

Algestrup Sportsrideklub 1-2.Oktober(D-Stævne)

LA1-Hest - Mette Andersen/Harald Lindevang 61,29%

 

Riders Cup 30.Sep. + 1-2.Oktober(C-Stævne)

(D)Met.B0 70cm-Pony - Karoline Bidstrup Hansen/Prins 0fejl

(D)Met.B0 70cm-Pony - Emilie Neergaard/Peanut 0fejl

(D)Met.B0 70cm-Pony - Melody Lynghøj/Mirain Talisman  0Fejl

(D)Met.B0 70cm-Pony - Melody Lynghøj/Mirain Talisman  0Fejl

(D)Met.B0 90cm-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella 0fejl

(D)Met.B0 90cm-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella 0fejl

Hold D4 Mesterskab LB* Met.B12-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella 4fejl

Hold D4 Mesterskab LB* Met.B12-Pony - Emilie Neergaard/Peanut 4fejl

Hold D4 Mesterskab LB* Met.B12-Pony - Karoline Bidstrup Hansen/Prins 8fejl 

Hold D4 Mesterskab LB* Met.B12-Pony - Melody Lynghøj/Mirain Talisman  0Fejl

Indv. D4 Mesterskab LA* Met.B12-Hest - Malene Nielsen/Cha-Cha-Cha H 4fejl

Indv. D4 Mesterskab LA* Met.B12-Hest - Lilianna Sørensen/Johnny Cash 1.Plads

Indv. D4 Mesterskab LA* Met.B12-Hest - Ida Andersen/Kaneblue Citty C 5.Plads

Hold D4 Mesterskab LB* Met.B12-Hest - Malene Nielsen/Cha-Cha-Cha H 1.Plads

Hold D4 Mesterskab LB* Met.B12-Hest - Lilianna Sørensen/Johnny Cash  1.Plads

 

Humlebækgårds Youngsters Ponyklub 1.Oktober(E-Stævne)

Store Hestedag Cup 80cm Kvalifikation-Hest - Isabella Sjøquist/Fecske  Stil:7,9

 

Haslev Køre Og Rideforening 2.Oktober(C-Stævne)

CNC90-Hest - Isabella Sjøquist/Nørlunds Bruce  Dressur:36,6(63,40%) Spring:4Fejl Trærren:0 = 40,6 Straf Disiplinvinder trærren

 

Hillerød Rideklub 9.Oktober(C-Stævne)

LB** Met.B7-Hest - Ida Andersen/Kaneblue Citty C  4fejl

 

Albertslund Rideklub 15.Oktober(C-Stævne)

LB** Met.B7-Hest - Ida Andersen/Kaneblue Citty C  4fejl

LA* Met.B4-Hest - Ida Andersen/Kaneblue Citty C  0fejl

 

Kongelundens Rideklub 15.Oktober(D- og C-Stævne)

(D)LB1-Hest - Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro 66,50%

LA1-Hest - Mette Andersen/Harald Lindevang 61,85%

LA2-Hest - Mette Andersen/Harald Lindevang 57,41%

 

Slagelse Rideklub 15-16.Oktober(D-Stævne)

LB* Met.B7-Pony - Emilie Neergaard/Peanut 0fejl

LB** Met.B7-Pony - Karoline Bidstrup Hansen/Prins 2.Plads

Met.B0 70cm-Hest - Malene Nielsen/Carlos H 0fejl

Met.B0 70cm-Hest - Malene Nielsen/Carlos H 0fejl

LD1-Hest - Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro 1.Plads 70,00% 

LD2-Hest - Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro 1.Plads 70,00% 

LA1-Hest - Mette Andersen/Harald Lindevang 63,88%

 

LFH Rideklub 16.Oktober(D-Stævne)

Met.B0 50cm-Hest - Isabella Sjøquist/Fecske 0.Fejl

LF Met.B4-Hest - Isabella Sjøquist/Fecske 8.Fejl

LE Met.B7-Hest - Isabella Sjøquist/Nørlunds Bruce 14.fejl

LD Met.B7-Hest - Isabella Sjøquist/Nørlunds Bruce 4.fejl

 

Vemmelev Rideklub 22-23.Oktober(D-Stævne)

Met.B0 10cm-Hest -  Mette Andersen/Harald Lindevang 0fejl

Met.B0 10cm-Hest -  Mette Andersen/Harald Lindevang 0fejl

 

Møllebakkens Rideklub 23.Oktober(D-Stævne)

LD1-Pony - Frederikke Hansen/Chopins Bonanza 64,72%

LD2-Pony - Frederikke Hansen/Chopins Bonanza 1.Plads 66,90%

 

Vestegnens Rideklub 22-23.Oktober(D-Stævne)

LA1-Hest - Mette Andersen/Harald Lindevang 61,11%

 

Holte Rideklub 22.Oktober(C-Stævne)

LB* Met.S2-Pony - Emilie Neergaard/Peanut Stil:7,4

LB** Met.B7-Pony - Emilie Neergaard/Peanut 0fejl

 

Aagerrupgård Sportsrideklub 28-30.Oktober(D- & C-stævne)

(D)Met.B0 70cm-Pony - Caroline Hansen/Stenbakkegårds Mister Billings 0Fejl

(D)Met.B0 70cm-Hest -  Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro 0fejl

(D)Met.B0 70cm-Hest -  Lilianna Sørensen/Columbia 0Fejl 

(D)Met.B0 80cm-Hest -  Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro 4fejl

(D)Met.B0 90cm-Hest -  Malene Nielsen/Carlos H 28Fejl

(D)Met.B0 90cm-Hest -  Malene Nielsen/Carlos H 0Fejl

(D)LC Met.B4-Pony - Caroline Hansen/Stenbakkegårds Mister Billings 8Fejl

LB* Met.S2-Pony - Melody Lynghøj/Mirain Talisman Stil:8,4  1.Plads

LB* Met.S2-Pony - Emilie Neergaard/Peanut Stil:8,2

LB* Met.S2-Pony - Caroline Hansen/Stenbakkegårds Mister Billings Stil:6,2

LB* Met.S2-Pony -  Caroline Hansen/Chester Nyberg Stil:8,4  3.Plads

LB* Met.S2-Pony - Rikke Elmelund/Østergaards Madonna Stil:8,5 2.Plads

LB** Met.B4-Pony - Melody Lynghøj/Mirain Talisman 6Fejl

LB** Met.B4-Pony - Caroline Hansen/Chester Nyberg 4Fejl

LB** Met.B4-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella 4Fejl

LB** Met.B4-Pony - Rikke Elmelund/Østergaards Madonna 2.Plads

LA* Met.A-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella 4Fejl

LB** Met.B7-Hest - Ida Andersen/Kaneblue Citty C 9fejl

LA* Met.A-Hest - Ida Andersen/Kaneblue Citty C 16fejl

LA* Met.A-Hest - Malene Nielsen/Cha-Cha-Cha H 4fejl

LA* Met.A-Hest - Lilianna Sørensen/Johnny Cash 6.Plads

LA** Met.B4-Hest - Lilianna Sørensen/Johnny Cash 4fejl

 

Hashøj Rideklub 29-30.Oktober(D-stævne)

LA1-Hest - Mette Andersen/Harald Lindevang 64,07%

Met.B0 60cm-Hest - Janni Høj/Khao Lak 4fejl

Met.B0 70cm-Hest - Janni Høj/Khao Lak 0fejl

 

Søborggård Rideklub 29.Oktober(D-Stævne)

CNC90(Trærren)-Hest - Isabella Sjøquist/Nørlunds Bruce  Trærren: 0fejl 1.Plads

 

Ballerup Rideklub 30.Oktober(C-Stævne)

LB** Met.S2-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella Stil:8,9 2.Plads

LA* Met.B7-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella 2.Plads

 

September

Store Hestedag 2-4.September(E- D- og C-Stævne)

(D)LD1-B-Pony - Kaela Rath Delaney/Markslevgårds Sam 62,77%

(D)LD1-B-Pony - Hailey Rath Delaney/Panda Hårkildegård  56,66%

(D)LD1-B-Pony - Hailey Rath Delaney/Markslevgårds Sam 3.Plads 65,55%

(E)Store Hestedag Cup 60cm Finale-Pony Chili Morgan Overgaard/Kuli´s Hope Stil: 7,73Point

(D)Met.B0 90cm-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella 8Fejl

LB* Met.B4-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella 2.Plads

LB** Met.S2-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella 1.Plads Stil:8,8

 

Glostrup Rideklub 2-4.September(D-Stævne)

Met.B0 ?cm-Pony - Emilie Neergaard/Peanut 0fejl

Met.B0 ?cm-Pony - Emilie Neergaard/Peanut 0fejl

Met.B0 ?cm-Pony - Emilie Neergaard/Elvis Pony 0fejl

Met.B0 ?cm-Pony - Emilie Neergaard/Elvis Pony 0fejl

LB* Met.B4-Hest - Nanna Neergaard/Quasim DWB  8Fejl 

LB* Met.B4-Hest - Ida Andersen/Kaneblue Citty C 1.Plads

LB** Met.B7-Hest - Nanna Neergaard/Quasim DWB  0Fejl 

LB** Met.B7-Hest - Ida Andersen/Kaneblue Citty C 1.Plads

 

Holte Ride-klub 10.September (C-Stævne)

LB* Met.S2-Pony - Melody Lynghøj/Mirain Talisman  8Fejl

LB** Met.B7-Pony - Melody Lynghøj/Mirain Talisman  1.Plads

 

Ringsted Rideklub 10.September (C-Stævne)

CNC90-Hest - Isabella Sjøquist/Nørlunds Bruce  Dressur:42,5(57,50%) Spring:0Fejl Trærren:17 = 59,7 Straf

 

Ertebjreggaard Sports Rideklub 10-11.September(C-Stævne)

LA4-Pony - Frederikke Hansen/Fredens Banditta 1.Plads 65,15%

1.Afd. Indv. D4 Mesterskab LA2-Pony - Frederikke Hansen/Fredens Banditta 64,92%

LA4-Pony - Frederikke Hansen/Fredens Banditta 1.Plads 64,53%

2.Afd. Indv. D4 Mesterskab LA2-Pony - Frederikke Hansen/Fredens Banditta 65,00%

Samlet resultat Indv. D4 Mesterskab for Pony Frederikke Hansen/Fredens Banditta 3.Plads 129,92Point

 

Vemmelev Rideklub 11.September(D-Stævne)

LA1-Hest - Mette Andersen/Harald Lindevang 61,85%

 

Ballerup Rideklub 11.September(D-Stævne)

LE Met.B7-Hest - Malene Nielsen/Carlos H 4.Plads

LD Met.B4-Hest - Malene Nielsen/Carlos H 7Fejl

 

Slangerup-Lynge Rideklub 11.September(C-Stævne)

 LB* Met.S2-Pony - Rikke Elmelund/Østergaards Madonna Stil:7,3

LB** Met.B7-Pony - Rikke Elmelund/Østergaards Madonna 0fejl

 

Fjordhesten Øst 17.September(E-Stævne)

Met.B0 10cm-Pony - Agnes Sundsdal/Viola Pilegaard  0Fejl

Met.B0 10cm-Pony - Agnes Sundsdal/Viola Pilegaard  0Fejl

 

Algestrup Sportsideklub 17-18.September(D-Stævne)

LD1-Hest - Isabella Sjøquist/Fecske 60,55%

LD2-Hest - Isabella Sjøquist/Fecske 62,85%

Met.B0 50cm-Hest - Isabella Sjøquist/Fecske 0.Fejl

LF Met.B3-Hest - Isabella Sjøquist/Fecske 8.Fejl

LE Met.B3-Hest - Isabella Sjøquist/Nørlunds Bruce 2.Plads

LD Met.B3-Hest - Isabella Sjøquist/Nørlunds Bruce 1.Plads

 

Vallensbæk Rideklub 17-18.September(C-Stævne)

1.Afd. Indv. Sjællandsmesterskab LA4-Pony - Frederikke Hansen/Fredens Banditta 65,15%

2.Afd. Indv. Sjællandsmesterskab LA4-Pony - Frederikke Hansen/Fredens Banditta 61,61%

Samlet resultat Indv. Sjællandsesterskab for Pony Frederikke Hansen/Fredens Banditta 126,77Point

 

Nyskovens Rideklub 18.September(D-Stævne)

Aquahorse Hold-Cup LA1-Hest - Mette Andersen/Harald Lindevang 63,51%

 

Nordvestsjællands Rideklub 24-25.September(E-Stævne)

Mini Klubmesterskab LC1-Pony - Caroline Hansen/Chester Nyberg 1.Plads 68,40%

LA?-Pony - Frederikke Hansen/Fredens Banditta 1.Plads 68,16%

Klubmesterskab L?-Pony Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella 3.Plads 64,48%

Klubmesterskab LA3-Pony - Frederikke Hansen/Fredens Banditta 2.Plads 65,16%

Klubmesterskab LB1-Pony - Chili Morgan Overgaard/Kuli´s Hope 1.Plads 66,61%

LC1-Hest - Julie Haukohl/Funfarms Afonya  1. Plads 67,80%

KNN SJM LC1-Hest - Julie Haukohl/Funfarms Afonya 63,40%

KNN SJM LA4-Hest - Leise Steensen/Twilight 2.Plads 67,35%

Klubmesterskab LA2-Hest - Mette Andersen/Harald Lindevang 59,65%

Klubmesterskab LA4-Hest - Leise Steensen/Twilight 2.Plads 65,58%

Klubmesterskab Met.B12 75cm-Pony - Caroline Hansen/Chester Nyberg 3.Plads

Klubmesterskab Met.B12 85cm-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella 2.Plads

KNN SJM Met.B1 60cm - Karoline Bidstrup Hansen/Prins 1.Plads

Met.B0 60cm-Hest - Isabella Sjøquist/Fecske 4fejl

Met.B0 80cm-Hest - Isabella Sjøquist/Fecske 4fejl

Mini Klubmesterskab Met.B1 70cm-Hest - Janni Høj/Wonder Lance 3.Plads

Mini Klubmesterskab Met.B1 80cm-Hest - Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro 2.Plads

Klubmesterskab Met.B12 105cm-Hest - Malene Nielsen/Cha-Cha-Cha H 1.Plads

 

August

Vindinge Rideklub 2.August(D-Stævne)

Met.B0 70cm-Pony - Caroline Hansen/Chester Nyberg 0Fejl

Met.B0 80cm-Pony - Caroline Hansen/Chester Nyberg 8Fejl

Met.B0 90cm-Hest - Malene Nielsen/Carlos H 0Fejl

Met.B0 90cm-Hest - Malene Nielsen/Carlos H 4Fejl

Met.B0 90cm-Hest - Isabella Sjøquist/Nørlunds Bruce 4Fejl

Met.B0 100cm-Hest - Isabella Sjøquist/Nørlunds Bruce 0Fejl

 

Græsted og Omegens Rideklub 6.August(E-Stævne)

Store Hestedag Cup 60cm Kvalifikation-Pony Chili Morgan Overgaard/Kuli´s Hope Stil: 8Point

 

Møllebakkens Rideklub 6.August(D-Stævne)

LB* Met.B4-Pony - Karoline Bidstrup Hansen/Prins 4Fejl

LB** Met.B7-Pony - Karoline Bidstrup Hansen/Prins 1.Plads

LB** Met.B7-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella 4Fejl

LA* Met.B3-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella 4Fejl

Met.B0 90cm-Hest - Malene Nielsen/Carlos H 0Fejl

Met.B0 100cm-Hest - Malene Nielsen/Carlos H 16Fejl

 

Nordvestsjællands Rideklub 19-21.August(D- & C-Stævne)

(D)Jyderup Rideudstyr Fair Play Cup LC1-Pony - Caroline Hansen/Chester Nyberg 3.Plads 65,00%

