Pokal / Tidligere resultater / Resultater 2019

Resultater 2019

Hillerød Sportsrideklub d. 28/12 2019 (C)
Lilianna Sørensen/ Johnny Cash (hest) LA* - 6. plads

Christmas Show 2019 d. 15/12 2019 (B)
Lilianna Sørensen/ Johnny Cash (hest) MB* - 10. plads

Hvalsø Rideklub d. 14/12 2019 (C)
Mathilde Fovsholm/ Quoster de L'aube (pony) PRI - 1. plads

Møllebakkens Rideklub d. 01/12 2019 (D)
Malene Nielsen/ Clementine H. (hest) LD - 1. plads

Karlslunde Rideklub 30/11 2019 (C)
Lærke Siggaard/ Vesterdams Pandia (hest) MB0 - 2. plads

AB Rideudstyr Christmas Show Warm Up d. 28-30/11 2019 (C)
Lilianna Sørensen/ Johnny Cash (hest) LA* sølvtur 1. Kval. - 18. plads
Lilianna Sørensen/ Johnny Cash (hest) LA* sølvtur finale - 26. plads
Nanna Neergaard/ Kannikhus Calina (hest) LA* - 11. plads
Nanna Neergaard/ Kannikhus Calina (hest) MB* - 15. plads
Nanna Neergaard/ Kannikhus Calina (hest) LA* - 2. plads

Albertslund Rideklub d. 24/11 2019 (D)
Malene Nielsen/ Clementine H. (hest) LD - 2. plads
Malene Nielsen/ Clementine H. (hest) LC - 3. plads

Møllebakkens Rideklub d. 17/11 2019 (R)
Lena Grønnemose/ Arkimedes (hest) Sjællandsmesterskab for knabstrupper - 2. plads

Slangerup-Lynge Rideklub d. 17/11 2019 (C)
Nanna Neergaard/ Kannikhus Calina (hest) LA* - 6. plads

Slangerup-Lynge Rideklub d. 16/11 2019 (C)
Sara Hansen/ Stuart-Engly (pony) LA*- 5. plads

Karlslunde Rideklub 02-03/11 2019 (C)
Lena Grønnemose/ Holyfield Ajk (hest) LA2 - 3. plads
Lærke Siggaard/ Vesterdams Pandia (hest) LA4 - 3. plads

Riders Cup d. 02/11 2019 (C)
Lilianna Sørensen/ Johnny Cash (hest) LA* individuelt distrikmesterskab - 8. plads
Sara Hansen/ Stuart-Engly (pony) LA* individuelt distrikmesterskab- 2. plads

Ågerupgaard Sportsrideklub d. 27/10 2019 (C)
Lilianna Sørensen/ Johnny Cash (hest) LA* - 6. plads

Møllebakkens Rideklub d. 27/10 2019 (C)
Pernille Busk Jørgensen/ Montana's Dream On (hest) LA4 - 3. plads

Algestrup Rideklub d. 20/10 2019 (D)
Frederikke Hansen/ Rathmanns Cezan (pony) %kl LC2 - 1. plads

Faxe Køre og Rideforening d. 20/10 2019 (C)
Lærke Siggaard/ Delina (hest) LA2 - 1. plads
Lærke Siggaard/ Delina (hest) LA4 - 1. plads

Himmelev Rideklub d. 19-20/10 2019 (C)
Lærke Siggaard/ Vesterdams Pandia (hest) MB0 - 2. plads
Pernille Busk Jørgensen/ Montana's Dream On (hest) LA2 - 1. plads

Holte Rideklub d. 12/10 2019 (C)
Monica Sørensen/ Backfisch K (hest) LB* - 1. plads

Rideklub Vestsjælland d. 06/10 2019 (D)
Pernille Busk Jørgensen/ Montana's Dream On (hest) %kl LA2 - 4. plads
Pernille Busk Jørgensen/ Montana's Dream On (hest) %kl LA4 - 1. plads

