Opdateret d.07/07/24 

Opnåede resultater 2024

 

Januar

Dressur Resultater

Algestrup Sportsrideklub 27.Januar(D-Stævne)

LD1 - Pony - Nynne Slettemose / Bambi 63,33% 

LD2 - Pony - Nynne Slettemose / Bambi 1.Plads 65,23%

LD2 - Pony - Eila Puge / Lunds Leopold 60,83%

LC1 - Pony - Eila Puge / Lunds Leopold 61,00%

Spring Resultater

Riders Cup 18-21.Januar(C- & B-Stævne)

(C)LB* Met.B0 Hest - Malene Nielsen / Carlos H 0.Fejl

(C)LB* Met.B0 Hest - Katrine Daugaard Jørgensen / Thor Van De Tuimelaar 1.Fejl

(C)LB* Met.B0 Hest - Malene Nielsen / Carlos H 2.Fejl

(C)LB* Met.B0 Hest - Katrine Daugaard Jørgensen / Thor Van De Tuimelaar 5.Fejl

(C)LB* Met.B4 Hest - Katrine Daugaard Jørgensen / Thor Van De Tuimelaar 5.Fejl

(C)LA* Met.B4 Hest - Malene Nielsen / Cha-Cha-Cha H 4.Fejl

 

Algestrup Sportsrideklub 28.Januar(D-Stævne)

10cm Met.B0 Pony - Nynne Slettemose / Nørlunds Bruce 0.Fejl

10cm Met.B0 Pony - Eila Puge / Lunds Leopold 0.Fejl

20cm Met.B0 Pony - Eila Puge / Lunds Leopold 0.Fejl

50cm Met.B0 Pony - Nynne Slettemose / Nørlunds Bruce 8.Fejl

 

Military Resultater

 

Distance Resultater

 


Februar

Dressur Resultater

Ågerupgård Sportsrideklub 3.Februar(C-Stævne)

MB0 - Hest - Joan Jensen / Clair Sakstrup 60,65%

 

Odsherreds Rideklub 11.Februar(D-Stævne)

LA4 - Hest - Julie Schalck Haukohl / Haukohl´s CoKu Dream Star 64,85%

LA5 - Hest - Julie Schalck Haukohl / Haukohl´s CoKu Dream Star 64,66%

Spring Resultater

Riders Cup 2-4.Februar(B-Stævne)

LA* Met.B4 Hest - Malene Nielsen / Cha-Cha-Cha H 4.Fejl

LA* Met.B4 Hest - Katrine Daugaard Jørgensen / Upgrade S 6.Plads

LA* Met.B4 Hest - Malene Nielsen / Cha-Cha-Cha H 8.Fejl

 

Ballerup Rideklub 2-4.Februar(D- & C-Stævne)

(D) LC Met.B0 Hest - Mille Rovsing Olsen / Laurbergs Marry-Go-Round 0.Fejl

(D) LC Met.B0 Hest - Katrine Daugaard Jørgensen / Thor Van De Tuimelaar 4.Fejl

(D) LC Met.B0 Hest - Mille Rovsing Olsen / Laurbergs Marry-Go-Round 0.Fejl

LB* Met.B7 Hest - Katrine Daugaard Jørgensen / Thor Van De Tuimelaar 4.Fejl

 

Scandinavia Jumpingtour 14-16.Februar(C-Stævne)

Bronzetur 1.afd. LB* Met.B4 Hest - Mille Rovsing Olsen / Laurbergs Marry-Go-Round 8.Fejl

Bronzetur 1.afd. LB* Met.B4 Hest - Katrine Daugaard Jørgensen / Thor Van De Tuimelaar 10.Fejl

Bronzetur 2.afd. LB* Met.B7 Hest - Mille Rovsing Olsen / Laurbergs Marry-Go-Round 15.Fejl