(D)Jyderup Rideudstyr Fair Play Cup LC3-Pony - Clara-Marie Andersen/Moonlight 64,80%

(D)Jyderup Rideudstyr Fair Play Cup LB1-Pony - Chili Morgan Overgaard/Kuli´s Hope   2.Plads  67,58%

(D)Jyderup Rideudstyr Fair Play Cup LA3-Pony - Frederikke Hansen/Fredens Banditta 1.Plads 68,85%

(D)LC3-Pony - Clara-Marie Andersen/Moonlight 69,80%

(D)LA1-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella 1.plads 71,20%

(D)LA3-Pony - Frederikke Hansen/Fredens Banditta 69,16%

LA1-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella 2.plads 67,06%

LA2-Pony - Frederikke Hansen/Fredens Banditta 64,68%

LA2-Pony - Frederikke Hansen/Fredens Banditta 1.Plads 65,46%

LA3-Pony - Frederikke Hansen/Fredens Banditta 66,83%

LA3-Pony - Frederikke Hansen/Fredens Banditta 1.Plads 67,00%

(D)Jyderup Rideudstyr Fair Play Cup LC3-Hest - Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro 2.Plads 69,00% 

 

Vallensbæk Rideklub 19-20.August(D & -Stævne)

(D)Met.B0 80cm-Hest - Malene Nielsen/Carlos H 0Fejl

(D)Met.B0 80cm-Hest - Malene Nielsen/Carlos H 0Fejl

LA* Met.A-Hest - Lilianna Sørensen/Johnny Cash  9.Plads

LA* Met.A-Hest - Ida Andersen/Kaneblue Citty C 105,82Sek

 

Slagelse Rideklub 18.August(E-Stævne)

Met.B0 10cm-Pony - Agnes Sundsdal/Viola Pilegaard  0Fejl

Met.B0 10cm-Pony - Agnes Sundsdal/Viola Pilegaard  0Fejl

Met.B0 40cm-Pony - Emilie Neergaard/Peanut 0fejl

Met.B0 60cm-Pony - Caroline Hansen/Stenbakkegårds Mister Billings 0Fejl

Met.B0 70cm-Pony - Caroline Hansen/Stenbakkegårds Mister Billings 8Fejl

 

Kongelundens Rideklub 20-21.August(D-Stævne)

Met.B0 ?cm-Pony - Emilie Neergaard/Peanut 0fejl

Met.B0 ?cm-Pony - Emilie Neergaard/Elvis Pony 0fejl

Met.B0 ?cm-Pony - Emilie Neergaard/Elvis Pony 0fejl

LD Met.B7-Pony - Emilie Neergaard/Peanut 0fejl

 

Himmelev Rideklub 20.August (D-Stævne)

Met.B0 60cm-Pony - Melody Lynghøj/Mirain Talisman  0Fejl

Met.B0 70cm-Pony - Melody Lynghøj/Mirain Talisman  4Fejl

 

Haslev Køre Og Rideforening 21.August (C-Stævne)

CNC90-Hest - Isabella Sjøquist/Nørlunds Bruce  Dressur:37,7(62,27%) Spring:8Fejl Trærren:0 = 45,7 Straf

 

Næstved Sportsrideklub 27.August(C-Stævne)

LB* Met.B7-Pony - Melody Lynghøj/Mirain Talisman  4Fejl

LB* Met.B7-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella 4fejl

LB** Met.S2-Pony - Melody Lynghøj/Mirain Talisman  Stil:8,1

LB** Met.S2-Pony - Karoline Bidstrup Hansen/Prins 2.Plads Stil:8,3

LB** Met.S2-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella 3.Plads Stil:8,4

 

Tuse Næs Køre- og Rideforening 27.August(D-Stævne)

LC3-Pony - Clara-Marie Andersen/Moonlight 1.Plads 68,80%

 

Juli

Nordvestsjællands Rideklub 5.Juli(D-Stævne)

Met.B0 10cm-Pony - Agnes Sundsdal/Viola Pilegaard  0Fejl

Met.B0 10cm-Pony - Agnes Sundsdal/Viola Pilegaard  0Fejl

Met.B0 60cm-Pony - Caroline Hansen/Stenbakkegårds Mister Billings 0Fejl

Met.B0 70cm-Pony - Caroline Hansen/Stenbakkegårds Mister Billings 0Fejl

Met.B0 50cm-Hest - Isabella Sjøquist/Fecske 0.Fejl

Met.B0 60cm-Hest - Janni Høj/Khao Lak  0Fejl

Met.B0 70cm-Hest - Isabella Sjøquist/Fecske 0.Fejl

Met.B0 70cm-Hest - Janni Høj/Khao Lak  0Fejl

Met.B0 80cm-Hest - Isabella Sjøquist/Nørlunds Bruce 4Fejl

Met.B0 90cm-Hest - Isabella Sjøquist/Nørlunds Bruce 4Fejl

Met.B0 100cm-Hest - Malene Nielsen/Cha-Cha-Cha H 0Fejl

Met.B0 110cm-Hest - Malene Nielsen/Cha-Cha-Cha H 4Fejl

LD1-B-Pony - Kaela Rath Delaney/Markslevgårds Sam 62,77%

LD1-B-Pony - Hailey Rath Delaney/ Markslevgårds Sam 63,05%

LA2-Pony - Frederikke Hansen/Fredens Banditta  67,34%

LA3-Pony - Frederikke Hansen/Fredens Banditta   2.Plads 68,00%

LA1-Hest - Mette Andersen/Harald Lindevang 62,77%

LA2-Hest - Mette Andersen/Harald Lindevang 62,24%

 

Vallensbæk Rideklub 16-17.Juli(C-Stævne)

LB* Met.B7-Hest - Ida Andersen/Kaneblue Citty C  0Fejl

LB** Met.B7-Hest - Ida Andersen/Kaneblue Citty C  9.Plads

LB** Met.B7-Hest - Malene Nielsen/Cha-Cha-Cha H 7.Plads

LB** Met.B4-Hest - Nanna Neergaard/Quasim DWB  8Fejl 

LA* Met.B3-Hest - Nanna Neergaard/Quasim DWB  0Fejl 

 

Capacity Showjumping Center 19.Juli(C-Stævne)

LB* Met.B7-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella 2.Plads

LA* Met.B7-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella 25Fejl

 

Vindinge Rideklub 19.Juli(D-Stævne)

Met.B0 70cm-Hest - Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro 0Fejl

Met.B0 80cm-Hest - Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro 0Fejl

Met.B0 80cm-Hest - Malene Nielsen/Carlos H 0Fejl

Met.B0 90cm-Hest - Malene Nielsen/Carlos H 7Fejl

 

Ishøj Sportsrideklub 23-24.Juli(D-Stævne)

CNC70-Hest - Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro  Dressur:30,5(69,54%) Spring:0 Fejl Trærren:30 =60,5 Straf

 

Roskilde Rideklub 30-31.Juli(D-Stævne)

Højelse Cup 3.Kval LC1-Hest - Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro 65,80%

LE Met.B7-Hest - Malene Nielsen/Carlos H 6Fejl

LD Met.B4-Hest - Malene Nielsen/Carlos H 0Fejl

 

Juni

Vindinge Rideklub 4.Juni(D-Stævne)

Met.B0 60cm-Hest - Isabella Sjøquist/Fecske 0.Fejl

Met.B0 60cm-Hest - Isabella Sjøquist/Fecske 4Fejl

Met.B0 70cm-Hest - Malene Nielsen/Carlos H 0Fejl

LE Met.B3-Hest - Malene Nielsen/Carlos H 2.Plads

LE Met.B3-Hest - Isabella Sjøquist/ Danglo´s Top Card 6Fejl

 

Stald Thuja 6.Juni(E-Stævne)

Store Hestedag Cup 80cm Kvalifikation-Hest - Isabella Sjøquist/ Danglo´s Top Card  Stil:8,5 2.Plads

Store Hestedag Cup 80cm Kvalifikation-Hest - Isabella Sjøquist/Fecske  Stil:5,83

 