Møllebakkens Rideklub d. 05-06/10 2019 (C)
Marie Ida Hocke/ Zatori (hest) LA** - 3. plads
Nanna Neergaard/ Kannikhus Calina (hest) LB* - 1. plads

Dansk Frieser Forbund d. 29/09 2019 (R)
Julie Haukohl/ Haukohl’s CoKu Dream Star (hest) LB2 - 4. plads

Odsherred Rideklub d. 22/09 2019 (D)
Pernille Busk Jørgensen/ Montana's Dream On (hest) %kl LA4 - 1. plads

Rideklubben Egene d. 14/09 2019 (C)
Sara Hansen/ Stuart-Engly (pony) LB* - 3. plads

Vindinge Rideklub d. 07/09 2019 (C) (Store Hestedag)
Marie Ida Hocke/ Zatori (hest) LB** - 3. plads

Rideklub Vestsjælland d. 01/09 2019 (D)
Lærke Siggaard/ Delina (hest) LA% kl. LA4 - 2. plads
Lærke Siggaard/ Delina (hest) LA% kl. LA3 - 3. plads

Slagelse Rideklub d. 31/08 2019 (C)
Monica Sørensen/ Backfisch K (hest) LB* - 4. plads
Monica Sørensen/ Backfisch K (hest) LB** - 3. plads
Sara Hansen/ Stuart-Engly (pony) LB** - 1. plads
Sara Hansen/ Stuart-Engly (pony) LA* - 2. plads

Hovgaard Rideklub d. 31/08 2019 (B)
Mathilde Fovsholm/ Quoster de L'aube (pony) PRT - 6. plads

Næsteved Sportsrideklub d. 24/08 2019 (C)
Marie Ida Hocke/ Zatori (hest) LB** - 2. plads

Nordvestsjællands Rideklub d. 18/08 2019 (D)
Sara Hansen/ Stuart-Engly (pony) LB** - 1. plads
Sara Hansen/ Stuart-Engly (pony) Klubmesterskab for pony spring - 2. plads

Noagård Rideklub d. 17-18/08 2019 (C)
Lærke Siggaard/ Vesterdams Pandia (hest) MB0 - 1. plads
Pernille Busk Jørgensen/ Montana's Dream On (hest) LA2 - 3. plads
Pernille Busk Jørgensen/ Montana's Dream On (hest) LA4 - 1. plads
Lærke Siggaard/ Delina (hest) LA4 - 1. plads

Sportsrideklubben Vallensbæk d. 17/08 2019 (C)
Marie Ida Hocke/ Zatori (hest) LB** - 2. plads
Marie Ida Hocke/ Zatori (hest) LA* - 4. plads

Fyns Rideklub d. 11/08 2019 (C)
Lilianna Sørensen/ Johnny Cash (hest) LA* - 5. plads
Lilianna Sørensen/ Johnny Cash (hest) MB* - 8. plads

Hovgaard Rideklub 09/08 2019 (B)
Mathilde Fovsholm/ Quoster de L'aube (pony) PRT - 2. plads

Rideklub Vestsjælland 08/08 2019
Lærke Siggaard/ Vesterdams Pandia (hest) MB0 - 3. plads

Himmelev Rideklub 03-04/08 2019 (C)
Lena Grønnemose/ Due Diligence (hest) MB2 - 2. Plads
Lena Grønnemose/ Holyfield Ajk (hest) LA2 - 3. Plads

Allerupgaard Rideklub d. 27/07 2019 (C)
Marie Ida Hocke/ Zatori (hest) LB** - 6. plads

Riders cup d. 20-21/07 2019 (C)
Marie Ida Hocke/ Zatori (hest) LB** - 2. plads
Marie Ida Hocke/ Zatori (hest) LB** - 2. plads