Bronzetur 2.afd. LB* Met.B7 Hest -  Katrine Daugaard Jørgensen / Thor Van De Tuimelaar 0.Fejl

Bronzetur Finale LB* Met.B7 Hest -  Katrine Daugaard Jørgensen / Thor Van De Tuimelaar 8.Fejl

Sølvtur 1.afd. LA* Met.B4 Hest - Katrine Daugaard Jørgensen / Upgrade S 0.Fejl

Sølvtur 2.afd. LA* Met.B4 Hest - Katrine Daugaard Jørgensen / Upgrade S 0.Fejl

 

Odsherreds Rideklub 24.Februar(D-Stævne)

10cm Met.B0 Pony - Nynne Slettemose / Nørlunds Bruce 0.Fejl

70cm Met.B0 Hest - Julie Schalck Haukohl / Haukohl´s CoKu Dream Star 8.Fejl

70cm Met.B0 Hest - Julie Schalck Haukohl / Haukohl´s CoKu Dream Star 0.Fejl

 

Glostrup Rideklub 25.Februar(D-Stævne)

LC Met.B3 Hest - Malene Nielsen / Carlos H 23.Fejl

 

Military Resultater

CEP 25.Februar(D-Stævne)

CNC70 Julie S. Haukohl / Haukohl´s CoKu Dream Star  Dressur:30(70,00%)  Spring:4Fejl  Trærren:11,6 = 45,6 Straf 

CNCP70 Rosa Fenger Jensen / Kroggardens Cymro Magic  Dressur:34,1(65,90%)  Spring:0Fejl  Trærren:0 = 34,1 Straf  3.Plads

CNCP70 Maja Fenger Jensen / Redo  Dressur:39,3(60,68%)  Spring:0Fejl  Trærren:2 = 41,3 Straf 

 

Distance Resultater

Det Sydfynske Alperidt - Vinter Ridt 12.Februar(Online-Stævne)

5Km - Hest - Bettina Dorph Lunau / Nørlunds Bruce  Gennemført

5Km - Hest - Martin Lunau / Shah´s Camaro  Gennemført

 


Marts

Dressur Resultater

Ågerupgård Sportsrideklub 16.Marts(D-Stævne)

LD1 - Pony - Nynne Slettemose / Nørlunds Bruce 61,94% 

LD1 - Pony - Nynne Slettemose / Bambi 65,26% 

LD2 - Pony - Nynne Slettemose / Nørlunds Bruce 63,09% 

LD2 - Pony - Nynne Slettemose / Bambi 1.Plads 65,23%

LA2 - Hest - Mille Rovsing Olsen / Laurbergs Marry-Go-Round 65,92%

LA2 - Hest - Leise Steensen / Twilight 69,65% 3.Plads

LA5 - Hest - Leise Steensen / Twilight 68,83% 1.Plads

 

Hvalsø Rideklub 24.Marts(D-Stævne)

LA2 - Hest - Mille Rovsing Olsen / Laurbergs Marry-Go-Round 61,37%

 

Ørnebjerg Køre- og Rideforening 31.Marts(D-Stævne)

LA4 - Hest - Julie Schalck Haukohl / Haukohl´s CoKu Dream Star 65,58%

LA5 - Hest - Julie Schalck Haukohl / Haukohl´s CoKu Dream Star 68,33%

Spring Resultater

Ågerupgård Sportsrideklub 1-3.Marts(D- & C-Stævne)