Næstved Sportsrideklub 6.Juni(D-Stævne)

Met.B0 110cm-Hest - Ida Andersen/Kaneblue Citty C  0Fejl

Met.B0 110cm-Hest - Ida Andersen/Kaneblue Citty C  13Fejl

 

Odsherreds Rideklub 9.Juni(D-Stævne)

LA2-Pony - Frederikke Hansen/Fredens Banditta  2.Plads 66,25% 

LA3-Pony - Frederikke Hansen/Fredens Banditta  64,83%

LD1-Hest - Julie Haukohl/Funfarms Afonya  1. Plads 72,77%

LD2-Hest - Julie Haukohl/Funfarms Afonya 69,76%

LA1-Hest - Mette Andersen/Harald Lindevang 60,00%

LA2-Hest - Janni Høj/Khao Lak  4.Plads 67,41%

Met.B0 60cm-Pony - Caroline Hansen/Chester Nyberg 0Fejl

Met.B0 70cm-Pony - Caroline Hansen/Chester Nyberg 4Fejl

 

Slagelse Rideklub 11+12.Juni(D- og C-Stævne)

(D)Met.B0 30cm-Pony - Maja Isabella Fenger Jensen/Inima  0Fejl

(D)Met.B0 40cm-Pony - Rosa Fillipa Fenger Jensen/Inima 4Fejl

(D)Met.B0 50cm-Pony - Rosa Fillipa Fenger Jensen/Inima  4Fejl

(D)Met.B0 50cm-Pony - Melody Lynghøj/Mirain Talisman  0Fejl

(D)Met.B0 50cm-Pony - Naya Hole/Lerhøjs Babe  0Fejl

(D)Met.B0 60cm-Pony - Melody Lynghøj/Mirain Talisman  4Fejl

(D)Met.B0 60cm-Pony - Naya Hole/Lerhøjs Babe  8Fejl

(D)Met.B0 80cm-Pony - Rikke Elmelund/Østergaards Madonna 0Fejl

(D)Met.B0 80cm-Hest - Malene Nielsen/Carlos H 0Fejl

(D)Met.B0 80cm-Hest - Malene Nielsen/Carlos H 0Fejl

(D)Met.B0 90cm-Hest - Malene Nielsen/Cha-Cha-Cha H 0Fejl

(D)Met.B0 90cm-Hest - Malene Nielsen/Cha-Cha-Cha H 0Fejl

LB* Met.B7-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella  1.Plads

LB* Met.B7-Pony - Rikke Elmelund/Østergaards Madonna 2.Plads

LB* Met.B7-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella 4Fejl

D4 DISM Indv. LA* Met.B12-Pony - Maja Isabella Fenger Jensen/Kroggaardens Cymro Magic 8Fejl

LB* Met.B7-Hest - Nanna Neergaard/Quasim DWB  1.Plads

LA* Met.B7-Hest - Ida Andersen/Kaneblue Citty C  4Fejl

LA* Met.B7-Hest - Nanna Neergaard/Quasim DWB 4Fejl

 

Karlslunde Rideklub 11.Juni(C-Stævne)

LA1-Hest - Mette Andersen/Harald Lindevang 62,96%

 

Ringsted Rideklub 11.Juni(D-Stævne)

LC1-Hest - Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro 64,20%

 

Vallensbæk Rideklub 18. og 19.Juni(D og C-Stævne)

(D)LC3-Hest - Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro 65,40%

LA1-B-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella 65,00%

LA1-Hest - Mette Andersen/Harald Lindevang 60,76%

 

Ballerup Rideklub 18 og 19.Juni(C-Stævne)

LB* Met.B7-Pony - Rikke Elmelund/Østergaards Madonna 2.Plads

LB* Met.B7-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella 4Fejl

LB** Met.B3-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella 1.Plads

LB** Met.B3-Pony - Rikke Elmelund/Østergaards Madonna 4Fejl

LB* Met.B7-Hest - Lilianna Sørensen/Perfekt Parcel   4Fejl

LB** Met.B4-Hest - Lilianna Sørensen/Johnny Cash  4Fejl

LA* Met.B3-Hest - Lilianna Sørensen/Johnny Cash  1.Plads

 

Vindinge Rideklub 24.Juni(D-Stævne)

LC Met.B1-Hest - Malene Nielsen/Cha-Cha-Cha H. 3.Plads

 

Nordvestsjællands Rideklub 25 og 26.Juni(D-Stævne)

LD1-B-Pony - Kaela Rath Delaney/Markslevgårds Sam 58,61%

LD1-B-Pony - Hailey Rath Delaney/ Markslevgårds Sam 61,38%

LA1-B-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella 1.plads 70,86%

LA3-Pony - Frederikke Hansen/Fredens Banditta 69,50%

Jyderup Rideudstyr Fair Play Cup LC1-Pony - Clara-Marie Andersen/moonlight  1.Plads 71,00%

Jyderup Rideudstyr Fair Play Cup LC1-Pony - Caroline Hansen/Chester Nyberg 3.Plads 68,80%

Jyderup Rideudstyr Fair Play Cup LA3-Pony - Frederikke Hansen/Fredens Banditta 2.Plads 70,50%

LD1-Hest - Julie Haukohl/Funfarms Afonya 69,16%

LD2-Hest - Julie Haukohl/Funfarms Afonya  70,71%

LC2-Hest - Isabella Sjøquist/Lundens Leopold 56,45%

Jyderup Rideudstyr Fair Play Cup LC2-Hest - Isabella Sjøquist/Lundens Leopold 61,66%

Jyderup Rideudstyr Fair Play Cup LC3-Hest - Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro 3.Plads 69,80% 

LA2-Hest - Leise Steensen/Twilight 3.Plads 67,77%

LA4-Hest - Leise Steensen/Twilight 1.PLads 66,91%

Met.B0 10cm-Pony - Agnes Sundsdal/Viola Pilegaard  0Fejl

Met.B0 10cm-Pony - Kaela Rath Delaney/Markslevgårds Sam 0fejl

Met.B0 10cm-Pony - Hailey Rath Delaney/ Panda Hårkildegård 0fejl

Met.B0 10cm-Pony - Agnes Sundsdal/Viola Pilegaard  0Fejl

Met.B0 50cm-Pony - Caroline Hansen/Stenbakkegårds Mister Billings 4Fejl

Met.B0 50cm-Pony - Vanilla Mathilde Linde/Marcosie Starstruck 0Fejl 

LD Met.B4-Pony - Caroline Hansen/Stenbakkegårds Mister Billings 1.Plads

LD Met.B4-Pony - Vanilla Mathilde Linde/Marcosie Starstruck 2.Plads

LC Met.B7-Pony - Vanilla Mathilde Linde/Dolche 2.Plads

LB* Met.B4-Pony - Vanilla Mathilde Linde/Dolche 1.Plads

LB* Met.B4-Pony -  Rikke Elmelund/Østergaards Madonna 3.Plads

LB** Met.B7-Pony - Rikke Elmelund/Østergaards Madonna 1.Plads

Met.B0 60cm-Hest - Janni Høj/Khao Lak  0Fejl

Met.B0 60cm-Hest - Janni Høj/Khao Lak  0Fejl

Met.B0 80cm-Hest - Malene Nielsen/Carlos H 4Fejl

LD Met.B4-Hest - Malene Nielsen/Carlos H 2.Plads

 

Odsherreds Rideklub 28.Juni - 1.Juli(D- og C-Stævne)