D4 Horseshow Odsherred Rideklub d. 4-7/07 2019 (C)
Lilianna Sørensen/ Johnny Cash (hest) Sølv Tour LA - 6. plads
Lilianna Sørensen/ Johnny Cash (hest) Sølv Tour LA - 2. plads
Lilianna Sørensen/ Johnny Cash (hest) Guld Tour MB - 2. plads
Pernille Busk Jørgensen/ Montana's Dream On (hest) LA1 - 1. plads
Pernille Busk Jørgensen/ Montana's Dream On (hest) LA2 - 1. plads
Marie Ida Hocke/ Savannah Amour (Rosigne) (pony) Stål Tour LD - 7. plads
Marie Ida Hocke/ Savannah Amour (Rosigne) (pony) Stål Tour LD - 4. plads

Haflingersport Danmark d. 28-30/06 2019 (D)
Sara Hansen/ Stuart-Engly (pony) 80cm - 2. plads
Sara Hansen/ Stuart-Engly (pony) 80cm - 2. plads
Sara Hansen/ Stuart-Engly (pony) 80cm - 1. plads
Sara Hansen/ Stuart-Engly (pony) DM U16 - 1. plads

Agria d. 26-29/06 2019 (A)
Mathilde Fovsholm/ Quoster de L'aube (pony) PRT - 1. plads
Mathilde Fovsholm/ Quoster de L'aube (pony) PRM - 2. plads
Mathilde Fovsholm/ Quoster de L'aube (pony) Kür - 2. plads til nordisk mesterskab

Roskilde Rideklub d. 29/06 2019 (D)
Lena Grønnemose/ A-Star (hest) %-klasse LC2 - 1. Plads

Hvalsø Rideklub d. 23/06 2019 (C)
Pernille Busk Jørgensen/ Montana's Dream On (hest) LA1 - 1. plads

Noagård Rideklub d. 19/06 2019 (D)
Pernille Busk Jørgensen/ Montana's Dream On (hest) % kl. LA2 - 1. plads
Lena Grønnemose/ Holyfield Ajk (hest) %-klasse LA2 - 2. Plads
Lena Grønnemose/ Holyfield Ajk (hest) %-klasse LA1 - 3. Plads

Gråsten Rideklub d. 14-16/06 2019 (B)
Mathilde Fovsholm/ Quoster de L'aube (pony) PRI - 2. plads
Mathilde Fovsholm/ Quoster de L'aube (pony) PRT - 2. plads
Mathilde Fovsholm/ Quoster de L'aube (pony) PRM - 1. plads

DM paradressur 08-09/06 2019 (B)
Katrine Kristensen/ Welldone Dallas (hest) DM paradressur grad II - 1. plads og DM mester

Nordvestsjællands Rideklub d. 08-09/06 2019 (C)
Luna Hasselbalch Larsen/ LL. Thorsager Ronaldinho (hest) LB** - 1. plads
Monica Sørensen/ Backfisch K (hest) LB* - 1. Plads

Næstved Sportsrideklub d. 08/06 2019 (C)
Lærke Siggaard/ Vesterdams Pandia (hest) LA4 - 1. plads
Lærke Siggaard/ Vesterdams Pandia (hest) MB0 - 1. plads

Himmelev Rideklub d. 08/06 2019 (C)
Lena Grønnemose/ Holyfield Ajk (hest) %-klasse LA1 (D-klasse) - 3. Plads
Lena Grønnemose/ Due Diligence (hest) MA1 - 2. Plads

Ballerup Rideklub d. 02/06 2019 (C)
Lærke Siggaard/ Vesterdams Pandia (hest) LA5 - 1. plads
Lærke Siggaard/ Vesterdams Pandia (hest) MB0 - 3. plads

Solrød Rideklub d. 01/06 2019 (C)
Mathilde Fovsholm/ Quoster de L'aube (pony) PRI - 1. plads

Midtsjællands rideklub d. 26/05 2019 (C)
Lærke Siggaard/ Vesterdams Pandia (hest) LA5 - 1. plads
Lærke Siggaard/ Vesterdams Pandia (hest) MB0 - 3. plads

Hashøj Rideklub d. 25/05 2019 (D)
Lena Grønnemose/ Holyfield Ajk (hest) %-klasse LA1 - 3. Plads
Lena Grønnemose/ Holyfield Ajk (hest) %-klasse LA2 - 2. Plads