(D) 60cm Met.B0 Pony - Caroline Hansen / Stenbakkegårds Mister Billings 0.Fejl

(D) 70cm Met.B0 Pony - Caroline Hansen / Stenbakkegårds Mister Billings 8.Fejl

(D) 70cm Met.B0 Hest - Julie Schalck Haukohl / Haukohl´s CoKu Dream Star 4.Fejl

(D) 70cm Met.B0 Hest - Julie Schalck Haukohl / Haukohl´s CoKu Dream Star 4.Fejl

(D) 90 Met.B0 Hest - Malene Nielsen / Carlos H 0.Fejl

(D) 90 Met.B0 Hest - Malene Nielsen / Carlos H 0.Fejl

(D) LD Met.B7 Pony - Caroline Hansen / Stenbakkegårds Mister Billings 4.Plads

(D) LC Met.B4 Pony - Caroline Hansen / Stenbakkegårds Mister Billings 0.Fejl

(D) LD Met.B7 Hest - Malene Nielsen / Carlos H 4.Plads

(D) LC Met.B4 Hest - Malene Nielsen / Carlos H 0.Fejl

LA* Met.A Hest - Malene Nielsen / Cha-Cha-Cha H 0.Fejl

LA** Met.A Hest - Malene Nielsen / Cha-Cha-Cha H 4.Fejl

 

Hingstekåring Herning 6-9.Marts(C-Stævne)

KRAFT Tour of Amateurs 115cm Met.B4 Hest - Katrine Daugaard Jørgensen / Upgrade S 0.Fejl

KRAFT Tour of Amateurs 115cm Met.A Hest - Katrine Daugaard Jørgensen / Upgrade S 6.Plads

KRAFT Tour of Amateurs FINALE 120cm Met.A Hest - Katrine Daugaard Jørgensen / Upgrade S 8.Fejl

 

Hillerød Sportsrideklub 16.Marts(D- & C-Stævne)

(D) LC Met.B0 Hest - Malene Nielsen / Carlos H 4.Fejl

LB* Met.B4 Hest - Malene Nielsen / Cha-Cha-Cha H 4.Fejl

LB** Met.B7 Hest - Malene Nielsen / Cha-Cha-Cha H 4.Fejl

 

Ballerup Rideklub 23-24.Marts(D- & C-Stævne)

(D) 70cm Met.B0 Hest - Julie Schalck Haukohl / Haukohl´s CoKu Dream Star 8.Fejl

(D) 70cm Met.B0 Hest - Julie Schalck Haukohl / Haukohl´s CoKu Dream Star 0.Fejl

(D) LC Met.B0 Hest - Malene Nielsen / Carlos H 18.Fejl

LB* Met.B7 Hest - Malene Nielsen / Carlos H 0.Fejl

LB** Met.B4 Hest - Malene Nielsen / Cha-Cha-Cha H 4.Plads

LA* Met.B7 Hest - Malene Nielsen / Cha-Cha-Cha H 4.Fejl

 

Riders Cup 24-26.Marts(D- og C-Stævne)

(D) Messingtur Kval 1 LC Met.B0 Pony - Caroline Hansen / Stenbakkegårds Mister Billings 0.Fejl

(D) Messingtur Kval 2 LC Met.B0 Pony - Caroline Hansen / Stenbakkegårds Mister Billings 0.Fejl

LA** Met.A Pony - Rosa Fenger / Kroggardens Cymro Magic 3.Plads

(D) LD Met.B0 Hest - Mille Rovsing Olsen / Laurbergs Marry-Go-Round 0.Fejl

(D) Dumbotur Kval 2 LD Met.B0 Hest - Mille Rovsing Olsen / Laurbergs Marry-Go-Round 8.Fejl

 

Slagelse Rideklub 30-31.Marts(D-Stævne)

10cm Met.B0 Pony - Nynne Slettemose / Nørlunds Bruce 0.Fejl

40cm Met.B0 Pony - Nynne Slettemose / Nørlunds Bruce 0.Fejl

100cm Met.B0 Hest - Malene Nielsen / Carlos H 4.Fejl

100cm Met.B0 Hest - Malene Nielsen / Carlos H 4.Fejl

 

Military Resultater

 

Distance Resultater

Det Sydfynske Alperidt - Påske Ridt 30.Marts

8,5Km - Hest - Bettina Dorph Lunau / Nørlunds Bruce  Gennemført

8,5Km - Hest - Martin Lunau / Shah´s Camaro  Gennemført

8,5Km - Pony - Nynne Slettemose / Lunds Leopold Gennemført

 