(D)LD2-Pony - Frederikke Hansen/Chopins Bonanza 62,61%

(D)LD2-Pony - Frederikke Hansen/Chopins Bonanza 61,19%

(D)LC1-Pony - Frederikke Hansen/Chopins Bonanza 66,60%

(D)LC1-Pony - Frederikke Hansen/Chopins Bonanza 65,40%

(D)LC1-Pony - Clara-Marie Andersen/moonlight  1.Plads 69,00%

LA2-Pony - Frederikke Hansen/Fredens Banditta  66,25%

LA3-Pony - Frederikke Hansen/Fredens Banditta  2.Plads 69,00%

LA2-Hest - Leise Steensen/Twilight  62,93%

LA4-Hest - Leise Steensen/Twilight  63,97%

(D)LD Met.B3-Pony - Caroline Hansen/Chester Nyberg 1.Plads

(D)D4HS Aluminium Tour 1.Kval Met.B4-Pony - Caroline Hansen/Chester Nyberg 8Fejl

(D)D4HS Aluminium Tour 2.Kval Met.B4-Pony - Caroline Hansen/Chester Nyberg 14Fejl

(D)D4HS Aluminium Tour Finale Met.S2-Pony - Caroline Hansen/Chester Nyberg 2.Plads

D4HS Bronze Tour 2.Kval Met.S2-Pony - Caroline Hansen/Chester Nyberg  Stil:6,3

D4HS Bronze Tour Finale Met.B3-Pony - Caroline Hansen/Chester Nyberg 3.Plads

(D)Met.B0 70cm-Hest - Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro 0Fejl

(D)D4HS Jubilæums 50-90cm Met.B7 70cm-Hest - Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro 0Fejl

(D)D4HS Jubilæums 50-90cm Met.S2 70cm-Hest - Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro 8.Plads

(D)D4HS Jubilæums 50-90cm Met.B3 70cm-Hest - Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro 4Fejl

 

Bækgaarden Sportsrideklub 28.Juni - 3.Juli(D- og C-Stævne)

(D)LC Met. B0-Hest - Lilianna Sørensen/Columbia  0Fejl

(D)LC Met. B0-Hest - Lilianna Sørensen/Columbia  0Fejl

LB* Met. B7-Hest - Lilianna Sørensen/Columbia  19.Plads

LB* Met. B7-Hest - Lilianna Sørensen/Columbia 28Fejl 

LB* Met.B4-Hest - Lilianna Sørensen/Columbia  3.Plads

LB** Met.B4-Hest - Nanna Neergaard/Quasim DWB  12Fejl 

LB** Met. B7-Hest - Nanna Neergaard/Quasim DWB  4Fejl 

LA* Met.7-Hest - Lilianna Sørensen/Johnny Cash  8.Plads

LA* Met.A-Hest - Lilianna Sørensen/Johnny Cash  5.Plads

LA* Met.A-Hest - Nanna Neergaard/Quasim DWB  14.Plads

MB* Met.B4-Hest - Lilianna Sørensen/Johnny Cash  4Fejl

LA* Met.A-Hest - Lilianna Sørensen/Johnny Cash  6.Plads

LA** Met.A-Hest - Lilianna Sørensen/Johnny Cash  6.Plads

 

Maj

Næstved Sportsrideklub 1.Maj(D-Stævne)

Met.B0 10cm-Pony - Mette Thulsted/Gurteen Anto  0Fejl

Met.B0 30cm-Pony - Mette Thulsted/Gurteen Anto  0Fejl

 

Hashøj Rideklub 1.Maj (D-Stævne)

Met.B0 10cm-Pony - Maja Isabella Fenger Jensen/Redo  0Fejl

Met.B0 10cm-Pony - Agnes Sundsdal/Viola Pilegaard  0Fejl

Met.B0 10cm-Pony - Agnes Sundsdal/Viola Pilegaard  0Fejl

Met.B0 30cm-Pony - Maja Isabella Fenger Jensen/Redo  0Fejl

Met.B0 40cm-Pony - Rosa Fillipa Fenger Jensen/Inima  4Fejl

Met.B0 50cm-Pony - Rosa Fillipa Fenger Jensen/Inima  0Fejl 

 

Ballerup Rideklub 1.Maj(C-Stævne)

LB* Met.B7-Hest - Ida Andersen/Kaneblue Citty C  9Fejl

LB** Met.B4-Hest - Ida Andersen/Kaneblue Citty C  4Fejl

 

Solrød Rideklub 1.Maj(D-Stævne)

1.Afd. Højelse Cup 2022 LC1-Hest - Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro 66,00%

 

Odsherreds Rideklub 7.Maj(D-Stævne)

LD2-Pony - Clara-Marie Andersen/moonlight  1.Plads 71,66%

LC1-Pony - Clara-Marie Andersen/moonlight  1.Plads 69,40%

LA1-Hest - Mette Andersen/Harald Lindevang  66,29%

LA2-Hest - Janni Høj/Khao Lak  2.Plads 67,93%

LA2-Hest - Mette Andersen/Harald Lindevang 62,24%

 

Vallensbæk Rideklub 7.Maj(D & C-Stævne)

(D)Met. B0 100cm-Hest - Lilianna Sørensen/Columbia  0Fejl

(D)Met. B0 100cm-Hest - Lilianna Sørensen/Columbia  0Fejl

LB**-Hest - Lilianna Sørensen/Perfekt Parcel   0Fejl

 

Glostrup Rideklub 8.Maj(D-Stævne)

Met.B0 80cm-Hest - Malene Nielsen/Carlos H 0Fejl

Met.B0 80cm-Hest - Malene Nielsen/Carlos H 4Fejl

 

Nordvestsjællands Rideklub 13.Maj (D  & C-Stævne)

(D)Met.B0 10cm-Pony - Hailey Rath Delaney/ Markslevgårds Sam 0fejl

(D)Met.B0 10cm-Pony - Kaela Rath Delaney/Thorshøjs Alfred 12fejl

(D)Met.B0 30cm-Pony - Maja Isabella Fenger Jensen/Redo  0Fejl

(D)Met.B0 30cm-Pony - Maja Isabella Fenger Jensen/Redo  0Fejl

LB* Met.B4-Pony - Karoline Bidsrup Hansen/Prins 2.Plads

LB* Met.B4-Pony - Caroline Hansen/Chester Nyberg 2.Plads

AB Rideudstryr Cup LB** Met.B7-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella  1.Plads

AB Rideudstryr Cup LB** Met.B7-Pony - Karoline Bidstrup Hansen/Prins  0Fejl

LA* Met.B4-Pony - Maja Isabella Fenger Jensen/Kroggaardens Cymro Magic 2.Plads

LA* Met.B4-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella 19Fejl

MB* Met.B0-Pony - Maja Isabella Fenger Jensen/Kroggaardens Cymro Magic  11Fejl

(D)Met.B0 80cm-Hest - Malene Nielsen/Carlos H 0Fejl

(D)Met.B0 80cm-Hest - Malene Nielsen/Carlos H 12Fejl

(D)LC Met.B7-Hest - Lilianna Sørensen/Columbia 0Fejl

LB* Met.B4-Hest - Lilianna Sørensen/Columbia 4Fejl

AB Rideudstyr Cup LB** Met.B7-Hest - Lilianna Sørensen/Perfekt Parcel  12Fejl

AB Rideudstyr Cup LB** Met.B7-Hest - Ida Andersen/Kaneblue Citty C  1Fejl

LA* Met.B4-Hest - Ida Andersen/Kaneblue Citty C  0Fejl

 

Tuse Næs Kør- Og Rideforening 14+15.Maj(D + C-Stævne)

(D)LD2-Pony - Clara-Marie Andersen/moonlight  2.Plads 72,38%

(D)LC1-Pony - Clara-Marie Andersen/moonlight  69,00%

LA1-Hest - Mette Andersen/Harald Lindevang   63,88%

LA2-Hest - Mette Andersen/Harald Lindevang   57,58%

LA2-Hest - Leise Steensen/Twilight  64,65%

LA4-Hest - Leise Steensen/Twilight  67,20%

 

Team CEP 15.Maj (E-Stævne)

Store Hestedag Cup 80cm Kvalifikation-Hest - Julie Haukohl/Shah´s Camaro  Stil:7,33

Store Hestedag Cup 80cm Kvalifikation-Hest - Isabella Sjøquist/Fecske  Stil:6,33

 

Roskilde RIdeklub 15.Maj (D-stævne)