Møllebakkens Rideklub d. 25-26/05 2019 (C)
Sara Hansen/ Stuart-Engly (pony) LA* - 2. plads
Sara Hansen/ Stuart-Engly (pony) LB* - 2. plads

Midtsjællands Rideklub d. 25/05 2019 (C)
Mathilde Fovsholm/ Quoster de L'aube (pony) PRM - 1. plads

Odsherred Rideklub d. 11-12/05 2019 (C)
Sara Hansen/ Stuart-Engly (pony) LB** - 2. plads
Sara Hansen/ Stuart-Engly (pony) LA* - 3. plads
Lærke Siggaard/ Delina (hest) LA2 - 1. plads
Lærke Siggaard/ Vesterdams Pandia (hest) MB1 - 1. plads
Lærke Siggaard/ Delina (hest) LA1 - 2. plads
Lærke Siggaard/ Delina (hest) LA2 - 1. plads
Pernille Busk Jørgensen/ Montana's Dream On (hest) LA2 - 2. plads
Lena Grønnemose/ Ries' Luanda (hest) LA4 - 1. plads
Lena Grønnemose/ Due Diligence (hest) MB2 - 2. plads

Slagelse Rideklub d. 04/05 2019 (D)
Malene Nielsen/ Clementine H. (hest) LD - 1. plads

Dansk Frieser Forbund d. 27/04 2019 (R)
Julie Haukohl/ Haukohl’s CoKu Dream Star (hest) LD1 - 4. plads
Julie Haukohl/ Haukohl’s CoKu Dream Star (hest) LD2 - 2. plads

Nordvestsjællands Rideklub d. 27-28/04 2019 (D)
Pernille Busk Jørgensen/ Montana's Dream On (hest) %klasse - LB1 - 1. plads
Pernille Busk Jørgensen/ Montana's Dream On (hest) %klasse - LB2 - 2. plads
Sara Hansen/ Stuart-Engly (pony) LB** - 1. plads
Lærke Siggaard/ Delina (hest) %klasse LA3 - 2. plads
Lærke Siggaard/ Delina (hest) %klasse LA4 - 1. plads
Lena Grønnemose/ Q-Rage (hest) %klasse MB0 - 3. plads

Kolding Rideklub d. 26-27/04 2019 (B)
Mathilde Fovsholm/ Quoster de L'aube (pony) PRI - 3. plads
Mathilde Fovsholm/ Quoster de L'aube (pony) PRT - 5. plads

Riders Cup d. 21/04 2019 (C)
Monica Sørensen/ Backfisch K (hest) LB* - 8. plads

Ertebjerggaard Sportsrideklub d. 20/04 2019 (C)
Lærke Siggaard/ Delina (hest) LA1 - 2. plads
Lærke Siggaard/ Delina (hest) LA2 - 1. plads

Nordvestsjællands Rideklub d. 20-21/04 2019 (E)
Laura Amalie Søndergaard/ Kærlunds Vickie Jo (pony) LD1 - 1. plads
Camilla Steensen/ Borchs Aragorn (hest) %klasse LD2 - 1. plads
Camilla Steensen/ Borchs Aragorn (hest) %klasse LD1 - 2. plads
Camilla Steensen/ Borchs Aragorn (hest) %klasse LD2 - 1. plads
Camilla Steensen/ Borchs Aragorn (hest) %klasse LD1 - 2. plads
Emma Visgaard Andersen/ Chopins Melucca (pony) %klasse LD1 - 2. plads
Emma Visgaard Andersen/ Chopins Melucca (pony) %klasse LD2 - 1. plads

Slangerup-Lynge Rideklub d. 20/04 2019 (C)
Sara Hansen/ Stuart-Engly (pony) LB* - 4. plads
Sara Hansen/ Stuart-Engly (pony) LB** - 5. plads