April

Dressur Resultater

Nordvestsjællands Rideklub 13.April(E-Stævne)

LD1 - Pony - Amina Mandia / Mayers Bacardi 70,83% 1.Plads

LC1 - Pony - Eila Puge / Lunds Leopold 66%

 

Holbæk Rideklub 14.April(D-Stævne)

LA4 - Hest - Julie Schalck Haukohl / Haukohl´s CoKu Dream Star 68,23%

SparNord HOL Cup LC2 - Pony - Caroline Hansen / Chrster Nyberg 67,17%

SparNord HOL Cup LB1 - Hest - Frederikke Hansen / Fredens Banditta 70,00%

SparNord HOL Cup LA4 - Hest - Julie Schalck Haukohl / Haukohl´s CoKu Dream Star 65,88%

Samlet Hold Resultat: 206,64point = 1.Plads

 

Spring Resultater

Slangerup-Lynge Rideklub 7.April(C-Stævne)

(D) LC Met.B0 Hest - Katrine Daugaard Jørgensen / Thor Van De Tuimelaar 0.Fejl

LB* Met.B7 Hest - Malene Nielsen / Carlos H 0.Fejl

LB* Met.B7 Hest - Katrine Daugaard Jørgensen / Thor Van De Tuimelaar 4.Fejl

LB** Met.B4 Hest - Malene Nielsen / Carlos H 0.Fejl

 

Nordvestsjællands Rideklub 13.April(E-Stævne)

10cm Met.B0 Pony - Nynne Slettemose / Nørlunds Bruce 0.Fejl

20cm Met.B0 Pony - Eila Puge / Lunds Leopold 0.Fejl

50cm Met.B0 Pony - Nynne Slettemose / Nørlunds Bruce 0.Fejl

80cm Met.B0 Pony - Maja Fenger Jensen / Bobby´s Queen 0.Fejl

 

Riders Cup 14.April(C-Stævne)

D4 Indiv. Mesterskab LA* Met.B12 - Pony - Rosa Fenger / Kroggardens Cymro Magic 2.Plads

 

Riders Cup 19-20.April(C- & B-Stævne)

(C) LB* Met.B4 - Hest - Malene Nielsen / Carlos H 0.Fejl

(C) LB** Met.B7 - Hest - Malene Nielsen / Carlos H 5.Fejl

(C) LA** Met.A - Hest - Katrine Daugaard Jørgensen / Upgrade S 0.Fejl

LA** Met.B4 - Hest - Malene Nielsen / Cha-Cha-Cha H 5.Fejl

LA** Met.B4 - Hest - Katrine Daugaard Jørgensen / Upgrade S 4.Fejl

 

Sportsrideklubben 27-28.April(C-Stævne)

LB* Met.S Pony - Maja Fenger Jensen / Bobby´s Queen Stil:8,4

LB** Met.S Pony - Maja Fenger Jensen / Bobby´s Queen Stil:7,5

LA* Met.B7 - Pony - Rosa Fenger / Kroggardens Cymro Magic 0.Fejl

LA** Met.B7 - Pony - Rosa Fenger / Kroggardens Cymro Magic 2.Plads

LB* Met.B7 - Hest - Malene Nielsen / Carlos H 16.Fejl

 

Military Resultater

Distance Resultater

Frederikshåb Ridtet 6-7.April(C-Stævne)

LB 2x25Km - Pony - Lucas Carlson / FMR´s Olivia  Gennemført

 

Sportsrideklubben - Københavnerridtet 2024 21.April(E-Stævne)

(DRF Hold Cup) LD 14Km - Hest - Martin Lunau / Shah´s Camaro  Gennemført

(DRF Hold Cup) LD 14Km - Hest - Julie Schalck Haukohl / Haukohl´s CoKu Dream Star Gennemført