LD2-Pony - Frederikke Hansen/Chopins Bonanza 66,66%

LC1-Pony - Frederikke Hansen/Chopins Bonanza 63,40%

 

Baunehøj Rideklub Næstved 19.Maj(D-Stævne)

70cm. Met.B0-Pony - Karoline Bidstrup Hansen/Prins  0Fejl

80cm. Met.B0-Pony - Karoline Bidstrup Hansen/Prins  0Fejl

 

Egene Rideklub 20.Maj(C-Stævne)

AB RIdeudstryr Cup LB** Met.B4-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella  2.Plads

 

Søborggård Rideklub 21.Maj(D & C-Stævne)

(D)CNC80 - Isabella Sjøquist/ Danglo´s Top Card  Dressur:35(65%) Spring:0 Fejl Trærren:0 = 35 Straf  6.Plads

CNC90-Hest - Isabella Sjøquist/Nørlunds Bruce  Dressur:35,7(64,32%) Spring:4Fejl Trærren:2 = 41,7 Straf

 

Algestrup Rideklub 22.Maj(D-Stævne)

LD1-Pony - Hailey Rath Delaney/ Markslevgårds Sam  1.Plads 68,05%

LD1-Pony - Kaela Rath Delaney/Markslevgårds Sam 66,11%

AB Rideudstyrs Cup LD1-Hest - Julie Haukohl/Funfarms Afonya  3. Plads 70,00%

AB Rideudstyrs Cup LD2-Hest - Julie Haukohl/Funfarms Afonya  3.Plads 70,00%

LC2-Hest - Julie Haukohl/Shah´s Camaro 63,12%

LA2-Hest - Leise Steensen/Twilight  60,86%

LA4-Hest - Leise Steensen/Twilight  60,58%

 

Katrinebjerg Rideklub 25.Maj(D-Stævne)

Met.B0 10cm-Pony - Agnes Sundsdal/Viola Pilegaard  0Fejl

Met.B0 10cm-Pony - Agnes Sundsdal/Viola Pilegaard  0Fejl

Met.B0 70cm-Hest - Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro 0Fejl

Met.B0 70cm-Hest - Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro 0Fejl

 

April

Solrød Rideklub 2-3.Apil(C-Stævne)

LB* Met.B7-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella  1.Plads

 LB** Met.B7 - Pony- Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella  0Fejl

 

Slagelse Rideklub 2-3.April(D-Stævne)

Met.B0 30cm-Pony - Melody Lynghøj/Lerhøjs Babe  0Fejl

Met.B0 40cm-Pony - Melody Lynghøj/Lerhøjs Babe  0Fejl

Met.B0 50cm-Pony - Rosa Fillipa Fenger Jensen/Inima  12Fejl

Met.B0 60cm-Pony - Rosa Fillipa Fenger Jensen/Inima  0Fejl

Met.B0 70cm-Pony - Rikke Elmelund/Østergaards Madonna  0Fejl

Met.B0 80cm-Pony - Rikke Elmelund/Østergaards Madonna  0Fejl

 

Solrød RIdeklub 2-3.April(C-Stævne)

LB*-Pony Met.B7 - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella  1.Plads

LB**-Pony Met.S - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella  8,4Point

 

Vasehus Rideklub 2.April (D-Stævne) 

CNC80-Hest - Isabella Sjøquist/Nørlunds Bruce Dressur:41,1(58,86%) Spring:4Fejl Trærren:2,8 = 43,9Straf

 

Aagerupgård Sportsrideklub 8.April (D- og C-Stævne)

(D)Met.B0 70cm-Hest - Malene Nielsen/Carlos H 0Fejl

(D)Met.B0 80cm-Hest - Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro 4Fejl

(D)Met.B0 80cm-Hest - Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro 0Fejl

(D)Met. B0 90cm-Hest - Lilianna Sørensen/Columbia  0Fejl

(D)Met. B0 90cm-Hest - Lilianna Sørensen/Columbia  0Fejl

(D)Met.B0 100cm-Hest - Lilianna Sørensen/Perfekt Parcel   0.Fejl

(D)LC Met.B4-Hest - Lilianna Sørensen/Columbia  3.Plads

LB* Met.B4-Hest - Lilianna Sørensen/Columbia  3.Plads

LA* Met.A-Hest - Lilianna Sørensen/Johnny Cash  2.Plads

LA* Met.A-Hest - Ida Andersen/Kaneblue Citty C  0Fejl

LA** Met.B4-Hest - Lilianna Sørensen/Johnny Cash  1.Plads

LA** Met.B4-Hest - Ida Andersen/Kaneblue Citty C  7Fejl

 

Sportsrideklubben 9-10.April (C-Stævne)

LA* Met.B0-Pony - Maja Isabella Fenger Jensen/Kroggaardens Cymro Magic 0Fejl

LA* Met.B0-Pony - Maja Isabella Fenger Jensen/Kroggaardens Cymro Magic 0Fejl

 

Hvalsø Rideklub 9.April (C-Stævne)

LA4-Hest - Leise Steensen/Twilight  64,70%

 

Himmelev Rideklub 14.April (D-Stævne)

Met.B0 80cm-Hest - Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro Fejl

Met.B0 80cm-Hest - Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro 0Fejl

 

Nordvestsjællands Rideklub 15-16.April (D-Stævne)

LD1-Pony - Hailey Rath Delaney/ Markslevgårds Sam  61,11%

LD1-Pony - Kaela Rath Delaney/Thorshøjs Alfred  56,38%

LC1-Pony - Caroline Hansen/Chester Nyberg 63,60%

Jyderup Rideudstyr Fair Play Cup LC1-Pony - Clara-Marie Andersen/moonlight  2.Plads  69,60%

Jyderup Rideudstyr Fair Play Cup LC1-Pony - Chili Morgan Overgaard/Kuli´s Hope   3.Plads  68,40%

Jyderup Rideudstyr Fair Play Cup LC1-Pony - Caroline Hansen/Chester Nyberg 68,00%

LD1-Hest - Julie Haukohl/Funfarms Afonya  64,72%

LD2-Hest - Julie Haukohl/Funfarms Afonya  67,38%

LC2-Hest - Isabella Sjøquist/Nørlunds Bruce 59,58%

LC2-Hest - Isabella Sjøquist/Lundens Leopold 62,91%

LA1-Hest - Mette Andersen/Harald Lindevang   64,25%

LA2-Hest - Mette Andersen/Harald Lindevang   61,55%

LA2-Hest - Janni Høj/Khao Lak   4.Plads  66,72%

Jyderup Rideudstyr Fair Play Cup LC2-Hest - Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro   1.Plads  67,50%

Jyderup Rideudstyr Fair Play Cup LC2-Hest - Isabella Sjøquist/Lundens Leopold  65,41%

Met.B0 10cm-Pony - Agnes Sundsdal/Viola Pilegaard  0Fejl

Met.B0 10cm-Pony - Agnes Sundsdal/Viola Pilegaard  0Fejl

Met.B0 30cm-Pony - Mette Thulsted/Gurteen Anto  0Fejl

LC Met.B7-Pony – Caroline Hansen/Chester Nyberg 1.Plads

LC Met.B7-Pony – Rikke Elmelund/Østergaards Madonna  0Fejl

LC Met.B7-Pony – Karoline Bidsrup Hansen 8fejl

LB* Met.B74-Pony – Caroline Hansen/Chester Nyberg 1.Plads

LB* Met.B74-Pony – Rikke Elmelund/Østergaards Madonna  3.Plads

LB* Met.B4-Pony - Karoline Bidsrup Hansen 0fejl

Met.B0 40cm-Hest - Janni Høj/Wonder Lance 0Fejl

Met.B0 50cm-Hest - Janni Høj/Wonder Lance 0Fejl

Met.B0 70cm-Hest - Malene Nielsen/Carlos H 0Fejl

Met.B0 70cm-Hest - Malene Nielsen/Carlos H 0Fejl

Met.B0 80cm-Hest - Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro 0Fejl

Met.B0 80cm-Hest - Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro 4Fejl 

Met.B0 80cm-Hest - Isabella Sjøquist/Nørlunds Bruce 0Fejl

Met.B0 80cm-Hest - Isabella Sjøquist/Madame Cham´Prix 4Fejl

LD Met.B7-Hest - Isabella Sjøquist/Madame Cham´Prix  3.Plads

LD Met.B7-Hest - Isabella Sjøquist/Nørlunds Bruce 0Fejl

LD Met.B7-Hest - Lilianna Sørensen/Columbia   0Fejl

LC Met.B7-Hest - Lilianna Sørensen/Columbia  0Fejl

LB* Met.B4-Hest - Nanna Neergaard/Quasim DWB  0Fejl 

LB** Met.B7-Hest - Nanna Neergaard/Quasim DWB  0Fejl

 