Rideklub Vestsjælland d. 18-19/04 2019 (D)
Laura Amalie Søndergaard/ Kærlunds Vickie Jo (pony) LD1 - 1. plads
Pernille Busk Jørgensen/ Montana's Dream On (hest) %klasse - LB1 - 1. plads
Pernille Busk Jørgensen/ Montana's Dream On (hest) %klasse - LB2 - 2. plads
Lærke Siggaard/ Vesterdams Pandia (hest) %klasse MB2 - 2. plads

Ringsted Rideklub d. 13/04 2019 (D)
Lærke Siggaard/ Delina (hest) %klasse LA2 - 3. plads
Lærke Siggaard/ Delina (hest) %klasse LA3 - 5. plads

Vemmelev Rideklub d. 13/04 2019 (D)
Sara Hansen/ Stuart-Engly (pony) LB* - 1. plads
Sara Hansen/ Stuart-Engly (pony) LB** - 1. plads

Herning Rideklub d. 5-7/04 2019 (B)
Mathilde Fovsholm/ Quoster de L'aube (pony) PRI - 3. plads
Mathilde Fovsholm/ Quoster de L'aube (pony) PRT - 1. plads
Mathilde Fovsholm/ Quoster de L'aube (pony) PRT - 1. plads

Algestrup Sportsrideklub d. 30-31/03 2019 (D)
Frederikke Hansen/ Rathmanns Cezan (pony) %klasse - LC2 - 5. plads

Møllebakkens Rideklub d. 24/03 2019 (D)
Pernille Busk Jørgensen/ Montana's Dream On (hest) %klasse - LC2 - 3. plads

Hvalsø Rideklub d. 23/03 2019 (C)
Mathilde Fovsholm/ Quoster de L'aube (pony) PRM - 1. plads

Fyens Rideklub d. 16-17/03 2019 (C)
Lærke Siggaard/ Vesterdams Pandia (hest) LA4 - 1. plads
Lærke Siggaard/ Vesterdams Pandia (hest) MB0 - 4. plads
Lærke Siggaard/ Vesterdams Pandia (hest) MB1 - 2. plads

Hillerød Sportsrideklub d. 02/03 2019 (C)
Luna Hasselbalch Larsen/ LL. Thorsager Ronaldinho (hest) LB** - 1. plads

Slangerup Lynge d. 24/02 2019 (C)
Lilianna Sørensen/ Johnny Cash (hest) LA** - 9. plads

Odsherreds Rideklub d. 23-24/02 2019 (D)
Lærke Siggaard/ Delina (hest) %klasse LA2 - 1. plads
Frederikke Hansen/ Rathmanns Cezan (pony) %klasse - LD1 - 1. plads
Frederikke Hansen/ Rathmanns Cezan (pony) %klasse - LD2 - 2. plads
Lena Grønnemose/ Benetton (hest) %klasse - LA1 - 3. plads
Lena Grønnemose/ Ries' Luanda (hest) %klasse - LA2 - 1. plads
Lena Grønnemose/ Ries' Luanda (hest) %klasse - LA4 - 2. plads

Møllebakkens Rideklub d. 10/02 2019 (C)
Ida Andersen/ Magic Skywalker (pony) LB - 2. plads

Slagelse Rideklub d. 02-03/02 2019 (C)
Mathilde Fovsholm/ Quoster de L'aube (pony) PRT - 2. plads
Lærke Siggaard/ Delina (hest) LA2 - 1. plads

Møllebakkens Rideklub d. 26/01 2019 (D)
Sille Lundgaard/ Chiquita Korstoft (pony) LB* - 2. plads
Ida Andersen/ Magic Skywalker (pony) LC - 4. plads

Møllebakkens Rideklub d. 06/01 2019 (C)
Mathilde Fovsholm/ Quoster de L'aube (pony) PRI - 1. plads

Glostrup rideklub d. 05/01 2019 (C)
Lilianna Sørensen/ Johnny Cash (hest) MA* - 2. plads
Nordvestsjællands Rideklub | Madesøvej 23, 4470 Svebølle - Denmark | Nordvestsj-rideklub@hotmail.com