(DRF Hold Cup) LD 14Km - Pony - Nynne Slettemose / Nørlunds Bruce Gennemført

 

Det Sydfynske Alperidt 27.April

11Km - Hest - Bettina Dorph Lunau / Nørlunds Bruce  Gennemført

11Km - Hest - Martin Lunau / Shah´s Camaro  Gennemført

 


Maj

Dressur Resultater

Nordvestsjællands Rideklub 10.Maj(E- & D-Stævne)

LD1 - Pony - Nynne Slettemose / Bambi 69,72%

(E) Klubmesterskab LB1 - Pony - Chili Morgan Overgaard / Kuli´s Hope 71,61% 2.Plads

(E) Klubmesterskab LB1 - Pony - Clara-Marie Andersen / Moonlight 71,45% 3.Plads

LA5 - Hest - Leise Steensen / Twilight 68,00%

LA5 - Hest - Julie Schalck Haukohl / Haukohl´s CoKu Dream Star 66,66%

(E)LA5 - Hest - Leise Steensen / Twilight 69,50% 3.Plads

(E) Klubmesterskab LA5 - Hest - Julie Schalck Haukohl / Haukohl´s CoKu Dream Star 68,67%

 

Nordvestsjællands Rideklub 18.Maj(C-Stævne) 

LB1 - Pony - Clara-Marie Andersen / Moonlight 62,41%

LA2 - Hest - Leise Steensen / Twilight 68,69% 1.Plads

LA5 - Hest - Leise Steensen / Twilight 69,66% 2.Plads

 

Algestrup Sportsrideklub 26.Maj(D-Stævne) 

LB1 - Pony - Clara-Marie Andersen / Moonlight 62,41%

Spring Resultater

Holte Rideklub 3-4.Maj(D- & C-Stævne)

(D) ?cm Met.B0 Hest - Katrine Daugaard Jørgensen / Thor Van De Tuimelaar 0.Fejl

(D) ?cm Met.B0 Hest - Katrine Daugaard Jørgensen / Thor Van De Tuimelaar 0.Fejl

(D) LC Met.B4 Hest - Katrine Daugaard Jørgensen / Thor Van De Tuimelaar 7-Plads

LB* Met.B4 Hest - Katrine Daugaard Jørgensen / Thor Van De Tuimelaar 0.Fejl

 

Rideklubben Vestervang 4.Maj(D-Stævne)

10cm Met.B0 Pony - Nynne Slettemose / Nørlunds Bruce 0.Fejl

20cm Met.B0 Pony - Eila Puge / Lunds Leopold 0.Fejl

30cm Met.B0 Pony - Eila Puge / Lunds Leopold 4.Fejl

50cm Met.B0 Pony - Nynne Slettemose / Nørlunds Bruce 12.Fejl

 

Nordvestsjællands Rideklub 9.Maj(E- & D-Stævne)

30cm Met.B0 Pony - Nynne Slettemose / Nørlunds Bruce 0.Fejl

(E) Mini Klubmesterskab 30cm Met.B1 Pony - Nynne Slettemose / Nørlunds Bruce 1.Plads

(E)  Klubmesterskab 75cm Met.B12 Pony - Vanilla Mathilde Linde / Marcosie Starstruck 2.Plads

70cm Met.B0 Hest - Julie Schalck Haukohl / Haukohl´s CoKu Dream Star 4.Fejl

(E) Mini Klubmesterskab Senior 70cm Met.B1 Hest - Julie Schalck Haukohl / Haukohl´s CoKu Dream Star 3.Plads

(E) Klubmesterskab 100cm Met.B12 Hest -  Malene Nielsen / Carlos H 4.Fejl

 

Glostrup Rideklub 11.Maj(C-Stævne)

