Som medlem af NVR kan du frit benytte alle vores baner og faciliteter hele året, når du har betalt dit kontingent.
Du har mulighed for at benytte:
⭐⭐⭐⭐⭐
Kom til arbejdsdag den 11.04.2026 fra 9.30 - ca 13.30 incl. morgenmad og frokost, som klubben selvfølgelig giver.
Vi skal have lavet vedligeholdelse på vores spring, så vi fortsat kan byde på lige så fantastiske træningsmuligheder, som vi plejer.
Tilmelding foregår denne gang på opslaget på Facebook. Vi håber, at I vil møde talstærkt op🤩
⭐⭐⭐⭐⭐
BANE 1: Som besluttet på generalforsamlingen kommer Ridebane.dk og afretter Bane 1 og lægger hårdttræsflis i banen i uge 15.
⭐⭐⭐⭐⭐
Når du parkerer med hestetrailer ved klubben, skal du parkere på trailerparkeringen, som ligger efter dressurbanerne på venstre side af Madesøvej, når du kommer fra hovedvejen. Du finder oversigtskort her.
⭐⭐⭐⭐⭐
Du kan følge med i alle vores arrangementer i aktivitetskalenderen, samt på Facebook og Instagram.
💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫
JUNIORUDVALGET TILBYDER - Rideundervisning for 3-10 årlige hver anden søndag 😊
Der vil blive lagt vægt på at det skal være sjovt og hyggeligt.
Det vil være undervisning i grundliggende ridefærdigheder.
Bomtræning - slalom - små spring
Hvis man har brug for at blive trukket, skal man selv medbringe trækker.
Små hold af maks 4 ryttere
vi vil bestræbe os på at der er 2 piger fra juniorudvalget til hvert hold.
Man skal selv medbringe pony/hest.
Varighed: 30 min.
Pris: 50 kr.
Vil du vide mere så kontakt Helle Rosenkilde Larsen Tlf. 29 27 61 83
GENEREL INFO OM BRUG AF NVR'S BANER:
Parkering med hestetrailer skal ske på græsset nede bag Bane 2, 3 og opvarmningsbanen (de baner der ligger på venstre side af vejen, når man kommer fra Jorløse).
DRF´s Obligatoriske sikkerhedsregler på rideklubbens anlæg: