Resultater for ryttere i NVR 2020

Vindinge Rideklub 5/9-2020 (D) 
Julie Schalck Haukohl/Haukohl's Coku Dream Star (hest) LB2 procentklasse - 2. plads 
 
Ballerup Rideklub 29/8-2020 (C) 
Mathilde Fovsholm/Truly Yours (pony) PRT - 2. plads 
 
Møllebakkens Rideklub 29-30/8-2020 (D) 
Karoline Alberte Bidstrup Hansen/Streep Wil Racen (pony) La* - 1. plads 
Chili Morgan Overgaard/Kuli's Hope (pony) Ld - 1. plads 
 
Odsherreds Rideklub 30/8-2020 (C) 
Maja Isabella Fenger Jensen/Kroggaardens Cymro Magic (pony) La* - 2. plads 
 
Slagelse Rideklub 22-23/8-2020 (C) 
Mette Thulsted/Emerald Adoration (pony) La* - 1. plads
Isabella Sjøquist/Nørlunds Bruce (pony) Lb* - 2. plads
Sara Hansen/Stuart Engly (pony) La* - 2. plads
 
Sportsrideklubben 16/8-2020 (B) 
Sara Hansen/Stuart Engly (pony) Mb** - 2. plads
 
Hornsherred Rideklub 16/8-2020 (C) 
Lena Grønnemose/Qusimsalabim AJK (hest) Sjællands mesterskab Senior (Mb2) - 3. plads
 
Nordvestsjællands Rideklub 15/8-2020 (D) 
Isabella Sjøquist/Nørlunds Bruce (pony) Lc - 1. plads
Maja Isabella Fenger Jensen/Kroggaardens Cymro Magic (pony) LB* - 1. plads
Mette Thulsted/Emerald Adoration (pony) LB* - 2. plads
Chili Morgan Overgaard/Kuli´s Hope (pony) LD - 1. plads
 
Møllebakkens Rideklub 15/8-2020 (D) 
Birgitte Vitrup Larsen/Firefly Made (hest) LB2 - 1. plads
 
Helsinge Rideklub 8/8-2020 (C) 
Sara Hansen/ Stuart Engly (pony) Mb** - 2. plads 
 
Ringsted Sports Rideklub 9/8-2020 (B) 
Lena Grønnemose/Due Diligence (hest) Mb3 - 2. plads 
 
Vipperød Rideklub 8-9/8-2020 (D) 
Frederikke Hansen/Fredens Banditta (pony) LB2 - 2. plads
Isabella Sjøquist/Bambi (pony) 50-80 cm - 4. plads
 
Maarum Rideklub 1/8-2020 (C) 
Maja Isabella Fenger Jensen/Kroggaardens Cymro Magic (pony) Lb* - 2. plads
Maja Isabella Fenger Jensen/Kroggaardens Cymro Magic (pony) Lb** Maarum Cup Finale - 2. plads 
Mette Thulsted/Emerald Adoration (pony) Lb** - 2. plads
 
Mårum Rideklub 31/7-2020 (C)
Sille Lundgaard/Chiquita Korstoft (pony) Mb** - 1. plads
Karoline Alberte Bidstrup Hansen/Streep Wil Racen (pony) Lb* - 3. plads 
 
Karlslunde Rideklub 31/7-2020 (B)
Mathilde Fovsholm/Quoster De L'aube (pony) PRT - 1. plads
 
Himmelev Rideklub 26/7-2020 (C)
Lena Grønnemose/ Due Diligence(hest) Mb3 - 3. plads
  
Capacity 23/7-2020 (C) 
Luna Hasselbalch Larsen/LL. Thorsager Ronaldinho(hest) LB* - 4. plads 
 
Ballerup Rideklub 18-19/7-2020 (C) 
Luna Hasselbalch Larsen/LL. Thorsager Ronaldinho(hest) LB* - 5. plads
Luna Hasselbalch Larsen/LL. Thorsager Ronaldinho(hest) Lb** - 6. plads 
Maja Isabella Fenger Jensen/Kroggaardens Cymro Magic (pony) Lb* - 1. plads 
Nanna Neergaard/Kannikhus Calina (hest) La** - 6. plads
Karoline Alberte Bidstrup Hansen/Streep Will Racen(pony) LB** - 1. plads 
Mette Thulsted/Emerald Adoration (pony) Lb** - 2. plads 
 
Søborggård 10/7-2020 (D) 
Gina Jaqueline Nielsen/Mascot Højgård (hest) CNC70 - 5. plads
 
Møllebakkens Rideklub 2-5/7-2020 (C) 
Sille Lundgaard/Magic Skywalker (pony) Lb* - 2. plads
Isabella Sjøquist/Sahara Magic (pony) Lc - 1. plads (D. klasse)
Maja Isabella Fenger Jensen/Kroggaardens Cymro Magic (pony) Lc - 1. plads (D. klasse)
Maja Isabella Fenger Jensen/Kroggaardens Cymro Magic (pony) Lb* - 1. plads
Maja Isabella Fenger Jensen/Kroggaardens Cymro Magic (pony) Lc - 1. plads (D-klasse)
Maja Isabella Fenger Jensen/Kroggaardens Cymro Magic (pony) Lb* - 1. plads (D- klasse)
Karoline Alberte Bidstrup Hansen/Streep Will Racen(pony) LB* - 3. plads 
Cecilie Schmidt Madsen/Gribsvads Emma Jo (pony) LD - 2. plads (D. klasse)
Nanna Neergaard/Kannikhus Calina (hest) La* - 1 plads
Vanilla Mathilde Linde/Dolche (pony) LC - 3. plads (D. klasse)
Ditte Andersen/Baron De París (hest) LD - 2. plads (D. klasse)
Ditte Andersen/My Maximus (hest) LE - 4. plads (D. klasse)
Ditte Andersen/My Maximus (hest) LE - 4. plads (D. klasse)
 
Odsherreds Rideklub 5/7-2020 (C)
Pernille Busk Jørgensen/Montana’s Dream On (hest) LA4 - 2. plads
Pernille Busk Jørgensen/Montana’s Dream On (hest) LA5 - 2. plads
 
Odsherreds Rideklub 3-4/7-2020 (D) 
Anette Villadsen/Dritholmgårds Wienna (hest) Lb3 procentklasse 1. plads 
Lena Grønnemose/Dobby AJK(hest) Lc1 - 2. plads
 
Rideklubben Vestsjælland 27/6-2020 (D)
Anette Villadsen/ Dritholmgårds Wienna (hest) LB2 - 3. plads 
Anette Villadsen/ Dritholmgårds Wienna (hest) LB3 - 4. plads 
 
Haslev Køre- og Rideforening 20/6-2020 (D) 
Gina Jaqueline Nielsen/Mascot Højgård (hest) CNC70 - 3. plads
 
Nordvestsjællands Rideklub 20-21/6-2020 (C)
Laura Brehm Larsen/Eskers Dreamer (pony) Lb* - 2.plads
Laura Brehm Larsen/Eskers Dreamer (pony) Lb** - 1.plads
Laura Brehm Larsen/Eskers Dreamer (pony) Lb* - 2.plads
Sille Lundgaard/Chiquita Korstoft (pony) La* - 1. plads
Sille Lundgaard/Magic Skywalker (pony) Lb* - 3. plads
Mette Thulsted/Emerald Adoration (pony) Lb** - 3. plads
 
Glostrup Rideklub 20/6-2020 (D)
Anette Villadsen/ Dritholmgårds Wienna (hest) LB3 - 1. plads 
Anette Villadsen/ Dritholmgårds Wienna (hest) LB2 - 2. plads 
 
Helsinge Rideklub 13/6-2020 (C)
Laura Brehm Larsen/Eskers Dreamer (pony) Lb* - 4.plads
 
Ringsted Sports Rideklub 13/6-2020 (C)
Pernille Busk Jørgensen/ Montana’s Dream On (hest) LA4 - 2. plads
Pernille Busk Jørgensen/ Montana’s Dream On (hest) LA5 - 2. plads
 
Vemmelev Ridekub 29/2-2020 (D)
Emma Visgaard Andersen / Chopins Melucca (pony) Ld2 - 1. plads
Emma Visgaard Andersen / Chopins Melucca (pony) Lc2 - 2. plads
  
Ågerupgaards Sportsrideklub d. 15/02 2020 (C) 
Pernille Busk Jørgensen/ Montana’s Dream On (hest) LA4 - 3. plads
 
Baunehøj Rideklub d. 15-16/02 2020 (C)
Malene Nielsen/ Clementine H. (Hest) LD - 3. plads (D. klasse)
Malene Nielsen/ Clementine H. (Hest) LC - 2. plads (D. klasse)
Karoline Alberte Bidstrup Hansen/ Streep Wil Racen (Pony) LB* - 1.plads
 
Nakskov Rideklub 8/2-2020 (D)
Lena Grønnemose / Dimension AJK (hest) Lc2 - 2. plads
 
Slangerup-Lynge d. 08/02 2020 (C) 
Malene Nielsen/ Clementine H. (Hest) LC - 3. plads (D. klasse)

Glostrup Rideklub d. 02/02 2020 (D)
Malene Nielsen/ Clementine H. (Hest) LD - 1. Plads
 
Algestrup Sportsrideklub 26/1-2020 (D)
Lena Grønnemose / Dimension AJK (hest) Lc1 - 1. plads
 
Sportsrideklubben Vallensbæk d. 25-26/01 2020 (C)
Pernille Busk Jørgensen/ Montana’s Dream On (hest) LA4 - 3. plads
Pernille Busk Jørgensen/ Montana’s Dream On (hest) LA5 - 1. plads
 
Hillerød Rideklub d. 26/01 2020 (C) 
Sara Hansen/ Stuart-Engly (pony) MB* - 3. plads 
 
Vejle Rideklub d. 25/01 2020 (B) 
Mathilde Fovsholm/ Quoster de L’aube (pony) PRM - 3. plads (Horseworld cup samlet - 3. plads)
 
Sportsrideklubben Vallensbæk d. 05/01 2020 (D)
Anette Villadsen/ Dritholmgårds Wienna (hest) LB2 - 1. plads 
Anette Villadsen/ Dritholmgårds Wienna (hest) LB3 - 3. plads
 
Glostrup Rideklub d. 04-05/01 2020 (C)
Malene Nielsen/ Clementine H. (Hest) LC - 5. Plads (D. Klasse)
Malene Nielsen/ Clementine H. (Hest) LC - 5. Plads (D. Klasse)
 
Nordvestsjællands Rideklub | Madesøvej 23, 4470 Svebølle - Denmark | Nordvestsj-rideklub@hotmail.com