LB* Met.B3 Hest -  Malene Nielsen / Carlos H 2.Plads

LB** Met.B3 Hest -  Malene Nielsen / Carlos H 8.Fejl

LA* Met.B3 - Hest - Malene Nielsen / Cha-Cha-Cha H 12.Fejl

 

Ågerupgård Sportsrideklub 19.Maj(D-Stævne)

LC Met.B7 Pony - Maja Fenger Jensen / Bobby´s Queen 13.Fejl

 

Egene Rideklub 24.Maj(C-Stævne)

LC Met.B7 Hest - Katrine Daugaard Jørgensen / Thor Van De Tuimelaar 4.Plads

LB* Met.B7 Hest - Katrine Daugaard Jørgensen / Thor Van De Tuimelaar 5.Fejl

 

Vindinge Rideklub 28.Maj(D-Stævne)

120cm Met.B0- Hest - Katrine Daugaard Jørgensen / Upgrade S 4.Fejl

120cm Met.B0- Hest - Katrine Daugaard Jørgensen / Upgrade S 0.Fejl

 

Næstved Sportsrideklub 30.Maj(D-Stævne)

110cm Met.B0- Hest - Lilianna Sørensen / Kildebos Coaster 0.Fejl

110cm Met.B0- Hest - Lilianna Sørensen / Kildebos Coaster 0.Fejl

 

Military Resultater

Haslev Køre- Og Rideforening 20.Maj(D-Stævne)

CNCP70 Rosa Fenger Jensen / Kroggardens Cymro Magic  Dressur:38(62,04%)  Spring:4Fejl  Trærren:20Fejl = 62 Straf

CNCP70 Maja Fenger Jensen / Redo  Dressur:39,5(60,45%)  Spring:0Fejl  Trærren:0Fejl = 39,5 Straf  4.Plads + Disiplin vinder trerræn

Distance Resultater

Odsherreds Rideklub 4.Maj(E-Stævne)

Intro Ridt LD 13,5Km - Hest - Julie Schalck Haukohl / Haukohl´s CoKu Dream Star Gennemført

Intro Ridt LD 13,5Km - Pony - Lucas Carlson / FMR´s Olivia  Gennemført

Intro Ridt LD 13,5Km - Pony - Cecilie Carlson / Akita  Gennemført

 

Pinse Online Ridt 10.Maj

6Km - Hest - Bettina Dorph Lunau / Fescke  Gennemført

6Km - Hest - Martin Lunau / Shah´s Camaro  Gennemført

 

Nyminde Ridtet 11.Maj(C-Stævne)

LB 42Km - Pony - Lucas Carlson / FMR´s Olivia  2.Plads

 

Det Sydfynske Alperidt Forårs Online Ridt 18.Maj 

5Km - Hest - Bettina Dorph Lunau / Nørlunds Bruce  Gennemført

5Km - Hest - Martin Lunau / Shah´s Camaro  Gennemført


Juni

Dressur Resultater

Odsherreds Rideklub 6.Juni(D-Stævne)

LB1 - Pony - Clara-Marie Andersen / Moonlight 71,45% 1.Plads

 

Nordvestsjællands Rideklub 7.Juni(E- & D-Stævne)

(E) LD1 - Pony - Amina Mandia / Mayers Bacardi 64,16% 1.Plads

(E) LD2 - Pony - Amina Mandia / Mayers Bacardi 63,33% 

 

Holbæk Rideklub 16.Juni(C-Stævne)

LB1 - Pony - Clara-Marie Andersen / Moonlight 71,12% 1.Plads

Dressurens Venner Cup LA2 - Hest - Julie Schalck Haukohl / Haukohl´s CoKu Dream Star

Dommer C: 68,27% Dommer M: 63,44% Samlet 65,86%

Samlet Hold Resultat: 198,88point = 3.Plads

 

Slagelse Rideklub 20.Juni(D-Stævne)