Helsinge Rideklub 16.April(C-Stævne)

LB* Met.B4-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella  1.Plads

 LB** Met.B7 - Pony-Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella  20Fejl

 

Ertebjerggaard Sports Rideklub d.17.April (C-Stævne)

LA1-Hest - Lena Grønnemose/Del Fuego 65,92%

LA2-Hest Lena Grønnemose/Del Fuego 64,48%

 

Riders Cup 21.April(D-Stævne)

Met-B0 90cm-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella  0Fejl

Met-B0 90cm-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella  4Fejl

Met. B0 100cm-Hest - Lilianna Sørensen/Columbia  4Fejl

Met. B0 100cm-Hest - Lilianna Sørensen/Columbia  4Fejl

 

Ringsted Rideklub 23-24.April (D-Stævne)

LD2-Pony - Chili Morgan Overgaard/Kuli´s Hope   3.Plads  70,00%

 

Haslev Køre- & Rideforening 24.April (D-Stævne)

CNC70 - Isabella Sjøquist/ Danglo´s Top Card  46,5 Straf

CNC90 - Isabella Sjøquist/Nørlunds Bruce  51 Straf

 

Ballerup Rideklub 30.April(C-Stævne)

LB* Met.B7-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella  2.Plads

 LB** Met.S2 - Pony-Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella  1.Plads

 

Vestegnens Rideklub 30.April (C-Stævne)

LA2-Hest - Mette Andersen/Harald Lindevang   60,34%

 

Marts

Ballerup Rideklub 4-6.Marts(D- & C-Stævne)

(D)Met.B0 70cm-Hest - Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro 0Fejl

(D)Met.B0 80cm-Hest - Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro 8Fejl

(D)Met. B0 80cm-Hest - Lilianna Sørensen/Columbia  0Fejl

(D)Met. B0 80cm-Hest - Lilianna Sørensen/Columbia  4Fejl

(D) Met.B0 80cm-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella  0Fejl

(D)Met.B0 80cm-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella  0Fejl

(D)Met.B0 100cm-Hest - Lilianna Sørensen/Johnny Cash  0Fejl

 

Glostrup Rideklub 5-6.Marts (D-Stævne)

LA2-Hest - Mette Andersen/Harald Lindevang   65,34%

 

Vemmelev Rideklub 13.Marts (E-Stævne)

Hop i Galop Store Cup Pony Met.B3 85cm.- Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella  1.Plads

Hop i Galop Store Cup Pony Met.B3 85cm- Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella  2.PLads

HopiGalopLilleCup Met.B3 70cm-Hest Isabella Sjøquist/Madame Cham´Prix 4.Plads

HopiGalopLilleCup Met.B3 80cm-Hest Isabella Sjøquist/Madame Cham´Prix 4Fejl

HopiGalopLilleCup Met.B3 80cm-Hest Isabella Sjøquist/Nørlunds Bruce 4Fejl

HopiGalopLilleCup Met.B3 90cm-Hest Isabella Sjøquist/Nørlunds Bruce 4Fejl

 

Dansk Varmblod Hingstekåring 8-13.Marts (C-stævne)

KRAFFT Tour of Amateurs 1.Kval - Lilianna Sørensen/Johnny Cash  0Fejl

KRAFFT Tour of Amateurs 2.Kval - Lilianna Sørensen/Johnny Cash  0Fejl

KRAFFT Tour of Amateurs Finale - Lilianna Sørensen/Johnny Cash  0Fejl

 

Odsherreds Rideklub 19.Marts (D-Stævne)

LD1-Hest - Julie Haukohl/Funfarms Afonya  66,11%

LD2-Hest - Julie Haukohl/Funfarms Afonya  64,28%

LA2-Hest - Leise Steensen/Twilight  69,65%

LA4-Hest - Leise Steensen/Twilight  2.Plads 65,88%

LD1-Pony - Frederikke Hansen/Chopins Bonanza  4.Plads 67,50%

LD1-Pony - Clara-Marie Andersen/Moonlight  60,55%

LD2-Pony - Frederikke Hansen/Chopins Bonanza 64,52%

LD2-Pony - Clara-Marie Andersen/Moonlight  66,90%

LA2-Pony - Frederikke Hansen/Fredens Banditta  61,87%

LA3-Pony - Frederikke Hansen/Fredens Banditta  61,50%

 

Glostrup Rideklub 19-20.Marts (D-Stævne)

LD-Hest - Lilianna Sørensen/Columbia   3.Plads

LC-Hest - Lilianna Sørensen/Columbia  0Fejl

LB*-Hest - Lilianna Sørensen/Perfekt Parcel   2.Plads

 

Baunehøj Rideklun Næstved 19-20.Marts (C-Stævne)

LA*-Pony - Maja Isabella Fenger Jensen/Kroggaardens Cymro Magic 4Fejl

LA**-Pony - Maja Isabella Fenger Jensen/Kroggaardens Cymro Magic 0Fejl

 

Slangerup-Lynge Rideklub 18-20.Marts (C-Stævne)

LB** Met.B4-Hest - Ida Andersen/Kaneblue Citty C  4Fejl

LA* Met.B4-Hest - Ida Andersen/Kaneblue Citty C  7Fejl

 

ØstSjællands Rideklub 24-27.Marts (D- & C-Stævne)

(D) LC Met.B7-Pony - Caroline Hansen/Chester Nyberg  0.Fejl

LB* Met.S2-Pony - Caroline Hansen/Chester Nyberg  5.Plads

 

Vemmelev Rideklub 26-27.Marts (D-Stævne)

Hop i Galop Lille Cup Met.B3 70cm-Pony – Rikke Elmelund/Østergaards Madonna  0Fejl

Hop i Galop Lille Cup Met.B3 80cm-Pony – Rikke Elmelund/Østergaards Madonna  4Fejl

FairRide Met. B0 40cm- Hest - Isabella Sjøquist/Fecske  0Fejl

Hop i Galop Lille Cup Hest Met. B3 50cm-Hest -  Isabella Sjøquist/Fecske  0Fejl

Hop i Galop Lille Cup Hest Met. B3 70cm-Hest - Isabella Sjøquist/ Danglo´s Top Card  0fejl

Hop i Galop Lille Cup Hest Met. B3 70cm-Hest - Isabella Sjøquist/ Danglo´s Top Card  16fejl

 

Kongelundens Rideklub 26-27.Marts (D-Stævne)

LE Met.B7-Hest - Isabella Sjøquist/Madame Cham´Prix 0Fejl

LE Met.B7-Hest - Isabella Sjøquist/Nørlunds Bruce  4Fejl

LD Met.B7-Hest - Isabella Sjøquist/Madame Cham´Prix 0Fejl

LD Met.B7-Hest - Isabella Sjøquist/Nørlunds Bruce  4Fejl

 

Albertslund Rideklub 25-27.Marts (C-Stævne)

LB** Met.B4-Hest - Ida Andersen/Kaneblue Citty C  4Fejl

LA* Met.B7-Hest - Ida Andersen/Kaneblue Citty C  0Fejl

 

Februar

Aagerrupgård Sportsrideklub 5-6.Februar(C-stævne)

LA1-Hest – Mette Andersen/ Harald Lindevang   62,22%

 

Team CEP 5-6.Februar (D-stævne)

Trærren 80cm-Hest - Isabella Sjøquist/Nørlunds Bruce   3.Plads

Trærren hold - Isabella Sjøquist/Nørlunds Bruce   2.Plads

 

Odsherreds Rideklub 12-13. Februar (D-stævne)

LD1-Hest - Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro 67,50%

LD2-Hest - Julie Haukohl/Shah´s Camaro   2.Plads 69,52%

LB3-Hest - Mette Andersen/Harald Lindevang   2.Plads 68,10%

LA1-Hest - Mette Andersen/Harald Lindevang   1.Plads  65,37%

Met.B0-Pony - Rosa Fillipa Fenger Jensen/Inima  0Fejl

Met.B0-Pony - Rosa Fillipa Fenger Jensen/Inima  0Fejl

Met. B0 80cm-Hest - Lilianna Sørensen/Columbia  0Fejl

Met. B0 90cm-Hest - Lilianna Sørensen/Columbia  4Fejl

 

Vemmelev Rideklub 12-13. Februar (D-stævne)

 LD-Pony - Vanilla Mathilde Linde/Dolche   4.Plads

LC-Pony - Vanilla Mathilde Linde/Dolche   2.Plads

Harley Langøre Cup 70cm-Pony – Rikke Elmelund/Østergaards Madonna  0Fejl

Harley Langøre Cup 80cm-Pony – Rikke Elmelund/Østergaards Madonna  0Fejl

BareBag 50cm-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella  0Fejl

BareBag 50cm-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella  0Fejl

 

Scandinavia Jumping Tour 14-21. Februar (C-Stævne)

LB*-Pony - Maja Isabella Fenger Jensen/Kroggaardens Cymro Magic   6.Plads

LA*-Pony - Maja Isabella Fenger Jensen/Kroggaardens Cymro Magic   4Fejl

      LA*-Pony - Maja Isabella Fenger Jensen/Kroggaardens Cymro Magic  0Fejl 

LA**-Pony - Maja Isabella Fenger Jensen/Kroggaardens Cymro Magic  8Fejl 

 

Vestegnens Rideklub 19-20. Februar (D-stævne)

Met. B0 70cm-Hest - Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro 0Fejl

Met. B0 80cm-Hest - Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro 4Fejl

Met. B0 80cm-Hest - Lilianna Sørensen/Columbia  0Fejl

Met. B0 80cm-Hest - Lilianna Sørensen/Columbia  0Fejl

Met. B0 100cm-Hest - Lilianna Sørensen/Perfekt Parcel  4Fejl

Met. B0 100cm-Hest - Lilianna Sørensen/Perfekt Parcel  8Fejl

LC1-Hest - Julie Haukohl/Shah´s Camaro  4.Plads 71,60%

LB3-Hest - Mette Andersen/Harald Lindevang   68,62%

LA1-Hest - Mette Andersen/Harald Lindevang   67,96%

 

Vemmelev Rideklub 26-27.Februar (D-stævne)

Hop iGalop Lille Cup 90cm-Hest - Isabella Sjøquist/Nørlunds Bruce  1.Plads

Hop iGalop Lille Cup 80cm-Hest - Isabella Sjøquist/Nørlunds Bruce  4Fejl

Harley Langøre Cup 10cm-Hest – Isabella Sjøquist/Fecske   0Fejl

Harley Langøre Cup 20cm-Hest – Isabella Sjøquist/Fecske   4Fejl

Hop i Galop Store Cup Pony(LB-LA) – Karoline Bidstrup Hansen/Prins   2.Plads

Hop i Galop Store Cup Pony(LB-LA) – Karoline Bidstrup Hansen/Prins   3.Plads

Hop i Galop cup(LF-LC)-Pony - Vanilla Mathilde Linde/Dolche  2.Plads

Hop i Galop cup(LF-LC)-Pony - Vanilla Mathilde Linde/Dolche  13Fejl

Hop i Galop cup(LF-LC)-Pony - Vanilla Mathilde Linde/Marcosie Starstruck  4Fejl

Hop i Galop cup(LF-LC)-Pony - Vanilla Mathilde Linde/Marcosie Starstruck  0Fejl

 

Hillerød Sports Rideklub 25-27.Februar(D- & C-Stævne) 

(D)Met.B0 70cm-Hest - Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro 0Fejl

(D)Met.B0 80cm-Hest - Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro 4Fejl

LB** Met.B7-Hest - Ida Andersen/Kaneblue Citty C  0Fejl

LA* Met.B4-Hest - Ida Andersen/Kaneblue Citty C  4Fejl

 

Januar

Møllebakkens Rideklub 8-9.Januar (C-Stævne)

LA1-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella 63,44%

 

Glostrup Rideklub 8-9.Januar (D + C-stævne)

(D) LC Met.B0-Hest - Nanna Neergaard/Quasim DWB  0Fejl

(D) LC Met.B0-Hest - Nanna Neergaard/Quasim DWB  4Fejl

LB* Met.B7-Hest - Ida Andersen/Kaneblue Citty C  0Fejl

LB** Met.B7-Hest - Ida Andersen/Kaneblue Citty C  0Fejl

 

Himmelev Rideklub 13-16. Januar (D-Stævne)

LD1-Pony - Caroline Hansen/Chester Nyberg   1.Plads 70,66%

LD1-Pony - Frederikke Hansen/Chopins Bonanza   2.Plads 70,27%

LD2-Pony - Caroline Hansen/Chester Nyberg   2.Plads 70,27%

LD2-Pony - Frederikke Hansen/Chopins Bonanza   70,00%

LD2-Pony - Clara-Marie Andersen/Moonlight  65,71%

 

Algestrup Rideklub 22-23. Januar (D-Stævne)

LC1-Hest - Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro  1.Plads 70,00%

LD-Pony - Rosa Fillipa Fenger Jensen/Inima  4Fejl

Met. B0 60cm-Hest - Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro 4Fejl

Met. B0 70cm-Hest - Julie Schalck Haukohl/Shah´s Camaro  0Fejl

 

Slangerup-Lynge Rideklub 22-23.Januar (C-Stævne)

LA* Met.B/-Hest - Ida Andersen/Kaneblue Citty C  0Fejl

 

ØstSjællands Rideklub 21-23. Januar (D- & C-Stævne)

LC-Pony - Caroline Hansen/Chester Nyberg    4.Fejl

LB*-Pony - Caroline Hansen/Chester Nyberg    5.Plads

LB**-Pony - Maja Isabella Fenger Jensen/Kroggaardens Cymro Magic 0Fejl

LA*-Pony - Maja Isabella Fenger Jensen/Kroggaardens Cymro Magic 4Fejl

(D)Met. B0 80cm-Hest - Lilianna Sørensen/Columbia  0Fejl

(D)Met. B0 80cm-Hest - Lilianna Sørensen/Columbia  4Fejl

(D)100cm Met.B0-Hest - Nanna Neergaard/Quasim DWB  0Fejl

(D)100cm Met.B0-Hest - Nanna Neergaard/Quasim DWB  0Fejl

(D)100cm Met.B0-Hest - Lilianna Sørensen/Perfekt Parcel  12Fejl

LC-Hest - Nanna Neergaard/Quasim DWB  6.Plads

LB*-Hest - Nanna Neergaard/Quasim DWB  1Fejl

LB*-Hest - Lilianna Sørensen/Perfekt Parcel  4Fejl

LB**-Hest - Lilianna Sørensen/Perfekt Parcel  4Fejl

 

Ballerup Rideklub 28-30. Januar (C-Stævne)

(D)Met.B0 80cm-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella  0Fejl

(D)Met.B0 80cm-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella  4Fejl

(D)LC Met.B0 80cm-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella  0Fejl

LB*-Pony - Mille Rovsing Olsen/Sunshine La Bella    3.Plads

 

HIllerød Rideklub 28-30.Januar (C-Stævne)

LB* Met.B4-Hest - Ida Andersen/Kaneblue Citty C  5.Plads

LB** Met.B7-Hest - Ida Andersen/Kaneblue Citty C  4Fejl