LD1 - Pony - Amina Mandia / Mayers Bacardi 62,22%

LD1 - Pony - Nynne Slettemose / Bambi 60,83%

LD2 - Pony - Amina Mandia / Mayers Bacardi 61,90% 

LD2 - Pony - Nynne Slettemose / Bambi 63,81%

 

Connemara-Dag 22.Juni(E-Stævne)

LD1 - Pony - Nynne Slettemose / Nørlunds Bruce 67,86% 1.Plads

LD1 - Pony - Nynne Slettemose / Nørlunds Bruce 66,67% 3.Plads

 

Fjordhesten Øst 22.Juni(E-Stævne)

LD1 - Hest - Lotte Schmidt Madsen / Stald-Roost´s Bertram 68,68% 2.Plads

LD1 - Hest - Lotte Schmidt Madsen / Stald-Roost´s Bertram 70,71% 1.Plads

Spring Resultater

Baunehøj Rideklub Næstved 5.Juni(C-Stævne)

LC Met.B0 Pony - Maja Fenger Jensen / Bobby´s Queen 0.Fejl

LB* Met.S2 Pony - Maja Fenger Jensen / Bobby´s Queen Stil: 8  2.Plads

LB** Met.B7 Pony - Maja Fenger Jensen / Redo 11.Fejl

LA* Met.S Pony - Maja Fenger Jensen / Redo 0.Fejl

 

Slangerup-Lynge Rideklub 9.Juni(C-Stævne)

LB* Met.B7 Hest - Lilianna Sørensen / Kildebos Coaster 0.Fejl

LB** Met.B4 Hest -  Malene Nielsen / Carlos H 0.Fejl

LB** Met.B4 Hest - Lilianna Sørensen / Kildebos Coaster 12.Plads

 

Næstved Sportsrideklub Næstved 13-16.Juni(C-Stævne)

120cm Met.B0- Hest - Katrine Daugaard Jørgensen / Upgrade S 0.Fejl

120cm Met.B0- Hest - Katrine Daugaard Jørgensen / Upgrade S 0.Fejl

(C) LA** Met.B7 Hest - Katrine Daugaard Jørgensen / Upgrade S 9.Plads

(C) LB* Met.B7 Hest - Katrine Daugaard Jørgensen / Thor Van De Tuimelaar 0.Fejl

 (C)LB** Met.B4 - Hest - Malene Nielsen / Cha-Cha-Cha H 4.Plads

(C) LB** Met.B4 - Hest - Katrine Daugaard Jørgensen / Thor Van De Tuimelaar 5.Fejl

(C) LB** Met.B4 - Hest - Katrine Daugaard Jørgensen / Thor Van De Tuimelaar 4.Fejl

 

Ballerup Rideklub 15.Juni(C-Stævne)

LA** Met.B7 - Pony - Rosa Fenger / Kroggardens Cymro Magic 5.Fejl

 

Connemara-Dag 22.Juni(E-Stævne)

30cm Met.? Pony - Nynne Slettemose / Nørlunds Bruce 1.Plads 

40cm Met.? Pony - Nynne Slettemose / Nørlunds Bruce 2.Plads 

 

Vallensbæk Rideklub 22-23.Juni(C-Stævne)

LB* Met.B4 Hest -  Malene Nielsen / Carlos H 8.Plads

LB** Met.B7 Hest -  Malene Nielsen / Carlos H 0.Fejl

LA* Met.B7 - Hest - Malene Nielsen / Cha-Cha-Cha H 6.Plads

 

Vindinge Rideklub 25.Juni(D-Stævne)

90m Met.B0 Hest -  Malene Nielsen / Carlos H 0.Fejl

90m Met.B0 Hest -  Malene Nielsen / Carlos H 0.Fejl

 

Bækgaarden Pony Festival 27-30.Juni(C-Stævne)

AB Rideudstyr Bronze Tour LB** Met.S2 - Pony - Rosa Fenger / Kroggardens Cymro Magic  Stil: 8,2

AB Rideudstyr Bronze Tour LB** Met.B4 - Pony - Rosa Fenger / Kroggardens Cymro Magic  1.Plads

AB Rideudstyr Sølv Tour LA** Met.A - Pony - Rosa Fenger / Kroggardens Cymro Magic  22.Fejl

AB Rideudstyr Bronze Tour Finale LB** Met.B4 - Pony - Rosa Fenger / Kroggardens Cymro Magic  4.Fejl

 

Bækgaarden  Warm-Up 26-30.Juni(C-Stævne)

AB Rideudstyr LB Tour LB* Met.B7 Hest - Katrine Daugaard Jørgensen / Thor Van De Tuimelaar 0.Fejl

AB Rideudstyr LA Tour LA* Met.A Hest - Katrine Daugaard Jørgensen / Upgrade S 4.Fejl

AB Rideudstyr LA Tour LA* Met.A Hest - Lilianna Sørensen / Kildebos Coaster 0.Fejl

AB Rideudstyr LB Tour LB* Met.B4 Hest - Katrine Daugaard Jørgensen / Thor Van De Tuimelaar 1.Fejl

AB Rideudstyr LA Tour LA* Met.B7 Hest - Katrine Daugaard Jørgensen / Upgrade S 12.Plads

AB Rideudstyr LA Tour LA* Met.B7 Hest - Lilianna Sørensen / Kildebos Coaster 0.Fejl

AB Rideudstyr LB Tour Kvalifikation LB** Met.B4 Hest - Katrine Daugaard Jørgensen / Thor Van De Tuimelaar 6.Fejl

AB Rideudstyr LA Tour Kvalifikation LA* Met.B4 Hest - Katrine Daugaard Jørgensen / Upgrade S 4.Fejl

AB Rideudstyr LA Tour Kvalifikation LA* Met.B4 Hest - Lilianna Sørensen / Kildebos Coaster 4.Fejl

 

Military Resultater

Distance Resultater

Virtuelt Nordisk Mesterskab Eudurance Sponsor Ridt 

3,46Km - Hest - Bettina Dorph Lunau / Nørlunds Bruce  Gennemført

3,46Km - Hest - Martin Lunau / Shah´s Camaro  Gennemført

6Km - Pony - Nynne Slettemose / Nørlunds Bruce Gennemført

 

Rom Ridt 23.Juni(C-Stævne)

LB 43Km - Pony - Lucas Carlson / FMR´s Olivia 1.Plads

 

Vestegensridtet Onilne 24.Juni

?Km - Hest - Bettina Dorph Lunau / Nørlunds Bruce  Gennemført

?Km - Hest - Martin Lunau / Shah´s Camaro  Gennemført

 

Valdemars Kilde Onilne ridt 29.Juni

2,6Km - Hest - Bettina Dorph Lunau / Nørlunds Bruce  Gennemført

2,6Km - Hest - Martin Lunau / Shah´s Camaro  Gennemført

2,6Km - Pony - Amina Mandia / Meyers Bacardi Gennemført

 


Juli

Dressur Resultater

D4 HorseShow Odsherreds Rideklub 4-7.Juli (D- & C-Stævne)

LD1 - Pony - Caroline Hansen / Chopins Bonanza 65,55%

LD2 - Pony - Caroline Hansen / Chopins Bonanza 65,47%

LC1 - Pony - Caroline Hansen / Fredens Banditta 67,40% 4.Plads

LC2 - Pony - Caroline Hansen / Fredens Banditta 66,95%

LD1 - Pony - Caroline Hansen / Chopins Bonanza 65,27%

LD2 - Pony - Caroline Hansen / Chopins Bonanza 65,71%

LC1 - Pony - Caroline Hansen / Fredens Banditta 69,20% 2.Plads

LC2 - Pony - Caroline Hansen / Fredens Banditta 69,56% 1.Plads

 

Spring Resultater

 

Military Resultater

 

Distance Resultater